آموزش بایننس | چطور در Binance خرید و فروش و انتقال رمزارز انجام دهیم؟

بی‌شک بایننس (Binance) نام آشناترین و معتبرترین صرافی ارزهای دیجیتال در دنیاست. در این مقاله قصد داریم نحوه استفاده از بایننس را به طور کامل به شما عزیزان آموزش دهیم.

آموزش بایننس | چطور در Binance خرید و فروش و انتقال رمزارز انجام دهیم؟

آموزش استفاده از صرافی بایننس

پیش‌تر در مطلب مقایسه صرافی‌های آنلاین خارجی به نکات مثبت و منفی بایننس پرداختیم و در مطلب آموزش ساخت حساب در صرافی بایننس ، تمام مراحل پیش‌نیاز شروع مبادلات در این صرافی را بیان کردیم. حال در این مطلب قصد داریم بخش‌های مختلف بایننس را به طور کامل توضیح دهیم تا شما بتوانید معاملات ارزهای دیجیتال خود را در بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال شروع کنید.

پس از آنکه حساب بایننس خود را افتتاح کردید و وارد آن شدید، با صفحه اصلی این صرافی مواجه خواهید شد.

صفحه اصلی صرافی بایننس صفحه اصلی صرافی بایننس

در بالای صفحه می‌توانید بخش‌های مختلف این صرافی را مشاهده کرده و وارد قسمت موردنظر خود شوید.

در قسمت بالا و سمت چپ صفحه با حرکت‌دادن نشانگر موس روی مربع‌های سفید می‌توانید وارد بخش‌هایی چون آکادمی بایننس، صرافی غیرمتمرکز، تراست والت، خیریه و راه‌اندازی پروژه‌های جدید شوید.صفحه اصلی صرافی بایننس

در قسمت Buy Crypto می‌توانید ارزهای دیجیتال را با کارت‌های اعتباری بانکی یا به طور مستقیم از کاربران دیگر به‌صورت Peer-to-Peer (P2P) خریداری کنید. لازم به ذکر است که به دلیل تحریم‌های بانکی، این بخش برای کاربران ایرانی قابل‌استفاده نیست.

خرید ارز دیجیتال با فیات در بایننس خرید ارز دیجیتال با فیات در بایننس

با کلیک روی Markets می‌توانید وضعیت تمام بازارها و جفت‌های مبادلاتی را مشاهده کنید.

صفحه بازارها و جفت‌های مبادلاتی بایننس صفحه بازارها و جفت‌های مبادلاتی بایننس

در قسمت Trade تمامی گزینه‌های مبادله را مشاهده خواهید کرد که در ادامه بیشتر به آن‌ها خواهیم پرداخت.

گزینه‌های مبادله در بایننس گزینه‌های مبادله در بایننس

بخش Derivatives شامل تمام مشتقات ارزهای دیجیتال قابل معامله در این صرافی است.

مشتقات ارزهای دیجیتال در بایننس مشتقات ارزهای دیجیتال در بایننس

از طریق قسمت Finance خدمات مالی ارائه شده توسط بایننس، مانند ویزا کارت، وام‌های ارز دیجیتال و استخرهای نقدینگی قابل مشاهده‌اند.

خدمات مالی ارائه شده توسط بایننس خدمات مالی ارائه شده توسط بایننس

بخش NFT نیز بازارچه توکن‌های غیر قابل معاوضه صرافی بایننس است.

با انتخاب Wallet می‌توانید تمام بخش‌ها و خدمات مربوط به کیف پول خود را در بایننس بررسی کنید.

بخش مدیریت کیف پول بایننس بخش مدیریت کیف پول بایننس

بخش Order نیز برای دسترسی به سفارشات شماست.

مشاهده و مدیریت سفارشات در بایننس مشاهده و مدیریت سفارشات در بایننس

واریز و برداشت ارز دیجیتال در بایننس

پیش از انجام مبادلات در بایننس، باید ابتدا در این صرافی دارایی داشته باشید. باتوجه‌به اینکه امکان واریز پول فیات در ایران وجود ندارد و اکثر کاربران ایرانی کارت اعتباری ندارند، معمولا باید دارایی خود را ابتدا در صرافی‌های داخلی به رمزارز تبدیل و سپس آن را از کیف پولتان به بایننس منتقل کنید. ساده‌ترین راه برای انتقال وجوه، استفاده از استیبل کوین تتر (USDT) است.

پیشنهاد می‌کنیم پیش از انتخاب صرافی ایرانی برای خرید ارز دیجیتال، حتما مقایسه کلیک را که اخیرا منتشر شده است، مطالعه کنید.

برای انتقال ارزهای دیجیتال خود به بایننس، از بخش Wallet گزینه Fiat and Spot را انتخاب کنید.

ورود به کیف پول Spot بایننس ورود به کیف پول Spot بایننس

در این صفحه می‌توانید تمام دارایی‌های موجود در حساب خود را مشاهده کنید و دارایی‌های خود را واریز یا برداشت کنید. برای انتقال دارایی به بایننس روی Deposit کلیک کنید.

انتقال دارایی به کیف پول بایننس انتقال دارایی به کیف پول بایننس

در قسمت Select Coin، ارز دیجیتال مورد نظر (در اینجا تتر) را انتخاب کنید.

