انتقال فایل بین گوشی و کامپیوتر از طریق مودم وایرلس

بسیاری از اشخاص با توجه به منسوخ شدن بلوتوث از کابل انتقال استفاده میکنند اما روش بهتر و ساده تری هم برای حل این موضوع وجود دارد. در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه با استفاده از مودم وایرلس فایلهای تان را از گوشی به رایانه یا لپ تاپ خود انتقال دهید.

انتقال فایل بین گوشی و کامپیوتر از طریق مودم وایرلس

کلیک - بسیاری از اشخاص با توجه به منسوخ شدن بلوتوث از کابل انتقال استفاده میکنند اما روش بهتر و ساده تری هم برای حل این موضوع وجود دارد. در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه با استفاده از مودم وایرلس فایلهایتان را از گوشی به رایانه یا لپ تاپ خود انتقال دهید.
برای این کار شما به سه چیز نیاز دارید:
۱-لپ تاپ یا کامپیوتر
۲-یک دستگاه اندرویدی
۳- یک مودم
علاوه بر این سه مورد شما نیاز به یک نرم افزار انتقال فایل هم دارید که توصیه ی ما به شما برنامه ی AirDroid است و شما باید این نرم افزار را بر روی دستگاه اندرویدی خود نصب کنید (نباید این نرم افزار را بر روی کامپیوتر نصب کنید) علاوه بر این شما باید یک نرم افزار مرورگر هم بر روی کامپیوتر خود نصب کنید که به شما Firefox یا chrome را توصیه میکنیم .

روش انتقال فایل بین اندروید و کامپیوتر
۱- دستگاه اندرویدی و کامپیوتر یا لپتاپ خود را به مودم وایرلس وصل کنید.
۲- نرم افزار AirDroid را دانلود کرده و روی گوشی یا تبلت خود نصب کنید . ( آیکن این برنامه شکلی شبیه به موشک کاغذی و سبز رنگ می باشد)
۳- نرم افزار AirDroid رو اجرا کنید .دکمه با عنوان Start را لمس کنید.
۴- بعد از اجرای برنامه AirDroid ،برنامه دو آدرس به شما نشان خواهد داد : الف) آدرس http://web.airdroid.com
ب)آدرس IP دستگاه اندرویدی شما به اضافه عددی مانند:۸۸۸۸ http://192.168.1.3:8888 که این آدرس یعنی دسترسی به دستگاه اندرویدی شما از طریق پورت ۸۸۸۸ .
۵ - نرم افزار مرورگر را بر روی کامپیوتر خود باز کنید ( ترجیحا فایرفاکس یا گوگل کروم ) و یکی از این دو آدرس بالا را وارد نمایید . به شما توصیه می کنیم که اگر اولین بار است که این کار را انجام میدهید آدرس http://web.airdroid.com را باز کنید .
۶-بعد از اینکه وارد این آدرس شدید ،صفحه ای برای شما باز میشود که از طریق آن می تونید به حافظه دستگاه اندرویدی، لیست شماره تلفن ها ، sms ها ، موسیقی ها ، ویدیو ها و … دسترسی داشته باشید .
۷ - برای انتقال فایل روی آیکن آبی رنگ Files کلیک کنید . با کلیک روی این گزینه پنجره ی جدیدی برای شما گشوده می شود که می توانید کل حافظه گوشی یا تبلت اندرویدی خود را در این پنجره ببینید .

۸ - در قسمت بالا و سمت راست پنجره Files دو گزینه موجود می باشد . یکی گزینه Upload که برای انتقال فایل از کامپیوتر به گوشی یا تبلت شما مورد استفاده می گیرد و دیگری گزینه Download که برای کپی کردن فایل از گوشی به کامپیوتر است.
نکات مهم در مورد انتقال فایل بین اندروید و کامپیوتر
• موبایل ،لپ تاپ یا تبلت شما باید به یک مودم متصل باشد، تفاوتی در این وجود ندارد که لپ تاپ به صورت وایرلس یا سیم به مودم نصب شده باشد.
• انتقال فایل از دستگاه اندرویدی به کامپیوتر از طریق مودم هیچ هزینه ای برای شما در بر نخواهد داشت و از میزان شارژ اینترنت شما کاسته نخواهد شد.
• سرعت انتقال فایل شما به مودم و دستگاه اندرویدی شما بستگی دارد! در همین راستا امکان دارد مودم شما قابلیت انتقال ۱۵۰ مگا بیت در ثانیه را داشته باشد اما چیپست وا فای گوشی شما از این سرعت پشتیبانی نکند.
• واحد سرعت انتقال داده مگابیت بر ثانیه است ! هر ۸ بیت مساوی با ۱ بایت می باشد . اما حجم فایل بر اساس بایت محاسبه میشود . بنا براین با یک مودم ۱۵۰Mbps و یک گوشی کارآمد میشود حداکثر ۱۸ مگا بایت را در ثانیه انتقال داد .
• توجه داشته باشید که امکان سرقت اطلاعات شما به وسیله هر برنامه ای که بتواند به اینترنت وصل شود، وجود دارد.

ارسال نظر