تمامی شهرهای کرمانشاه تا پایان امسال به نسل چهارم شبکه تلفن همراه مجهز می شود

رسانه کلیک - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه با اشاره به اینکه شبکه ارتباطی 4G بیشتر برای نقاط پرجمعیت استفاده می‌ شود، از تجهیز تمام شهرهای کرمانشاه به نسل چهارم شبکه تلفن همراه خبر داد.

تمامی شهرهای کرمانشاه تا پایان امسال به نسل چهارم شبکه تلفن همراه مجهز می شود

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ شهریار بهنیا مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه با بیان اینکه اینترنت کشور خارج از مرزها تامین می‌ شود، عنوان کرد: چند شرکت بزرگ در دنیا توزیع کننده اینترنت هستند که عمدتا در اروپا و آمریکای شمالی قرار دارند و از طریق "فیبر نوری" اینترنت از این شرکت ها وارد کشور می‌ شود.

بهنیا اظهار داشت: در حال حاضر اینترنت از طریق 20 گیت بین المللی وارد کشور می‌ شود و از این تعداد، دو گیت آن در استان کرمانشاه و در دو مرز پرویزخان و خسروی است.

بهنیا با اشاره به وجود 6200 کیلومتر فیبر نوری در استان، بیان کرد: از این میزان پنج هزار کیلومتر شبکه فیبر نوری استانی و 1200 کیلومتر آن مربوط به شبکه سراسری فیبر نوری کشور است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه تمام شهرهای استان تحت پوشش اینترنت 3G است، گفت: در حال حاضر 660 سایت 3G در استان نصب است.

وی اظهار داشت: از 31 شهر استان همچنین 23 شهر تحت پوشش اینترنت 4G قرار دارند و هم اکنون 43 سایت 4G در استان مستقر است.

بهنیا خاطرنشان کرد: تا پایان سال تمام شهرهای کرمانشاه تحت پوشش اینترنت 4G قرار می‌گیرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه تصریح کرد: سایت‌ های 4G بیشتر برای نقاط پرجمعیت استفاده می‌ شود، زیرا به خاطر پهنای باند بیشتر بُرد پوشش آن به لحاظ مسافت کوتاه است و برای اینکه منطقه وسیعی را تحت پوشش 4G قرار داد، باید تعداد سایت بیشتری نصب شود.

بهنیا اضافه کرد: تلاش ما این است تعداد این سایت‌ ها به حدی برسد که بتوان پوشش یکنواخت 4G در شهرها ایجاد کرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه با اشاره به وجود 1712 روستای بالای 20 خانوار، گفت: از این تعداد 1200 روستا دارای اینترنت پرسرعت هستند.

وی تاکید کرد: تا پایان سال تمام روستاهای بالای 20 خانوار استان دارای اینترنت پرسرعت خواهند شد.

ارسال نظر