بازی Resident Evil 8 برای کنسول های نسل نهم عرضه می‌شود

رسانه کلیک - یکی از کاربران معروف شبکه اجتماعی توییتر به تازگی ادعا کرده که بازی Resident Evil 8 حالا حالاها به دست بازیکنان نمی رسد و این عنوان برای عرضه روی کنسول های نسل بعدی یعنی ایکس باکس اسکارلت و پلی استیشن 5 برنامه ریزی شده است.

بازی Resident Evil 8 برای کنسول های نسل نهم عرضه می‌شود

کمتر از یک سال از انتشار نسخه بازسازی شده اثر Resident Evil 2 روی کنسول های نسل هشتم و پی سی می گذرد و این عنوان به لطف تلاش های تحسین آمیز شرکت کپکام، تجربه مهیج و سرگرم کننده ای را برای هواداران سبک ترس و وحشت رقم زده است، به طوری که فروش آن از فروش نسخه اصلی خود پیشی گرفته و بازی هم اکنون در میان پرفروش ترین بازی های سری رزیدنت ایول حضور دارد.

با توجه به موفقیت تحسین آمیز ریمیک رزیدنت اویل 2، چندان دور از انتظار نیست که کپکام در آینده نزدیک به سراغ بازسازی دیگر نسخه مجموعه به نام Resident Evil 3: Nemesis برود و بار دیگر ضمن تکرار دستاوردهای عالی، یاد و خطرات گیمرها و طرفداران قدیمی را زنده کند. حال، ظاهرا تمام ماجرا این نبوده و سازندگان جدا از این اثر، روی ساخت بازی Resident Evil 8 نیز فعالیت می کنند که البته این عنوان به این زودی ها راهی بازار نخواهد شد.

بر اساس ادعای یکی از کاربران شبکه اجتماعی توییتر به نام EVIL VR که پیش تر گزارش های نسبتا زیادی در رابطه با فرانچایز رزیدنت اویل نیز فاش کرده، به نظر می رسد که کاربران ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 در واپسین روزهای پایانی چرخه عمر کنسول های خود میزبان ریمستر Resident Evil 3: Nemesis خواهند بود و فارغ از این عنوان، هیچ نسخه دیگری از این سری روی پلتفرم های مذکور عرضه نخواهد شد. این بدان معناست که طرفداران نباید به این زودی ها منتظر عرضه بازی Resident Evil 8 باشند و این اثر به احتمال قوی طی نسل نهم روی ایکس باکس اسکارلت و پلی استیشن 5 می شود.

بازی Resident Evil 8

این اولین باری نیست که زمزمه هایی از نسخه هشتم رزیدنت اویل به گوش می رسد و در گذشته اطلاعات مختلفی از این اثر لو رفته بود. جزئیاتی از قبیل داستان آن که در واقع اتفاقات بازی مدتی پس از حوادث نسخه هفتم در جزیره ای متروکه جریان خواهد داشت. ناگفته نماند که شرکت کپکام هنوز هیچ حرفی از بازی Resident Evil 8 به میان نزده و توسعه و عرضه آن در هاله ای از ابهام قرار دارد. با این حال، در صورتی که ادعای کاربر فوق صحت داشته باشد، می توان انتظار داشت که در خوشبینانه ترین حالت، این عنوان طی رویداد E3 2020 معرفی شود.

بد نیست اشاره کنیم که در حال حاضر شرکت کپکام روی نسخه کاملا متفاوتی از سری رزیدنت اویل تحت عنوان Project Resistance مشغول به کار است. عنوانی که از جوانب مختلف، شباهت زیادی با نسخه های پیشین این فرانچایز ندارد و با وجود برخورداری از بخش تک نفره داستانی، بیشتر روی حالت چندنفره آنلاین و همکاری تیمی تمرکز دارد. گفتنی است که این بازی هنوز تاریخ انتشار دقیق و چه بسا تقریبی ندارد و صرفا از عرضه آن روی سه پلتفرم ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز مطلع هستیم.

ارسال نظر