جدول فروش هفتگی بریتانیا: دومین صدرنشینی متوالی Crash Team Racing

رسانه کلیک – انجمن تعاملی بازی های ویدیویی انگلستان چندی پیش فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های هفته چهارم مرداد 98 در بریتانیا را منتشر کرد.

جدول فروش هفتگی بریتانیا: دومین صدرنشینی متوالی Crash Team Racing

موسسه تحلیل‌گر سرگرمی های تعاملی بازی های ویدیویی انگلستان که وظیفه تهیه و انتشار فهرست پرفروش ترین بازی های هفتگی در کل منطقه بریتانیا را برعهده دارد، ساعاتی پیش از جدول پرفروش ترین بازی های هفته منتهی به 26 مرداد (17 اوت) پرده برداشت. بر این اساس، بازی جدید شرکت اکتیویژن به نام Crash Team Racing Nitro-Fueled برای دومین بار متوالی جایگاه نخست جدول را به خود اختصاص داد و به عنوان پرفروش ترین بازی این هفته لقب گرفت.

با توجه به اینکه هفته آرامی را پشت سر گذاشتیم، دو بازی Super Mario Maker 2 و Mario Kart 8: Deluxe رقیب جدیدی به خود ندیدند و مشابه هفته گذشته، به ترتیب در رده های دوم و سوم جدول به چشم می خورند. با این حال، تغییرات جدول از رده چهارم آغاز می شود؛ جایی که اثر بی نظیر Grand Theft Auto V با یک پله صعود، در مکان چهارم قرار گرفته و کماکان به فروش تحسین آمیز خود ادامه می دهد. جدیدترین بازی شبیه ساز مسابقات فرمول یک یعنی F1 2019 نیز مشابه اثر «جی تی ای وی» طی این هفته یک پله صعود را تجربه کرده که به واسطه آن، در سومین هفته انتشار خود جایگاه پنجم جدول را در اختیار دارد.

بازی Red Dead Redemption 2 در حالی که چند وقتی است فروش بهتری نسبت به Grand Theft Auto V را تجربه نمی کند، این بار پا به رده های میانی جدول گذاشته و با دو پله صعود، خود را به رده ششم رسانده است. رده هفتم جدول به نسخه نینتندو سوییچ بازی محبوب ماینکرفت تعلق دارد که فروش آن نسبت به هفته گذشته نزدیک به یک درصد افزایش یافته است. در این میان، ذکر این نکته مهم است از آنجا که بازی ماینکرفت ناشرهای مختلفی دارد، برخلاف غالب آثار ویدیویی، میزان فروش نسخه ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، پی سی، سوییچ و غیره بازی به صورت جداگانه محاسبه می شود.

پرفروش ترین بازی های هفته چهارم مرداد 98

بازی Crash Bandicoot N Sane Trilogy به لطف عملکرد عالی نسخه جدید مجموعه خود یعنی Crash Team Racing Nitro-Fueled، چند وقتی است که فروش خوبی را در این مطنقه تجربه می کند و طی این هفته، با جهش پنج پله ای، به جمع 10 بازی پرفروش هفتگی بریتانیا پیوست و جایگاه هشتم جدول را به خود اختصاص داد. دیگر اثر پرفروش کنسول نینتندو سوییچ به نام Super Smash Bros Ultimate نیز در این هفته صعود یک پله ای را تجربه کرده و در حال حاضر در رده نهم جدول دیده می شود.

در آخر، نسخه پلی استیشن 4 بازی ماینکرفت با افزایش فروش 17 درصدی، صعود پنج پله ای و قرارگیری در رده دهم، مشابه گذشته دوباره در میان 10 بازی پرفروش هفتگی بریتانیا حضور یافت. گفتنی است؛ چنانچه میزان فروش نسخه نینتندو سوییچ و پلی استیشن 4 بازی ماینکرفت را با یکدیگر ادغام کنیم، لقب پرفروش ترین بازی این هفته دیگر در اختیار Crash Team Racing Nitro-Fueled نیست و ماینکرفت به عنوان صدرنشین هفته برگزیده می شود.

افزون بر این ها، بازی FIFA 19 طی این هفته با کاهش فروش شدیدی روبه‌رو شده که به همین خاطر، از رده چهارم به رده سی ام جدول نقل مکان کرده است. البته، با توجه به عرضه نسخه بعدی مجموعه فیفا طی یک و نیم ماه آینده، خروج بازی فیفا 19 از جمع ده بازی پرفروش هفته و کاهش فروش آن کاملا منطقی است.

در ادامه می توانید فهرست پرفروش ترین بازی های هفته چهارم مرداد 98 در بریتانیا را به همراه جایگاه قبلی و استودیوی سازنده مشاهده کنید. شایان ذکر است؛ جدول زیر مربوط به فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌هاست.

جایگاه کنونی

جایگاه قبلی

نام بازی

1 اول Crash Team Racing Nitro-Fueled
2 دوم Super Mario Maker 2
3 سوم Mario Kart 8: Deluxe
4 پنجم Grand Theft Auto V
5 ششم F1 2019
6 هشتم Red Dead Redemption 2
7 نهم Minecraft (سوییچ)
8 سیزدهم Crash Bandicoot N Sane Trilogy
9 دهم Super Smash Bros Ultimate
10 پانزدهم Minecraft: Playstation Edition

در انتها، نظر خود در رابطه با پرفروش ترین بازی های هفته چهارم مرداد 98 را با ما در میان بگذارید.

ارسال نظر