با کاغذ دیواری های متحرک دسکتاپ خود را تزیین کنید

وقتی که می توانید دسکتاپ تان را بسیار جذاب و متحرک کنید، چرا از یک تصویر زمینه ساکن و خسته کننده استفاده می کنید؟ با استفاده از نرم افزار rainmeter دسکتاپ خود را جذاب کنید.

با کاغذ دیواری های متحرک دسکتاپ خود را تزیین کنید

کلیک - برای برخی، تغییر دادن تصویر زمینه دسکتاپ برای تنوع بخشیدن به سیستم شان کافی است اما برای برخی دیگر این کار کافی نیست و به دنبال راه های متنوع تری برای تغییر دادن دسکتاپ خود هستند.

یکی از بهترین کارهایی که برای تغییر ظاهر دسکتاپ می توان انجام داد، ایجاد تصویر زمینه متحرک است که نرم افزار های زیادی برای انجام این کار وجود دارند. یکی از بهترین این نرم افزار ها Rainmeter است که می توانید با آن ساعت ها را صرف ساختن دسکتاپی متحرک بکنید.

rainmeter_loud_example

چرا ساعت ها از وقت خود را صرف کار با فتوشاپ می کنید در حالی که می توانید با چند ترفند ساده تصویر زمینه متحرک دسکتاپ خود را درست کنید.

نصب کردن rainmeter

با نصب و اجرای این نرم افزار، آن را در کامپیوتر خود فعال کرده اید و در قسمت نوار وظایف نزدیک به ساعت قابل دست یابی است.

rainmeter_icon

قبل از این که خود را با rainmeter درگیر کنید بهتر است که با ویژگی های این نرم افزار آشنا شوید. این نرم افزار دارای سه بخش اصلی است. Skin (پوسته)، Layout (آرایش صفحه) و Setting (تنظیمات) است.

در قسمت فهرست پوسته، تمام آیکون های شما نمایش داده می شود و این قسمت دارای ابزاری است که برای تغییر دادن دسکتاپ تان خیلی به کار می آید. شما می توانید با رفتن به قسمت زیر، پوسته ها و پوشه های بیش تری به این فهرست اضافه کنید:

This pc > document > Rainmeter> skins

rainmeter_Ui

Rainmeter از فایل های INI (فایل های متنی) برای ساخت آیکون و پوسته استفاده می کند. بهترین خصوصیت این فایل ها این است که به راحتی ویرایش می شوند و چون فایل های INI با هر ویرایش گری باز می شود، پارامتر های آن به راحتی قابل تغییر دادن است.

۱) صدای سه بعدی، افکت تصویری

هدف ما ساختن چیزی مشابه عکس زیر است.

۳d_visualizer_example

تصویر جلویی این عکس، صدای تجسمی Rainmeter را مخفی می کند که این امر باعث ایجاد صدای سه بعدی می شود. اگر چه این کار به نظر پیچیده می آید اما فرآیند این کار، هم راحت است و هم مصرف برق کامپیوتر را بالا نمی برد.

گام اول:انتخاب تصویر پس زمینه

عکسی را انتخاب کنید که هم پس زمینه داشته باشد و هم جلو زمینه. مثال بالا کوه آبی و سفید و آسمان آبی را نشان می دهد که با میله صدا به هم وصل می شوند.

یکی از عکس های Simple Desktop را که دارای عکس های فراوانی است، انتخاب می کنیم. سپس برای راحتی کار، پوشه ای به اسم cut در پوسته rainmeter ایجاد می کنیم (this pc> rainmeter> skin) و عکس زمینه خود را در آن جا ذخیره می کنیم.

rainmeter_wallpaper

هرچه پس زمینه تصویر ساده تر باشد، بهتر است. عکس انتخابی ما شامل سه رنگ است و از یکی از رنگ ها به عنوان جلو زمینه تصویر استفاده می کنیم تا کار ویرایش را راحت تر کند تا بتوانیم افکت سه بعدی را بر روی آن اجرا کنیم.

بر روی تصویر زمینه دو بار کلیک کنید تا قسمت گالری ویندوز شما باز شود. برای تنظیم اولین لایه پس زمینه تصویر خود روی آن کلیک راست کرده و این مراحل را طی کنید:

set as > set as back ground

قدم دوم:بریدن جلو زمینه

به منظور حذف کردن بخش مورد نظر، از عکس زمینه خود یک نسخه دیگر تهیه کنید و با پاک کردن پس زمینه عکس، آن را ویرایش کنید. شما می توانید یک نرم افزار ویرایش عکس مثل GIMP که هم رایگان است و هم کار کردن با آن راحت است، دانلود کنید و پس زمینه را پاک کنید.

editted_wallpaper_background

پس از برداشتن پس زمینه، فایل را به صورت PNG ذخیره کنید تا شفافیت تصویر از بین نرود و اسم فایل ویرایش شده را هر چه که دوست دارید بگذارید اما سعی کنید اسمی را انتخاب کنید که فراموش نکنید. اگر قسمتی را که برداشته اید سیاه یا سفید به نظر می رسد، اصلا نگران نباشید، چون کار را درست انجام داده اید.

background_files-1

شما می توانید پسوند و اسم فایل را با فشار دادن همزمان کلید های ویندوز و x از روی کیبورد و طی کردن مراحل زیر مشاهده کنید:

control panel > appearance and personalization > file explorer option > view > uncheck hide extension for file type

گام سوم:ایجاد فایل INI

قدم بعدی ایجاد فایل INI است که پس زمینه جدید ساخته شده را به پس زمینه قبلی اضافه می کند. برای این کار در پوشه CUT راست کلیک کنید و گزینه new> text document را بزنید و فایل را باز کرده و مطالب زیر را در آن وارد کنید.

