افزوده شدن پس زمینه مجازی برای سرویس Meet در استفاده‌های آموزشی

رسانه کلیک - گوگل از برخی از قابلیت‌های سرویس Meet که مخصوص معلمان و اساتید دانشگاه است رونمایی کرده است. گفته می‌شود با شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا، بسیاری از مدارس و دانشگاه‌ها با وجود اینکه مجوز باز شدن دریافت کرده‌اند قرار است کلاس‌های خود را به صورت آنلاین برگزار کنند.

افزوده شدن پس زمینه مجازی برای سرویس Meet در استفاده‌های آموزشی

یکی از قابلیت‌های ویژه سرویس Meet که اخیراً گوگل آن را معرفی کرده است امکان ایجاد پس زمینه مجازی در هنگام تماس ویدیویی است. این قابلیت پیش از این از طریق نصب و استفاده از یکی از افزونه‌های کروم امکان پذیر بود؛ اما هم اکنون این قابلیت به صورت مستقیم از طریق Meet امکان پذیر است.

گوگل همچنین قصد دارد تا قابلیت‌ها و ویژگی‌های بیشتری را برای سرویس‌های G Suit for Education و G Suite Enterprise به منظور استفاده برای مقاصد تحصیلی و آموزشی ارائه دهد. یکی از این قابلیت‌ها زمانی استفاده می‌شود که کلاس‌های آنلاین از طریق این سرویس انجام می‌شود و مربی کلاس می‌تواند تماس همه شرکت کنندگان را قطع کند. این کار باعث می‌شود که بعد از اتمام کلاس همه تماس‌ها قطع شود.

قابلیت دیگری که از آن می‌توان استفاده کرد، قابلیت Mute کردن صدای همه شرکت کنندگان است. در واقع فردی که به عنوان مدرس کلاس جلسه را تشکیل داده است برای جلوگیری از اینکه صداهای پس زمینه برای کلاس مزاحمتی ایجاد کنند، با استفاده از این قابلیت می‌تواند صدای میکروفون بقیه حاضران در کلاس را ببندد. گوگل در آخرین اخبار خود اعلام کرده است که قصد دارد قابلیت جدید را ارائه دهد که توسط آن کلاس آنلاین تا زمانی که مدرس به جلسه وارد نشده باشد، شروع نشود.

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که به سرویس Meet اضافه شده است قابلیتی است که توسط آن اگر فردی توسط مدرس از کلاس اخراج شود امکان ارسال درخواست برای ورود به کلاس را نخواهد داشت تا زمانی که مدرس کلاس به او اجازه دهد. گوگل به منظور حفظ امنیت سرویس Meet از حضور افراد ناشناس در جلسات آموزشی جلوگیری می‌کند. البته خود مدرس و برگزار کننده کلاس آنلاین می‌تواند امکان ورود فرد ناشناس به کلاس را فعال کند اما این قابلیت به صورت پیش‌فرض غیر فعال است.

در کنار این قابلیت‌ها که کار مدرسان و برگزار کنندگان کلاس را بسیار راحت‌تر می‌کند، گوگل قابلیت جدیدی را به سرویس Meet اضافه کرده است که با استفاده از آن می‌توان تصویر 49 شرکت‌ کننده را هم‌زمان روی صفحه نمایش، نشان داد. در کنار همه این قابلیت‌ها که برای همه افرادی که از این سرویس در کاربردهای آموزشی استفاده می‌کنند، در دسترس است گوگل قصد دارد تا قابلیت‌هایی را ارائه کند که برای کاربرانی که ماهانه مبلغی را پرداخت می‌کنند و از این سرویس در کاربردهای آموزشی استفاده می‌کنند قابل استفاده و دسترسی باشد.

ارسال نظر