اپل احتمالاً در WWDC 2024 از نسخه جدید سیری با هوش مصنوعی مولد رونمایی می‌کند

اپل هم احتمالاً وارد رقابت ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی مولد می‌شود.

اپل احتمالاً در WWDC 2024 از نسخه جدید سیری با هوش مصنوعی مولد رونمایی می‌کند

گزارشی جدید ادعا می‌کند که فناوری هوش مصنوعی مولد اپل برای سیری در WWDC یا کنفرانس توسعه‌دهندگان 2024 این شرکت معرفی خواهد شد. به‌علاوه، در این مراسم باید منتظر اخبار بیشتری درباره پیاده‌سازی این فناوری در دیگر سرویس‌های اپل باشیم.

اپل هنوز از رقیبی برای چت‌بات‌های هوش مصنوعی نظیر ChatGPT و بارد رونمایی نکرده است، اما حالا گزارشی تازه از یک منبع آگاه موسوم به Yeux1122 حاکی است که این شرکت اخیراً پیشرفت‌های زیادی در زمینه پیاده‌سازی هوش مصنوعی مولد در سیری داشته است.

هوش مصنوعی مولد در دستیار سیری اپل

طبق اعلام این منبع مطلع، نسخه بعدی سیری که با قابلیت‌های هوش مصنوعی مولد معرفی می‌شود، امکانات شخصی‌سازی بیشتری خواهد داشت و می‌تواند با زبان طبیعی با کاربران صحبت کند. به‌علاوه، این دستیار می‌تواند به‌شکلی پیشرفته‌تر کارهای مختلفی را در آیفون و دیگر سیستم‌های این شرکت انجام دهد.

این گزارش همچنین می‌گوید که اپل در WWDC 2024 از چندین قابلیت مختلف مبتنی بر توانایی‌های ارتباط سرویس-به-سرویس رونمایی خواهد کرد، ولی این قابلیت‌ها بین هر سرویس متفاوت خواهند بود. فعلاً مشخص نیست که این قابلیت‌ها چه کاربردی خواهند داشت.

منبع گزارش حاضر سابقه چندان درخشانی در افشای اطلاعات اپل ندارد. البته او در گذشته هم پیش‌بینی‌های درست داشته است و هم غلط، اما فعلاً نمی‌توانیم با اطمینان در این باره اظهارنظر کنیم. رویداد WWDC معمولاً در ماه ژوئن یا خرداد برگزار می‌شود، اما هنوز برنامه رسمی اپل برای این رویداد در سال 2024 اعلام نشده است.

پیش‌تر یک منبع آگاه دیگر به‌نام Tech_reve هم در گزارشی مدعی شده بود که اپل در رویداد توسعه‌دهندگان بعدی خود از نسخه ارتقایافته سیری با قابلیت‌های هوش مصنوعی پرده برمی‌دارد. قبلاً همچنین گزارش‌هایی درباره توسعه چت‌بات Apple GPT شنیده شده بود که در داخل این شرکت استفاده می‌شد و برای خلاصه‌کردن متن و پاسخ به سؤالات کاربرد داشت. حالا باید دید که آیا همین پروژه در سیری پیاده‌سازی می‌شود یا خیر.

منبع: دیجیاتو

 

ارسال نظر