کابل زیردریایی گوگل قاره آفریقا را به اروپا متصل می کند

رسانه کلیک - سومین کابل زیردریایی گوگل دو قاره اروپا و آفریقا را به یکدیگر متصل می کند. قرار است این کابل تا سال ۲۰۲۱ راه اندازی شود.

کابل زیردریایی گوگل قاره آفریقا را به اروپا متصل می کند

شرکت گوگل به تازگی اعلام کرده که در پی راه اندازی یک کابل اینترنتی خصوصی در زیر آب است که اروپا و آفریقا را به یکدیگر متصل می کند. یک سر کابل در کشور پرتغال نصب می شود و سر دیگر به جای آن که به مراکش ختم شود، تا آفریقای جنوبی امتداد می یابد. این کابل در سایر نقاط آفریقا نیز دارای انشعاب است.

کابل زیردریایی گوگل به افتخار الادا اکویانو، نویسنده و مبارز نیجریایی، اکویانو (Equiano) نام گرفته و قرار است که در سال ۲۰۲۱ نصب و راه اندازی شود. پورت مخابره ای نیجریه نیز احتمالا بخشی از کابل اکویانو خواهد بود.

گوگل همچنین اعلام کرده که طی ۳ سال گذشته، مبلغ ۴۷ میلیارد دلار را بابت تقویت زیرساخت های این کابل هزینه کرده است. این پروژه، چهاردمین مشارکت گوگل در زمینه کابل کشی و سومین پروژه خصوصی این شرکت به شمار می آید. اولین پروژه Curie نام داشت که ساخت آن در آوریل گذشته به پایان رسید. Curie لس آنجلس و شیلی را به یکدیگر مرتبط می کند. دومین پروژه نیز Dunant نام دارد که آمریکا و فرانسه را به یکدیگر کرده و تا سال آینده آماده بهره برداری می شود ( کابل زیردریایی گوگل آمریکا را به فرانسه متصل می کند ).

اکویانو و کابل های مشابه نقش مهمی در دنیای ارتباطات دارند؛ چرا که حدود ۹۹ درصد از کل حجم دیتا در جهان، از طریق این کابل ها منتقل می شوند. البته جدیدترین کابل زیردریایی گوگل که قرار است به وسیله شبکه های زیر آبی آلکاتل نصب شوند، نسبت به کابل های پیشین دارای چند تفاوت جزئی هستند. به عنوان مثال، اکویانو اولین کابل زیردریایی خواهد بود که در آن از سوئیچینگ نوری استفاده می شود. همچنین ظرفیت شبکه اکویانو نسبت به کابل قبلی ۲۰ برابر شده تا اکثر نقاط ناحیه، تحت پوشش قرار بگیرند.

ارسال نظر