چگونه کنترل صدای ویندوز ۷ را روی ویندوز ۱۰ فعال کنیم؟

رسانه کلیک - در ویندوز ۱۰ هیچ راهی برای بازگرداندن Aero، ویندوز مدیا سنتر  و یا دیگر ویژگی های بسیار دوست داشتنی ویندوز ۷ وجود ندارد. اما با یک تنظیم رجیستری پنهان می‌توان رابط کنترل صدای ویندوز ۷ را در ویندوز ۱۰ دوباره فعال کرد.

چگونه کنترل صدای ویندوز ۷ را روی ویندوز ۱۰ فعال کنیم؟

کنترل صدای ویندوز ۱۰ دارای ویژگی جدیدی است که باعث آسانی کار شما می شود. اما اگر بنا به دلایلی می خواهید کنترل صدای ویندوز ۱۰ شبیه ویندوز ۷ باشد، می توانید با تغییر رجیستری این کار را انجام دهید.

حال، دو روش برای اعمال چنین تغییری وجود دارد که به شرح زیر است:

روش اول؛ با ویرایش رجیستری کنترل صدای ویندوز ۷ را دریافت کنید

برای تغییر این تنظیم باید رجیستری را ویرایش کنید. توجه داشته باشید که ویرایشگر رجیستری یک ابزار قدرتمند است و سوءاستفاده از آن می تواند سیستم شما را ناپایدار یا حتی غیرقابل استفاده کند. این یک هک بسیار ساده است و تا زمانی که دستور العمل ها را دقیقا انجام دهید، نباید هیچ مشکلی داشته باشید.

توجه به این نکته ضروری است که اگر قبلا هرگز با آن کار نکرده‌اید، قبل از اینکه شروع به کار کنید، درباره نحوه استفاده از ویرایشگر رجیستری حتما مطالعه کنید.

برای باز کردن رجیستری در منوی Start عبارت regedit را تایپ کرده و دکمه Enter را فشار دهید؛ سپس با خط مشی کنترل حساب کاربری که به نظر می رسد، موافقت کنید.

کنترل صدای ویندوز ۷

به مسیر زیر در نوار کناری سمت چپ پنجره ویرایشگر مراجعه کنید:

HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Microsoft > Windows NT > CurrentVersion

اگر از آخرین نسخه های ویندوز ۱۰ استفاده می کنید، می توانید خط بالا را نیز در کادر جستجو در بالای پنجره ویرایشگر رجیستری تایپ کنید.

کنترل صدای ویندوز ۷

بر روی پوشه CurrentVersion راست کلیک و New > Key را انتخاب کنید.

کنترل صدای ویندوز ۷

نام پوشه ایجاد شده را MTCUVC بگذارید و دکمه اینتر را فشار دهید.

کنترل صدای ویندوز ۷

حالا روی MTCUVC که زیر شاخه CurrentVersion است، کلیک کنید و در پنجره سمت راست که مربوط به پوشه MTCUVC است، راست کلیک و مسیر New > DWORD (32-bit) Value را انتخاب کنید.

کنترل صدای ویندوز ۷

سپس نام EnableMtcUvc را وارد کنید. داده های ارزش آن را به ۰ که به طور پیش فرض در نظر گرفته شده است، تنظیم کنید.

کنترل صدای ویندوز ۷

اکنون کار شما انجام شده است و می توانید پنجره ویرایشگر رجیستری را ببندید. وقتی روی آیکون بلندگو در ناحیه اطلاع رسانی خود کلیک کنید، کنترل حجم صدای ویندوز ۷ را خواهید دید. شما حتی نیازی به راه اندازی مجدد کامپیوتر خود ندارید.

اگر می‌خواهید تغییرات خود را لغو کنید و کنترل صدای استاندارد ویندوز ۱۰ را دوباره برگردانید، به این پنجره در ویرایشگر رجیستری بازگردید و روی EnableMtcUvc کلیک راست و آن را حذف کنید.

روش دوم؛ دانلود فایل های رجیستری ویرایش شده توسط ما

کنترل صدای ویندوز ۷

اگر احساس ناخوشایند یا دلهره آوری در انجام رجیستری دارید، ما دو هک رجیستری قابل دانلود را ایجاد کرده‌ایم که می توانید از آن استفاده کنید. یکی از هک ها نسخه کنترل صدای pop-up در ویندوز ۷ را فعال می کند و فایل رجیستری دیگر هم کنترل صدای پیش فرض ویندوز ۱۰ را باز می‌گرداند. هر دو در فایل ZIP موجود هستند. فقط روی فایلی که می خواهید استفاده کنید، کلیک کرده و با خط مشی کنترل حساب کاربری موافقت کنید تا اطلاعات به رجیستری شما اضافه شود.

لینک دانلود کنترل صدای ویندوز ۷ و ۱۰

این هک ها در واقع همان تنظیماتی هستند که ما در بالا توضیح دادیم.

با اجرای فایل رجیستری Old Volume Control.reg که لینک دانلود آن را در بالا قرار دادیم، مقدار EnableMtcUvc با داده های ارزش ۰ در ویرایشگر رجیستری شما ایجاد می شود و همچنین با اجرای فایل رجیستری New Volume Control.reg مقدار EnableMtcUvc از رجیستری شما حذف می شود.

شما با این فایل ها می توانید هک رجیستری خود را به راحتی انجام دهید.

ارسال نظر