صفحه انتقال دارایی به بایننس صفحه انتقال دارایی به بایننس انتخاب ارز دیجیتال انتخاب ارز دیجیتال مورد نظر

سپس باید شبکه‌ای را که می‌خواهید تراکنش در آن انجام شود، انتخاب کنید. هزینه کارمزد تراکنش و زمان رسیدن در شبکه‌های مختلف، متفاوت است. توجه داشته باشید که شبکه در مبدا و مقصد یکسان باشند. نکته مهم دیگر این است که فقط و فقط ارز دیجیتال ذکر شده را به آدرسی که برایتان نمایش داده می‌شود، ارسال کنید. ارسال ارزهای دیگر موجب از دست‌ رفتن دارایی خواهد شد.

انتخاب شبکه پردازش تراکنش انتخاب شبکه پردازش تراکنش

پس از تأیید تراکنش ارسال در شبکه، ایمیلی مربوط به واریز دارایی دریافت خواهید کرد. تراکنش دریافتی در قسمت Recent Deposits نیز قابل‌مشاهده خواهد بود.

بازارهای ارز دیجیتال در بایننس

حال که در کیف پول بایننس خود دارایی دارید، می‌توانید مبادلات خود را در این صرافی شروع کنید. اصلی‌ترین بخش بازار این صرافی، بخش Spot است. البته بخش‌های دیگری نیز مانند Margin و Futures وجود دارند، اما سطح دانش موردنیاز و ریسک فعالیت در این بازارها بسیار بالاتر است و آموزش آن‌ها نیازمند مطالب جدا خواهد بود.

برای ورود به بازار Spot بایننس، از بخش Trade منوی بالای صفحه گزینه Classic یا Advanced را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که این دو گزینه شما را به یک بازار منتقل می‌کنند و تنها تفاوتشان چیدمان صفحه و ابزارهای فنی موجود است.

چیدمان Classic بایننس چیدمان Classic بایننس چیدمان Advanced بایننس چیدمان Advanced بایننس

پیشنهاد ما استفاده از بخش Advanced است؛ زیرا ابزارهای بیشتری در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

پس از ورود به بازار Spot، با انتخاب چرخ‌دنده‌ای که در بالای سمت راست صفحه قرار دارد می‌توانید چینش صفحه و بخش‌های مختلف حاضر را به دلخواه انتخاب کنید.

شخصی‌سازی بایننس شخصی‌سازی چیدمان بایننس

در بالای صفحه اطلاعات کلی جفت ارز انتخاب شده، از جمله قیمت آخرین معامله، تغییرات در 24 ساعت، بالاترین و پایین‌ترین قیمت در 24 ساعت و حجم مبادلات به‌ازای هر دو ارز درج شده است.

بخش‌های مختلف صفحه مبادلات بایننس بخش‌های مختلف صفحه مبادلات بایننس

در سمت چپ صفحه، تمامی بازارها و جفت‌های مبادلاتی و وضعیتشان را مشاهده خواهید کرد. می‌توانید با انتخاب ستاره کنار هر جفت ارز، آن را به لیست موارد مورد علاقه خود اضافه کنید تا راحت‌تر به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

در وسط صفحه، نمودار قیمت را مشاهده خواهید کرد. پیشنهاد می‌کنیم حتما با کلیک روی TradingView، از ابزارهای فوق‌العاده این شرکت که به‌صورت رایگان در اختیار کاربران بایننس قرار گرفته است، استفاده کنید. شاید برایتان جالب باشد که اشتراک ماهیانه TradingView از 15 تا 60 دلار است!

در راست نمودار، دفتر معاملات قرار دارد که تمامی سفارشات فروش، خرید و معاملات تکمیل شده در آن ذکر شده است. در سمت راست دفتر معاملات نیز بخش سفارش‌گذاری وجود دارد که می‌توانید در آن سفارشات خرید یا فروش خود را ثبت کنید. پایین صفحه نیز سفارشات باز، تاریخچه سفارشات و تاریخچه معاملات را مشاهده می‌کنید.

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در بایننس

پس از ورود به بازار جفت ارز موردنظرتان، در سمت راست صفحه می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید. ابتدا باید گزینه Buy را برای خرید (تبدیل ارز دوم به اول) و Sell را برای فروش (تبدیل ارز اول به دوم) انتخاب کنید.

انواع مختلف سفارشات در بایننس انواع مختلف سفارشات در بایننس

سفارشات شما می‌توانند از سه نوع Limit، Market و Stop-Limit باشند.

سفارشات Market ساده‌ترین نوع سفارش هستند و تنها باید مقدار موردنظر را برای خرید یا فروش مشخص کنید. قیمت سفارش بسته به مناسب‌ترین سفارش معکوس در بازار به طور خودکار انتخاب خواهد شد. این سفارشات به صورت لحظه‌ای تکمیل می‌شوند.

در سفارشات Limit باید علاوه بر مقدار، قیمت موردنظر را نیز انتخاب کنید. سفارشات Limit ممکن است فورا تکمیل نشوند یا در شرایطی به دلیل نوسان قیمت، حتی اصلا انجام نشوند. در این مواقع باید از بخش سفارشات باز، سفارش خود را لغو و سفارش جدیدی با قیمتی متفاوت ثبت کنید.

همچنین توجه داشته باشید که سفارشات Stop-Limit شرطی هستند. به عبارت دیگر اگر قیمت ارز موردنظر به قیمت Stop برسد، سفارشی به قیمت Limit ارسال خواهد شد. این‌گونه سفارشات معمولا برای کاهش ضرر (Stop-Loss) یا نقدکردن سود (Take-Profit) استفاده می‌شوند.

امیدواریم آموزش معامله ارزهای دیجیتال در صرافی بایننس برایتان مفید واقع شود و مبادلات پرسودی را در این صرافی تجربه کنید. سؤالات، پیشنهادات و نظرات خود را حتما با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر