تغییر بخش NewsFeed فیس بوک 3.3 میلیارد دلار خرج روی دست مارک زاکربرگ گذاشت!

رسانه کلیک - تصمیم مارک زاکربرگ برای تغییر بخش NewsFeed یا همان تازه‌ترین اخبار، 3.3 میلیارد دلار برایش آب خورد و 4.4% از دارایی های شخصی او را کاهش داد.

تغییر بخش NewsFeed فیس بوک 3.3 میلیارد دلار خرج روی دست مارک زاکربرگ گذاشت!

پس از آنکه روز سه شنبه فیس بوک خبر تغییر بخش NewsFeed را اعلان عمومی کرد، ارزش سهام این وب سایت حتی قبل از باز شدن مغازه ها در روز جمعه، 4.4% کاهش پیدا کرد.

با نزدیک شدن به زمان معامله سهام در روز جمعه، سهام فیس بوک 179.37 دلار معامله شد که افت بیش از 4.4 درصدی را نسبت به روز سه شنبه که 187.77 دلار بود، نشان می داد.

وب سایت Forbes خسارت وارده به مارک زاکربرگ، بنیانگذار، رئیس و مدیر کل فیس بوک را حدود 3.3 میلیارد دلار برآورد کرده‌است. زاکربرگ 33 ساله، در سال 2004 هنگامی که تنها 19 سال داشت، وب سایت فیس بوک را به راه انداخت. سهام شرکت سال 2012 به عموم عرضه شد که مارک زاکربرگ هنوز صاحب 17 درصد از سهم آن است.

مارک زاکربرگ روز سه شنبه در مورد تغییر الگوریتم تغییر قسمت NewsFeed در پست های فیس بوک، توضیحاتی را ارائه داد. وی اظهار داشت:

ما فیسبوک را برای این ساخته‌ایم تا افرادی که در زندگی برایمان اهمیت بیشتری دارند، همیشه در ارتباط با ما و نزدیکمان باشند. اما به تازگی متوجه شده‌ایم پست هایی که محتوای تجاری و کسب و کار دارند، باعث کم شدن و از بین رفتن پست هایی می شوند که دلیل ارتباط بیشتر ما با دیگران هستند. بر همین اساس، من هدفم را عوض کردم تا با این تغییر به شما در یافتن تعاملات اجتماعی معنادار و پر محتواتر کمک کنیم.

برخی معتقدند این تغییر در فیسبوک متاثر از ادعای این کمپانی برای مقابله با آنچه "سقوط ساختار" عنوان شده، است. این دقیقا همان چیزی است که مردم را از به اشتراک گذاشتن اطلاعات بیش از حد درباره زندگی شخصی‌شان منع می کند، در نتیجه اطلاعات کمتری به دست سود جویانی می‌رسد که از تبلیغ کردن در محیط فیس بوک کسب درآمد می‌کنند.

اعمال تغییر در بخش News Feed فیس بوک مردم را به صحبت کردن درباره زندگی‌شان ترغیب می‌کند. جالب است بدانید، بازارهای بزرگ و مراکز تجاری به این تغییر در News Feed واکنش منفی نشان داده‌اند.

اینکه چقدر آقای زاکربرک از کم شدن موقت دارایی‌اش نگران است، هنوز مشخص نیست. با توجه به اینکه سال قبل در همین موقع، سهام فیس بوک حدود 127 دلار (92 پوند) معامله می‌شد، قیمت سهام شرکت هنوز بالاست.

شایان ذکر است؛ زاکربرگ برخلاف ضرر 3.3 میلیارد دلاری اخیر، همچنان 72.4 میلیارد دلار (52 میلیارد پوند) دارایی دارد. در دسامبر 2015، زاکربرگ و همسرش Priscilla Chan عنوان کردند در حال برنامه‌ریزی برای وقف 99% از سهام فیس بوکشان هستند.

ارسال نظر