Screenshot_2016-05-04-23-27-55

update = -1 از به روز رسانی پس زمینه جلوگیری می کند که باعث کم شدن مصرف پردازنده می شود.

background انواع، اندازه و مرجع تصویر ویرایش شده را نمایش می دهد.

H و W هم وضوح تصویر را نشان می دهد که می توانید طول و عرض را با اعداد مناسب تغییر دهید.

پس از انجام مراحل بالا به قسمت file > save as رفته و فایل را با اسم دلخواه و پسوند ini. ذخیره کنید.

اگر تمام پارامتر ها را به درستی وارد کرده باشید، rainmeter قادر به خواندن فایل INI خواهد بود و در سیستم شما نمایش داده خواهد شد. بر روی Drop_down کنار پوشه cut کلیک کرده و سپس بر روی فایل INI دو بار کلیک کنید تا پوسته بار گذاری شود.

background

اکنون تنظیمات Rainmeter را برای تصویر خود انجام دهید.

rainmeter_settings

position یا موقعیت، جایگاه تصویر را مشخص می کند و load order، پوسته را طبقه بندی می کند تا به افکت مورد نظر برسد.

position را بر روی on desktop بگذارید و Load order را به ۲ تغییر دهید.

نکته: با بار گذاری rainmeter، نوار وظایف پشت تصویر ویرایش شده شما به صورت موقت مخفی می شود زیرا Rainmeter فرض می کند که شما در حال ویرایش پوسته ها هستید. پس rainmeter را ببندید تا نوار وظایف به درستی نشان داده شود.

گام چهارم:دانلود پوسته صدای تجسمی

برای پایان دادن افکت گذاری خود، پوسته صدای تجسمی Rainmeter را دانلود کنید. من پوسته fountain of color را به دلیل امکانات قابل تغییر و طراحی شفاف و زیبایی که دارد، پیشنهاد می کنم. سپس فایل Mrskin را دانلود و اجرا کنید.

rainmeter_skin_intaller

فایل متنی fountain of color را در تنظیمات نرم افزار اجرا کنید و پوسته را نزدیک و یا بر روی قسمت بریده شده تصویر خود بگذارید. Load order را به ۱ تغییر بدهید تا عکس قبل از برش را بار گذاری کند. سپس position را به bottom تغییر دهید.

fountain of color تغییر رنگ تجسمی را راحت می کند و رنگ های متحرکی را برای زیبا سازی تصویر ایجاد می کند. در نرم افزار Rainmeter به قسمت fount of color > settingwindow > settingwindows.ini بروید تا به بخش تنظیمات دسترسی پیدا کنید.

rainmeter_foc_settings

راحت ترین راه برای زیبا سازی رنگ صدای تجسمی، تغییر دادن Wallpaper color_avg است که به صدای تجسمی شما رنگ زیبایی می بخشد.

مرحله پنجم:محصول نهایی

تصویر زیر بدون تغییر رنگ تجسمی است

۳d_visualizer_off

و این تصویر هم پس از تغییرات رنگ و لایه گذاری است.

۳d_visualizer_on

۲_تغییر افکت با حرکت دادن موس بر روی پس زمینه

این افکت برای مواقعی که موس را بر روی دسکتاپ حرکت می دهید عالی است.

honeycomb

پوسته محبوب Honey Comb را دانلود و نصب کنید، سپس فایل INI آن را بارگذاری کنید تا افکت موس ایجاد شود.

روش نسبتا دشوار تر این فرآیند در زیر آمده است که به شما اجازه می دهد تا لوگو، فایل PNG، آیکون و پس زمینه را تغییر دهید که بسیار شبیه به روش افکت سه بعدی rainmeter است.

۳_ تصویر زمین ویدیوئی

برای کسانی که به دنبال حرکت مداوم پس زمینه دسکتاپ خود هستند بسیار مناسب است. شما می توانید با استفاده از نرم افزار VlC یک ویدئو را به عنوان پس زمینه دسکتاپ خود قرار دهید. VlC قابلیت این را دارد که ویدئو های شما را به پس زمینه دسکتاپ تان تبدیل کند که این کار به راحتی پخش کردن یک ویدیو است.

در VLC به قسمت Video> set as wallpaper بروید و این کار را انجام دهید.

این روش تنها یکی از صد ها روش ایجاد پس زمینه متحرک بود و شما می توانید با توجه به نیاز و توانایی خود از آن ها استفاده کنید.

تمام این روش ها در هر دو سیستم با پردازش گر قوی و ضعیف امتحان شده است. پس می توانید از تصویر زمینه زنده و متحرک استفاده کنید و هیچ اثری از افت در کامپیوتر تان نبینید.

منبع : makeuseof

ارسال نظر