گلکسی S9 سامسونگ در تست های بنچمارک مغلوب آیفون X شد!

رسانه کلیک - در تست های بنچمارک که اخیرا نتایج آن مشخص شده، آخرین محصول کهکشانی کره ای، گلکسی S9 سامسونگ در جایگاه پایین تری نسبت به گوشی آیفون ایکس اپل قرار گرفته است.

گلکسی S9 سامسونگ در تست های بنچمارک مغلوب آیفون X شد!

نتایج ارزیابی های اخیر گلکسی اس 9 سامسونگ و مدل پلاس این محصول از لحاظ نمایشگر و دوربین، آن را بالاتر از آخرین پرچمدار اپل قرار داد. اما زمانی که صحبت از پردازنده و توان آن به میان می آید، آیفون X با افتخار پیروز میدان می شود.

بر اساس نتایج تست بنچمارک که روز گذشته منتشر شد، پردازنده گلکسی S9 سامسونگ (Exynos 9810) عملکرد ضعیف تری نسبت به گوشی آیفون ایکس و آیفون 7 از خود نشان داد و در بسیاری از موارد، پردازنده A11 آخرین پرچمدار اپل با قدرت در جایگاه نخست ایستاد و حتی چیپ قرار گرفته در آیفون 7 نیز در این تست، موفق تر از محصول کهکشانی سامسونگ ظاهر شد.

سامسونگ در محصولات جدید خود از دو پردازنده جداگانه استفاده می کند؛ Exynos 9810 و Snapdragon 845 که توسط شرکت کوالکام تولید می شود. بر اساس نتایج بنچمارک، پردازنده اگزینوس عملکرد بهتری نسبت به چیپ تولید شده توسط کوالکام از خود نشان داده، اما قابل رقابت با A11 Bionic اپل نیست.

نتایج تست تک پردازنده GeekBench 4 را در تصویر زیر می بینیم. همانطور که مشاهده می کنید، پردازنده Exynos 9810 به امتیازهای 3734 و 3440 دست پیدا کرده که در مقابل 4630 و 3958 کسب شده توسط A11 و 4007 و 3345 ثبت شده توسط پردازنده A10، حرفی برای گفتن ندارد.

گوشی آیفون ایکس

در تست WebXPRT که عملکرد پردازنده در انجام وظایف مربوط به HTML5 و JavaScript مورد بررسی قرار می گیرد، پردازنده گوشی آیفون ایکس با کسب امتیاز 352، چیپ های Exynos و Snapdragon 845 را با اقتدار شکست داد و جایگاه نخست را از آن خود کرد. نتایج آن را در تصویر زیر با هم می بینیم.

گلکسی S9 سامسونگ

زمانی که پردازنده گرافیکی مورد بررسی قرار گرفت، آیفون ایکس باز هم با غلبه بر هر دو مدل گلکسی S9 سامسونگ، رتبه اول را به خود اختصاص داد.

گلکسی S9 سامسونگ

آنطور که مشخص است، سامسونگ هنوز نتوانسته از نظر پردازشی، خود را به اپل نزدیک کند و توانایی رقابت با غول کوپرتینویی را ندارد.

بر اساس گزارش C‌NET، گلکسی S9 سامسونگ و مدل پلاس آن، همچنان از اسکن دو بعدی صورت کاربر و سنسور عنبیه استفاده می کند که در مقابل سیستم سه بعدی تشخیص چهره اپل، امنیت به مراتب پایین تری دارد.

از آنجا که سیستم تشخیص چهره سامسونگ مانند فیس آیدی اپل مطمئن نیست، لذا کره ای ها تصمیم گرفتند تا همچنان از سیستم تشخیص اثر انگشت استفاده کنند؛ قابلیتی که اپل آن را به خاطر استفاده از تکنولوژی بیومتریک تشخیص چهره، از آخرین پرچمدار خود حذف کرد.

آقای Ming-Chi Kuo، تحلیلگر موسسه KGI در اظهارات خود، به این موضوع اشاره کرد:

زمانی که صحبت از تکنولوژی تشخیص چهره می شود، تولیدکنندگان اندرویدی حدود دو سال و نیم از اپل عقب هستند و به همین دلیل، مدت بیشتری طول می کشد تا سامسونگ بتواند این تکنولوژی را جایگزین سنسور اثر انگشت کند.

ارسال نظر