آموزش ساخت کالکشن در اینستاگرام

 پس از اضافه شدن قابلیت بوکمارک در اپلیکیشن اینستاگرام، اکنون قابلیت کالکشن نیز به این اپلیکیشن اضافه شده که از طریق آن می‌توانید عکس‌ها را دسته بندی کرده و ذخیره نمایید. برای اطلاع از نحوه‌ی ساخت کالکشن در ادامه با کلیک همراه باشید.

آموزش ساخت کالکشن در اینستاگرام

کلیک - اواخر سال ۲۰۱۶ بود که اینستاگرام قابلیت بوکمارک کردن را به کاربران معرفی کرد. با استفاده از این قابلیت، کاربران می‌توانند با انتخاب دکمه‌ی بوکمارکی که در زیر هر پست قرار دارد آنها را در فید خانگی خود ذخیره کنند. اینستاگرام پست مورد نظر را درون حساب شما ذخیره می‌کند، بدین معنا که عکس مورد نظر در گالری دستگاه شما ذخیره نمی‌شود. در اینصورت اگر اکانت منتشر کننده‌ی پست، آن را حذف نماید شما نیز دیگر تصویر را نخواهید داشت. اکنون روش جدیدی برای دسته‌بندی عکس‌های ذخیره شده به این قابلیت افزوده شده و کاربران می‌توانید پست‌های ذخیره شده را درون یک پوشه یا همان کالکشن اینستاگرامی ذخیره کنند. کاربران به هر تعدادی که بخواهند می‌توانند از این کالکشن‌ها بسازند.

لازم به ذکر است که برای استفاده از این ویژگی باید اپ اینستاگرام‌تان را بروز رسانی کنید. البته قابلیت مذکور در لاگ تغییرات نسخه‌ی جدید وجود ندارد ولی چون قرار است به مرور برای تمام کاربران ارائه شود فعلاً از اعلام رسمی آن خودداری شده است.

ساختن کالکشن

ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را باز نموده و به پروفایل خود بروید، سپس دکمه‌ی بوکمارک را انتخاب نمایید از این قسمت می‌توانید تمام پست‌هایی را که ذخیره کردید مشاهده کنید. در صورتی که امکان استفاده از کالکشن‌ها برای حساب کاربری شما فعال شده باشد، دو زبانه خواهید دید. زبانه‌ی All شامل که تمام پست‌های ذخیره شده را ارائه می‌دهد و زبانه‌ی Collections هم حاوی تمام کالکشن‌هایی است که تا کنون ساخته‌اید.

به زبانه‌ی Collections رفته و از قسمت بالا و سمت راست برای به وجود آوردن یک کالکشن جدید گزینه + را کلیک کرده و یک اسم برای آن انتخاب کنید.

اضافه کردن پست به کالکشن

دو روش برای اضافه کردن پست‌های ذخیره شده به یک کالکشن وجود دارد. می‌توانید پست‌ها را از داخل یک کالکشن، یا در هنگام ذخیره کردن آن‌ها به یک کالکشن اضافه کنید.

در قسمت Collections، یکی از کالکشن‌های موجود را انتخاب کنید. از بالا وسمت راست بر روی دکمه‌ی شناور کلیک کنید. اکنون منویی با دو گزینه‌‌ی ویرایش و افزودن باز می‌شود. حال گزینه‌ی Add to Collection را کلیک کنید و به این ترتیب پست‌های مورد نظر خود را از میان پست‌هایی که ذخیره کردید برای افزودن انتخاب کنید.

علاوه بر روش ذکر شده، در هنگام ذخیره کردن پست‌ها نیز می‌توانید آن‌ها را به یک کالکشن اضافه کنید. با انگشت‌تان را بر روی دکمه‌ی ذخیره سازی که زیر هر پست وجود دارد، نگهدارید تا منویی که تمام کالکشن‌های اینستاگرام شما را نشان می‌دهد، ظاهر گردد. کالکشن مورد نظر خود را انتخاب کنید تا پست درون آن ذخیره شود.

چنانچه انگشت خود را چند ثانیه بر روی گزینه ذخیره سازی نگه دارید، از منوی Save to می‌توانید یک کالکشن جدید نیز بسازید.

پست‌های ذخیره شده‌ حتی بعد از مرتب شدن در یک کالکشن هم در زبانه‌ی All به نمایش در می‌آیند. یک پست را می‌توان در چند کالکشن نیز ذخیره کرد. همان طور که پیش‌تر نیز گفتیم، اگر کاربری پستش را حذف کند، این پست از پست‌های ذخیره شده و کالکشن‌های شما نیز حذف می‌گردد. فعلا جستجو کردن در بین پست‌های ذخیره شده‌ی یک کالکشن یا جستجو بین تمام کالکشن‌ها امکان‌پذیر نیست.

ارسال نظر