نحوه تغییر نام کاربری و نام نمایشی در اپلیکیشن اینستاگرام

رسانه کلیک- در این مطلب به شما نشان می دهیم که چگونه می توان نام نمایشی و نام کاربری را به راحتی در اپلیکیشن اینستاگرام تغییر داد.

نحوه تغییر نام کاربری و نام نمایشی در اپلیکیشن اینستاگرام

در هنگام استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام می توان در هر زمان دلخواه، نام کاربری و نام نمایشی را تغییر داد. با ما همراه باشید تا از نحوه انجام این کار مطلع شوید.

نام نمایشی اینستاگرام و نام کاربری، دو مقوله جدا از یکدیگر هستند. نام نمایشی در زیر آیکون پروفایل کاربر ظاهر شده و لزومی به یکتا بودن آن نیست. کاربر می تواند در نام نمایشی خود، از شکلک یا کاراکترهای خاص استفاده کند.

از طرف دیگر، هندل یا نام کاربری اینستاگرام در بالای پروفایل کاربر قرار گرفته است. این نام، در واقع یک شناسنده یکتا و منحصر به فرد بوده و حداکثر طول آن برابر با 30 کاراکتر است. در تعیین نام کاربری می توان از حروف، نقطه، عدد و زیر خط استفاده کرد، ولی کاربرد شکلک یا کاراکترهای خاص به هیچ وجه قابل قبول نیست.

نحوه تغییر نام نمایشی اینستاگرام

با رفتن به بخش پروفایل اینستاگرام، به راحتی می توان نام کاربری و نام نمایشی را تغییر داد.

به منظور تغییر نام نمایشی خود، اپلیکیشن اینستاگرام را روی آیفون یا اندروید باز کرده و به روی آیکون پروفایل در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید.

سپس گزینه Edit profile را انتخاب کنید.

روی کادر متنی کنار گزینه Name ضربه زده و سپس آیکون Delete (X) را با انگشت لمس کنید تا نام نمایشی فعلی، حذف شود.

حال نام جدیدی را بنویسید. پس از این کار، گزینه Done را انتخاب کنید.

بدین ترتیب به صفحه پروفایل بازگردانده شده و در این جا می توانید نام نمایشی جدید خود را مشاهده کنید.

نحوه تغییر نام کاربری اینستاگرام

تغییر نام کاربری در اپلیکیشن اینستاگرام بسیار آسان است، البته به شرطی که نام انتخابی قبلا توسط فرد دیگری به کار نرفته باشد.

همانند تغییر نام نمایشی، ابتدا برنامه اینستاگرام را باز کرده و پس از رفتن به بخش Profile، روی گزینه Edit Profile ضربه بزنید.

سپس کادر متنی کنار گزینه Username را لمس کنید.

حال به روی آیکون Delete (X) ضربه بزنید تا نام کاربری فعلی حذف شود.

حال نام کاربری جدید دلخواه خود را نوشته و گزینه Done را انتخاب کنید.

در صورتی که این نام قبلا انتخاب شده باشد، برنامه به شما خبر می دهد. می توانید با اضافه کردن نقطه یا زیرخط نام را تغییر داده و یا به طور کلی نام دیگری را انتخاب کنید. مجددا روی گزینه Done ضربه بزنید تا نام مورد نظر ثبت شود.

پس از پذیرش نام کاربری جدید، به صفحه Edit Profile بازگردانده می شوید. گزینه Done را لمس کنید.

به همین راحتی، نام کاربری جدید در بالای پروفایل اینستاگرام ثبت می شود.

جالب است بدانید که نام کاربری قبلی شما به مدت 14 روز توسط اینستاگرام نگهداری می شود. پس در صورت تمایل به بازگردانی نام قبلی، تنها 14روز مهلت دارید. پس از اتمام این دوره، به احتمال زیاد شانس استفاده مجدد از نام قبلی را از دست می دهید، چرا که ممکن است توسط فرد دیگری مورد استفاده قرار گیرد.

ارسال نظر