روند جالب ضریب نفوذ مشترکان فعال تلفن همراه در سال های گذشته

رسانه کلیک - بررسی روند توسعه فضای ارتباطی کشور در بخش همراه نشان می‌ دهد که ضریب نفوذ مشترکان فعال تلفن همراه در سال گذشته با رشد 6.39 درصدی مواجه شده است.

روند جالب ضریب نفوذ مشترکان فعال تلفن همراه در سال های گذشته

به گزارش کلیک به نقل از تسنیم؛ مروری بر شاخص های توسعه ارتباطی کشور و مقایسه بازه‌ های زمانی مختلف حاکی از آن است که علی‌ رغم وضعیت رو به اشباع بازار ارتباطات همراه اما ضریب نفوذ تلفن همراه سال به سال با رشد خیره‌ کننده‌ ای مواجه شده و اپراتورهای سیار را همچنان بر مدار اصلی توسعه این بخش از بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات نشان می‌ دهد.

ضریب نفوذ تلفن همراه برای نخستین بار در سال 95 از مرز 100 درصد عبور کرد و اکنون با فعال شدن بیش از 88 میلیون و 300 هزار سیم‌ کارت در کشور بر روی عدد 110 درصد قرار گرفته است.

مجموع اپراتورهای همراه کشور توانسته‌ اند نزدیک به 170 میلیون سیم‌ کارت را در کشور توزیع کنند که اگر بخواهیم تفکیک سهم نسبی را برای آنها متصور شویم، باید گفت اپراتور اول ارتباطی تا پایان بهار سال گذشته 59.53 درصد سهم بازار را در اختیار داشته و به ترتیب بعد از آن اپراتورهای دوم و سوم ارتباطی نیز 38.47 و دو درصد از این بازار سهم برده‌ اند.

با وجود تعلل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ارائه آمار بروز از وضعیت ارتباطات ثابت و سیار کشور، اما شاخص های کلان مربوط به پایان سال 96 نشان می‌ دهد که ضریب نفوذ مشترکان فعال تلفن همراه ظرف سال گذشته با رشد 6.39 درصدی مواجه شده است.

روند رشد این شاخص در سال های 95، 94، 93 و 92 به ترتیب 7.68، 5.16، 8.02 و 5.43 درصد بوده و همانطور که مشخص است در پنج سال گذشته بیشترین رشد ضریب نفوذ مشترکان فعال تلفن همراه طی یک سال، در سال 93 اتفاق افتاده است.

ضریب نفوذ مشترکان فعال تلفن همراه

ارسال نظر