حضور قابلیت Attention Correction فیس تایم در سیستم عامل iOS 13

رسانه کلیک - در iOS 13 قابلیت جدیدی به نام اصلاح نقطه توجه یا Attention Correction فیس تایم وجود دارد که باعث می‌ شود هنگام استفاده از فیس‌ تایم حتی در صورت نگاه کردن به نمایشگر، تصویر خروجی شما به گونه‌ ای باشد که انگار به لنز دوربین نگاه کرده‌ اید.

حضور قابلیت Attention Correction فیس تایم در سیستم عامل iOS 13

یکی از مشکلات اکثر افراد هنگام برقراری تماس های تصویری آن است که به سبب قرارگیری لنز در بالای صفحه نمایش دستگاه، در اکثر موارد اینطور به نظر می رسد که فرد به جای نگاه به چشم طرف مقابل، در حال نگاه کردن به پایین است. به نظر می رسد اپل در iOS 13 این مشکل را برطرف کرده باشد ( سیستم عامل iOS 13 با تغییرات گسترده از راه رسید ).

این ویژگی جدید که اصلاح نقطه توجه فیس تایم یا Attention Correction فیس تایم نام دارد، باعث می شود ویدیو به گونه ای اصلاح شود که به نظر برسد هر دو طرف تماس تصویری، با یکدیگر تماس چشمی نیز دارند. این ویژگی اکنون در نسخه بتای iOS 13 وجود دارد ( اولین بتای عمومی سیستم عامل iOS 13 منتشر شد ).

به استناد گزارش، تحقق این موضوع به سبب وجود واقعیت افزوده صورت می گیرد که به نظر می رسد رد نگاه کاربر را دنبال کرده و آن را طوری به نظر می رساند که انگار به جای دوربین، مستقیما به چشم طرف مقابل نگاه می کند. با این همه، این ویژگی چندان هم بی نقص نیست؛ زیرا طی آزمایش های آن، کاربران متوجه شدند که انحراف ایجاد شده در صورتی که یک شیء را جلوی دوربین قرار دهید، مشخص خواهد شد.

هنوز مشخص نیست که این ویژگی برای افرادی که عینک زده اند و یا کلاه بر سر دارند نیز کار می کند یا خیر. iOS 13 قرار است در ماه های آینده به همراه آیفون های جدید وارد بازار شود.

ارسال نظر