5 اپلیکیشن رایگان شرکت ادوبی برای انجام کارهای گرافیکی در موبایل (قسمت اول)

رسانه کلیک - اگر می‌خواهید از اپلیکیشن‌های رایگان گرافیکی با بهترین عملکرد و کارآیی استفاده کنید به شما توصیه می‌کنیم که اپلیکیشن‌های معرفی شده در این مطلب را امتحان کنید. این اپلیکیشن محصول شرکت Adobe هستند.

5 اپلیکیشن رایگان شرکت ادوبی برای انجام کارهای گرافیکی در موبایل (قسمت اول)

شرکت ادوبی یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین شرکت‌ها یتولید نرم‌افزاراست. این شرکت در فهرست محصولات خود بیشتر برنامه‌ها و نرم‌افزارهای گرافیکی و تولید صفحات وب را ارائه کرده است. معمولا بیشتر نرم‌افزارهای تولید این شرکت پولی بوده و هزینه خرید آن‌ها بسیار زیاد است. اما خوشبختانه این شرکت محصولات گرافیکی رایگانی نیز دارد که نه تنها قابلیت‌های زیادی دارند بلکه استفاده از آن‌ها بسیار ساده است.

در این مطلب و مطلب بعدی به معرفی این اپلیکیشن‌های گرافیکی رایگان خواهیم پرداخت.

1- اپلیکیشن Adobe Photoshop Camera برای سیستم عامل اندروید و iOS

تصویر adobe photoshop camera این اپلیکیشن برای ایجاد فیلتر و افکت‌های تصویری روی عکس‌هایی که با دوربین گوشی خود ثبت می‌کنید به کار می‌رود.به طور معمول شما برای استفاده از افکت‌ها و فیلترهای مختلف روی تصاویر ثبت شده با دوربین گوشی ابتدا باید عکس را ثبت کنید و سپس با استفاده از نرم‌افزارهای مختلف روی آن‌ها افکت ایجاد کنید. اما اپلیکیشن Adobe Photoshop Camera می‌تواند همزمان با ثبت عکس از طریق دوربین گوشی، روی آن فیلترها و افکت‌های تصویری را اعمال کند.

در این اپلیکیشن از نرم‌افزار هوش مصنوعی Adobe Sensei استفاده شده است. این فابلیت می‌تواند تصویر را شناسایی کند و بر اساس آن فیلتر مناسب را روی آن اعمال نماید. البته برای استفاده از این قابلیت باید در حین عکس گرفتن به اینترنت متصل باشید. علاوه بر این دو نرم‌افزار Adobe Sensei و Photoshop Camera در کنار هم می‌توانند به کاربر فیلترهای مختلف را ارائه دهند.

بهتر است برای آشنایی بیشتر با قابلیت‌های این اپلیکیشن آن را دانلود و روی گوشی خود نصب کنید. این اپلیکیشن را می‌توانید از این آدرس برای سیستم عامل اندروید و از این آدرس برای سیستم‌عامل iOS دانلود کنید.

2- اپلیکیشن Adobe Lightroom برای اندروید و iOS

تصویر ادوبی لایت روم اپلیکیشن Adobe Lightroom نرم‌افزاری است که بسیاری از افراد مشهور و سرشناس از آن برای ویرایش تصاویرشان استفاده می‌کنند. این اپلیکیشن یکی از بهترین اپلیکیشن‌های ویرایش عکس تولید شده توسط شرکت Adobe است که برای کار و بازی با نورها، سایه‌ها و ایجاد افکت‌های تصویری مختلف کاربرد دارد.

نسخه دسکتاپ این اپلیکیشن رایگان نیست اما خوشبختانه نسخه مربوط به سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS آن رایگان هستند. یکی از ویژگی‌های این نرم‌افزار وجود آموزش‌های رایگانی است که شرکت Adobe برای استفاده از این اپلیکیشن در کنار آن ارائه کرده است. اگر بخواهید از این آموزش‌ها استفاده کنید باید وارد بخش Learn در این نرم افزار شده و از آموزش‌های گام به گام مبتدی تا پیشرفته آن استفاده کنید.

این آموزش‌ها به شما یاد می‌دهند که چگونه تصاویر خود را در حد حرفه‌ای ویرایش کنید. علاوه بر این آموزش‌های قرار داده شده در این اپلیکیشن به صورت تعاملی هستند و شما می‌توانید در حین مشاهده آموزش‌ها تصاویرتان را به راحتی ویرایش کنید. برای دسترسی به برخی از قابلیت‌های این اپلیکیشن باید از نسخه پولی آن استفاده کنید.

برای دانلود نسخه اندروید اپلیکیشن Adobe Light Room به این آدرس و برای استفاده از نسخه iOS به این آدرس مراجعه کنید

ارسال نظر