راننده های پر سر و صدا در چین به وسیله دوربین های آکوستیک جریمه می شوند!

رسانه کلیک - چین قصد دارد در شهرهای خود برای کاهش آلودگی های صوتی از دوربین آکوستیک استفاده کند. این دوربین ها قادر به تشخیص منبع صدا هستند.

راننده های پر سر و صدا در چین به وسیله دوربین های آکوستیک جریمه می شوند!

چین به دنبال استفاده از دوربین آکوستیک برای شناسایی رانندگان پر سر و صداست تا آلودگی صوتی را در شهرهای این کشور کاهش دهد. در شهر پکن بیش از 5 میلیون خودرو وجود دارد که این امر علاوه بر کاهش سرعت حرکت خودروها، آلودگی هوا و همچنین آلودگی صوتی زیادی تولید می کند.

در حال حاضر پکن ششمین شهر از نظر آلودگی صوتی در سطح جهان محسوب می شود. دولت چین قصد دارد در آینده وضعیت شهر پکن را بهبود ببخشد و آلودگی صوتی را در این شهر کاهش دهد.

بعد از اجرای آزمایشی این طرح به مدت یکسال، اداره ترافیک پکن 20 دوربین آکوستیک در سطح این شهر نصب کرده تا قادر به شناسایی اتومبیل های تولیدکننده صداهای مزاحم باشد.

این 20 دوربین در نزدیکی مدارس و بیمارستان ها نصب شده اند و از 32 میکروفون به همراه دوربین HD بهره می برند. این دوربین ها قادر به ضبط ویدیویی 2 ثانیه ای و ثبت تصویر پلاک خودروهایی که بوق می زنند، است.

ویدیوهای ضبط شده در اختیار پلیس قرار می گیرد تا آن ها را مورد بررسی و تحلیل قرار دهد. در صورتی که پلیس تشخیص دهد راننده بدون ضرورت بوق زده است، او را 16 دلار جریمه می کند.

آلودگی صوتی در کشور چین محدود به شهر پکن نیست. یکی دیگر از شهرهایی که از آلودگی صوتی رنج می برد، شنزن است. در این شهر نیز از دوربین آکوستیک با دقت 92 تا 95 درصد استفاده شده است.

یکی از مشکلات اصلی چین حضور اتومبیل های زیاد در خیابان ها است، مخصوصا مسیرهایی که برای رانندگی طراحی نشده اند. بر اساس گزارش ها در سال 2013 بیش از 260 هزار نفر جان خود را در تصادفات جاده ای از دست داده اند.

در آینده این دوربین های آکوستیک به سیستم شناسایی چهره نیز مجهز می شوند تا علاوه بر افزایش دقت آن ها، سریع تر رانندگان متخلف را تشخیص دهند.

ارسال نظر