ویندوز 10 موبایل به آخر راه رسید؛ اتمام پشتیبانی در آذر 98

رسانه کلیک - مایکروسافت به صورت رسمی خبر از پایان پشتیبانی از ویندوز 10 موبایل در 10 دسامبر 2019 داد. این شرکت کاربران را به خرید محصولات اندرویدی و iOS ترغیب کرده است.

ویندوز 10 موبایل به آخر راه رسید؛ اتمام پشتیبانی در آذر 98

سه سال پس از عرضه آخرین اسمارت فون و یکسال پس از اعلام مرگ ویندوز 10 موبایل از سوی مایکروسافت، این شرکت خبر از اتمام پشتیبانی آن در تاریخ 19 آذر داده است.

پس از تاریخ 10 دسامبر 2019، کاربران به بکاپ های خود برای تنظیمات و همچنین برخی اپلیکیشن های خاص دسترسی خواهند داشت. سه ماه پس از این تاریخ، در 10 مارس 2020 این قابلیت ها نیز از ویندوز 10 موبایل حذف می شود.

مایکروسافت که دومین شرکت بزرگ در جهان محسوب می شود، کاربران را ترغیب به خرید محصولات مجهز به سیستم عامل اندروید و iOS کرده است. این اقدام از سوی مایکروسافت منطقی به نظر می رسد.

این کمپانی در ماه های اخیر روی توسعه اپلیکیشن برای این دو سیستم عامل تمرکز کرده است. علاوه بر این موضوع، شاهد بهینه سازی این اپلیکیشن ها با عرضه چندین بروزرسانی نیز هستیم.

مایکروسافت برای سیستم عامل مایکروسافت یک لانچر مخصوص را عرضه کرده است که به صورت منظم آن را آپدیت کرده و ویژگی های جدیدی را به آن اضافه می کند.

مایکروسافت قصد دارد عملکرد دستیار مجازی خود، کورتانا را افزایش دهد. در حال حاضر دستیارهای الکسا آمازون و گوگل اسیستنت کارایی بالاتری در مقایسه با نماینده مایکروسافت دارند.

این شرکت قصد دارد علاوه بر افزایش کارایی، محصولات بیشتری مجهز به کورتانا مانند اسپیکرهای هوشمند را روانه بازار کند. در این بخش از بازار، گوگل و آمازون وضعیت بسیار مناسب تری در مقایسه با رقیبان خود دارند.

نظر شما در رابطه با اعلام تاریخ اتمام پشتیبانی از ویندوز 10 موبایل چیست؟ آیا صاحب دستگاهی مجهز به این سیستم عامل هستید؟ نظر خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.

ارسال نظر