نحوه کشیدن و رها کردن آیتم بین برنامه های مختلف در آیپد

رسانه کلیک – در این مطلب شما را به صورت کامل با نحوه کشیدن و رها کردن یا همان Drag and Drop آیتم بین برنامه ها در آیپد آشنا می کنیم.

نحوه کشیدن و رها کردن آیتم بین برنامه های مختلف در آیپد

اغلب افراد برای منتقل کردن اطلاعات بین برنامه های مختلف در آیپد از روش کپی-پیست استفاده می کنند. اما شاید جالب باشد بدانید که می توان این کار را از طریق کشیدن و رها کردن آیتم نیز انجام داد.

ابتدا باید هر دو برنامه را به صورت Split View یا Slide Over اجرا کرد. برای حالت Split View ابتدا اپلیکیشن مورد نظر را به اجرا درآورده و به آهستگی آن را از پایین صفحه به بالا بکشید تا Dock باز شود. حال انگشت خود را روی آیکون اپلیکیشن دوم قرار داده و آن را به یکی از طرفین صفحه بکشید.

برای کشیدن و رها کردن آیتم، یکی از برنامه ها باید دارای فیلد ورود متن باشد. ما در اینجا از سافاری به عنوان اپلیکیشن مرجع و از Notes به عنوان اپلیکیشن دوم استفاده کرده ایم.

نحوه کشیدن و رها کردن تصاویر بین برنامه ها

شما می توانید عکس ها، متن و لینک های مختلف (یا ترکیبی از این موارد) را بین برنامه های مختلف بکشید. ابتدا به چگونگی کشیدن و رها کردن یک تصویر می پردازیم.

هرگاه که دو اپلیکیشن را به حالت Split View یا Slide View کنار یکدیگر قرار دادید، تصویر مورد نظر را در اپلیکیشن اول باز کنید. سپس انگشت خود را برای مدتی روی تصویر نگه دارید.

حال آن را در اپلیکیشن دوم بکشید.

اگر اپلیکیشن دوم قادر به دریافت تصویر باشد، یک علامت بعلاوه (+) سبز رنگ در گوشه آیتم کشیده شده به نمایش در می آید.

هنگامی که تصویر به درستی در محل مورد نظر قرار گرفت، انگشت خود ر از روی آن بردارید تا کار تمام شود.

نحوه کشیدن و رها کردن متن بین برنامه ها

کشیدن و رها کردن متن نیز درست شبیه به تصاویر انجام می شود. ابتدا باید متن مورد نظر را در اپلیکیشن اول انتخاب کنید.

مدتی انگشت خود را روی متن انتخاب شده نگه دارید.

حال متن را در اپلیکیشن دوم کشیده و رها کنید. در اینجا نیز اگر اپلیکیشن دوم قابلت پذیرفتن متن را داشته باشد، یک علامت (+) سبزرنگ در گوشه آیتم ظاهر می شود.

هنگامی که متن در محل مورد نظر قرار گرفت انگشت خود را بردارید.

ویژگی های روش کشیدن و رها کردن

علاوه بر ویژگی های مذکور، روش های دیگری نیز برای انجام فرایند Drag and Drop وجود دارد که در ادامه آن ها را مرور می کنیم.

نحوه کشیدن لینک در پنجره Split View جدید

اگر صفحه نمایش آیپد در حالت Split View نباشد نیز امکان کشیدن لینک سافاری به یک پنجره Split View جدید وجود دارد. برای انتخاب لینک انگشت خود را روی آن نگه دارید. حال آن را به گوشه صفحه ببرید.

به محض برداشتن انگشت، یک پنجره سافاری که حاوی لینک مورد نظر شماست، در حالت Split View به نمایش در می آید.

کشیدن آیتم به اپلیکیشن در Dock

شما همچنین می توانید تصاویر، متن و لینک های خود را در Dock به داخل یک اپلیکیشن بکشید. ابتدا آیتم مورد نظر را انتخاب کرده و آن را جابجا کنید.

پس از انتخاب آیتم و نگه داشتن آن با انگشت، آن را با انگشت دیگری به سمت بالا بکشید تا Dock ظاهر شود. حال آیتم را به درون داک منتقل کنید. مجددا اگر اپلیکیشن، توانایی پذیرفتن آیتم را داشته باشد، یک علامت (+) سبزرنگ برای شما به نمایش در می آید. انگشت خود را بردارید تا کار تمام شود.

کشیدن چند آیتم بین برنامه ها

شاید کشیدن چند آیتم بین برنامه ها از کلیه مواردی که تا به حال گفتیم دشوارتر باشد. ابتدا انگشت خود را برای چند لحظه روی آیتم نگه دارید.

همزمان با کشیدن آیتم به برنامه، روی سایر آیتم های مورد نظر نیز ضربه بزنید. اکنون تمامی آیتم های انتخابی به صورت گروه درآمده و تعداد آن ها روی یک برچسب کوچک به نمایش در می آید. پس از قرار دادن آیتم ها در محل مورد نظر انگشت خود را بردارید تا کار تمام شود.

پس از اتمام فرایند کشیدن و رها کردن، می توانید با قرار دادن انگشت خود در بخش میانی صفحه و کشیدن آن به یکی از دو طرف، آیپد را از حالت Split View درآورید. بستن Slide Over کمی دشوارتر است. بدین ترتیب که شما باید ابتدا صفحه را از حالت Slide Over به Split View برده و سپس انگشت خود در بخش میانی قرار داده و آن را به یکی از طرفین دستگاه بکشید.

ارسال نظر