گوگل برای برنامه‌های هوش مصنوعی مولد در اندروید مقررات جدیدی وضع کرد

مطابق خط‌مشی جدید گوگل، از سال 2024 کاربران باید بتوانند محتواهای توهین‌آمیز هوش‌مصنوعی مولد را گزارش دهند.

گوگل برای برنامه‌های هوش مصنوعی مولد در اندروید مقررات جدیدی وضع کرد

گوگل اخیراً خط‌‌‌مشی خود برای مدیریت بهتر برنامه‌های اندرویدی را به‌روزرسانی کرده است. این خط‌مشی جدید برنامه‌های هوش مصنوعی را مجبور می‌کند که از دستورالعمل‌های سختگیرانه‌ای پیروی کنند. این خط‌مشی از کاربران در برابر محتوای توهین‌آمیز مدل‌های هوش مصنوعی‌ مولد محافظت خواهد کرد. گوگل اعلان‌های تمام‌صفحه برنامه‌ها را نیز محدود می‌کند.

گوگل در یک پست وبلاگی اعلام کرد که از سال 2024، توسعه‌دهندگان باید در برنامه‌های هوش مصنوعی خود امکانی فراهم کنند تا کاربران بتوانند هرگونه محتوای توهین‌آمیز را گزارش دهند. گوگل می‌خواهد محتوای تولیدشده توسط هوش مصنوعی مولد برای افراد ایمن باشد و کاربران با سازوکاری، بتوانند بازخوردهای خود را بیان کنند. توسعه‌دهنگان نیز از این بازخوردها برای بهبود سیستم‌های خود استفاده خواهند کرد.

312

خط‌مشی جدید گوگل برای محتواهای هوش مصنوعی مولد

خط‌‌مشی جدید گوگل مشابه سیستم گزارش‌دهی محتوای تولیدشده توسط کاربر عمل خواهد کرد. براساس این خط‌مشی، کاربران باید بتوانند بدون خروج از برنامه، محتواهای هوش مصنوعی را گزارش یا نشانه‌دار کنند.

این خط‌مشی برای سه نوع از برنامه‌های هوش مصنوعی مولد در اندروید اعمال خواهد شد:

  • چت‌بات‌ها که مخصوص تولید محتواهای متنی هستند.
  • هوش‌ مصنوعی‌های مولد تصاویر که براساس پرامپت‌های متنی، صوتی یا هرگونه درخواست‌ دیگر عمل می‌کنند.
  • برنامه‌هایی که صدا یا تصویر افراد واقعی را با استفاده از هوش مصنوعی جعل می‌کنند.

گوگل همچنین برنامه‌هایی را که از این مقررات مستثنی هستند، معرفی کرد. به عنوان مثال، برنامه‌هایی که صرفاً محتوای تولیدشده با هوش مصنوعی را ارائه می‌دهند یا به نمایش می‌گذارند و خود امکان تولید محتوا ندارند، مشمول مقررات جدید نمی‌شوند. این خط‌‌‌مشی همچنین برای برنامه‌هایی که محتوای انسانی را خلاصه می‌کنند اعمال نمی‌شود. همچنین برنامه‌های سودمند که از هوش مصنوعی برای بهبود تجربه کاربر استفاده می‌کنند، نیازی به گزارش یا فیلتر اختصاصی ندارند.

علاوه‌براین، گوگل نوتیفیکیشن‌ها یا اعلان‌های تمام‌صفحه را محدود می‌کند. بسیاری از برنامه‌ها اعلان‌های خود را به‌صورت تمام‌صفحه برای تبلیغات یا یادآوری نمایش می‌دهند. گوگل در خط‌مشی جدید خود، صرفاً اعلان‌های بسیار ضروری را به‌صورت تمام‌صحنه نشان خواهد داد یا صرفاً با اجازه کاربر این اعلان‌ها را فعال خواهد کرد.

منبع: دیجیاتو

 

ارسال نظر