ویندوزفون در فروشگاه آنلاین مایکروسافت مغلوب اندروید شد!

رسانه کلیک - پایان ویندوز موبایل و گوشی های ویندوزفون موضوعی است که چندی پیش در سخنرانی های مدیران شرکت مایکروسافت شاهد بودیم. حال،‌ این مسئله در فروشگاه آنلاین شرکت مایکروسافت نمایان شده است!

ویندوزفون در فروشگاه آنلاین مایکروسافت مغلوب اندروید شد!

اگر اخیراً برای جستجوی محصولات جدید یا قدیمی به وب سایت رسمی شرکت مایکروسافت سر زده باشید، متوجه نکته جالب و خنده داری خواهید شد؛ در حالی که همه، شرکت مایکروسافت را در دنیای گوشی‌های هوشمند با ویندوزفون می شاسند، اما در حال حاضر فروش گوشی‌های اندرویدی در فروشگاه آنلاین این شرکت بیش از گوشی های ویندوزفون است.

در حال حاضر گوشی‌هایی همچون سامسونگ گلکسی اس 8، سامسونگ گلکسی اس 8 پلاس، سامسونگ نوت 8 و Razer Phone در فروشگاه آنلاین مایکروسافت به فروش می‌رسند و از آنجایی که حتماً اطلاع دارید، سیستم عامل تمامی این گوشی‌ها اندروید است.

حال جالب است بدانید تنها دو مدل گوشی هوشمند ویندوزفون در این فروشگاه موجود است؛ اچ پی الیت ایکس 3 و آلکاتل آیدول 4 اس. این دو محصول اواخر سال 2016 به صورت رسمی معرفی شدند و اکنون قیمت آن‌ها به ترتیب 599 دلار و 199 دلار است.

اگر اخبار دنیای گوشی های هوشمند را هم دنبال کرده باشید، از مدت‌ها پیش متوجه شده‌اید که ویندوز موبایل پروژه‌ای شکست خورده و تمام شده است ( برای همیشه با ویندوز فون خداحافظی کنید ). ماه اکتبر سال گذشته جو بللویر، نائب رئیس بخش سیستم عامل در شرکت مایکروسافت به وضوح اعلام کرد که دیگر کمپانی مایکروسافت بر روی نرم افزارها و سخت افزارهای مربوط به ویندوز موبایل تمرکز نخواهد کرد و به نوعی پایان آن را اعلام کرد؛ این بدان معناست که سایر تولیدکنندگان نیز دیگر دلیل و انگیزه‌ای برای سرمایه گذاری وقت و منابع در این پلتفرم ندارند و همگی از آن قطع امید کرده اند.

حال، کمپانی مایکروسافت به جای تمرکز بر روی ویندوز موبایل و گوشی های ویندوزفون سخت مشغول تقویت و گسترش نمونه کارهای نرم افزاری برای سیستم عامل‌های اندروید و آی او اس است. تاکنون مایکروسافت نرم افزارهای محبوب زیادی را برای این دو پلتفرم توسعه داده؛ از آفیس گرفته تا لانچر مایکروسافت که این شرکت نصب آن را بر روی گوشی‌های اندرویدی جدید به شدت پیشنهاد کرده است.

واقعیت اجتناب ناپذیر این است که اکنون شرکت مایکروسافت با فروش بیشتر گوشی‌های اندرویدی نسبت به گوشی های ویندوزفون رسما شکست و ناامیدی خود از پروژه ویندوز موبایل را پذیرفته است، اما به نظر می رسد قصد کنار گذاشتن آن را ندارد.

ارسال نظر