گزارش مالی ماه اکتبر NPD: ایستادگی Black Ops 4 در مقابل Red Dead Redemption 2

رسانه کلیک - موسسه آماری NPD فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های ماه اکتبر 2018 در ایالات متحده آمریکا را منتشر کرد که این گزارش از فروش بی نظیر بازی Call of Duty Black Ops 4 حکایت دارد.

گزارش مالی ماه اکتبر NPD: ایستادگی Black Ops 4 در مقابل Red Dead Redemption 2

موسسه آماری و تحلیلگر NPD که وظیفه بررسی و تنظیم گزارش فروش بازی ها، نرم افزارها، سخت افزارها و لوازم جانبی در ایالات متحده آمریکا را برعهده دارد، به تازگی لیست اسامی پرفروش ترین بازی های ماه اکتبر 2018 در ایالات متحده آمریکا را با بازیکنان و علاقه مندان به اشتراک گذاشت که نتایج به فروش خیره کننده دو بازی «کالاف دیوتی بلک اپس 4» و «رد دد ردمپشن 2» اشاره می کند.

ماه اکتبر همواره یکی از بهترین و شیرین ترین ماه های هر سال میلادی به شمار می رود که شرکت های بازی سازی بزرگ و مشهور دنیا اغلب عناوین ویدیویی جدید خود را طی این ماه به دست بازیکنان و طرفداران می رسانند. در این میان، ماه اکتبر سال جاری میلادی به لطف عرضه سه بازی پرطرفدار به نام Call of Duty Black Ops 4، اساسین کرید اودیسه و Red Dead Redemption 2 به بهترین دوره زمانی برای عاشقان دنیای بازی های ویدیویی تبدیل شده است.

بر اساس گزارش گروه آماری NPD، در حالی که بسیاری از تحلیل گران و بازیکنان در انتظار رکوردشکنی خیره کننده تازه ترین بازی استودیوی «راک استار گیمز» تحت عنوان Red Dead Redemption 2 بودند، اما این جدیدترین اثر ویدیویی شرکت اکتیویژن به نام کالاف دیوتی بلک اپس 4 بود که با صرف نظر از فروش دیجیتالی نسخه رایانه شخصی آن، در جایگاه اول پرفروش ترین بازی های ماه اکتبر 2018 قرار گرفت. هرچند، ذکر این نکته مهم است که بازی رد دد ردمپشن 2 در روزهای پایانی ماه اکتبر منتشر شده و بدیهی است که تنها فروش 9 روزه آن در این گزارش در نظر گرفته شده است.

بدین ترتیب، عنوان Red Dead Redemption 2 با شکستن رکورد فروش فیلم سینمایی Avengers Infinity War و اختصاص لقب دومین محصول برتر سرگرمی تاریخ ، در حال حاضر رده دوم جدول را تصاحب کرده است.

پرفروش ترین بازی های ماه اکتبر 2018

به علاوه، جدیدترین نسخه مجموعه Assassin's Creed به نام «اساسین کرید اودیسه» به لطف ارائه گیم پلی هیجان انگیز در کنار جهان پرجزئیات و وسیع خود، از همان روزهای ابتدایی مورد استقبال بازیکنان و منتقدان قرار گرفت و فروش رضایت بخش و قابل توجهی را تجربه کرد. بر این اساس، این عنوان ویدیویی پرطرفدار هم اکنون در جایگاه سوم جدول به چشم می خورد.

از پرفروش ترین بازی های ماه اکتبر 2018 که بگذریم، فروش سخت افزارها در این ماه به رقم 300 میلیون دلار رسیده که در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال قبلی، 26 درصد افزایش داشته است که موسسه تحقیقاتی NPD علت این رشد چشمگیر و خیره کننده را عملکرد عالی کنسول ها و همچنین عرضه سه بازی بزرگ می داند.

همچنین، در گروه لوازم جانبی، فروش این بخش از صنعت بازی های ویدیویی برابر با 280 میلیون دلار اعلام شده که با توجه به فروش 182 میلیون دلاری این بخش در ماه اکتبر سال گذشته میلادی، با افزایش فروش 54 درصدی رو به رو شده است.

فارغ از این موارد، نکته جالب و قابل توجه این است که فروش نرم افزارها و بازی های ویدیویی پلتفرم رایانه شخصی و کنسول ها در ماه اکتبر امسال به بیش از 965 میلیون دلار رسیده است. رقمی که در مقایسه با درآمد 473 میلیون دلاری در بازه مشابه سال قبلی، 104 درصد افزایش داشته است. به عبارت دیگر، در گروه بازی های ویدیویی و نرم افزارها شاهد افزایش دو برابری فروش نسبت به ماه اکتبر سال قبلی هستیم و شکی نیست که عرضه دو بازی کالاف دیوتی بلک اپس 4 و رد دد ردمپشن 2 در ثبت این رکورد خیره کننده تاثیر بسزایی گذاشته اند.

در مجموع، فروش کلی صنعت بازی های ویدیویی در ماه اکتبر از مرز 1.545 میلیارد دلار عبور کرد و این در حالی است که میزان فروش کلی این صنعت در سال گذشته میلادی به رقم 894 میلیون دلار رسیده بود. بر اساس ادعای موسسه تحقیقاتی NPD، گفتنی است که چنین افزایش فروش نرم افزارها و بازی ها در تاریخ صنعت عناوین ویدیویی بی سابقه بوده و رکورد پرفروش ماه این صنعت شکسته شده است.

بد نیست بدانید که پیش از ماه اکتبر 2018، رکورد پردرآمدترین و پرفروش ترین ماه در صنعت بازی ویدیویی بار دیگر به همان ماه اکتبر بازمی گردد، به طوری که در ماه اکتبر سال میلادی 2008 فروش کلی این صنعت برابر با 1.36 میلیارد دلار بوده است.

به طور خلاصه، آمار فروش صنعت بازی های ویدیویی در ماه اکتبر امسال به شرح زیر است:

 • فروش کلی: 1.545 میلیارد دلار (73 درصد افزایش)
 • فروش نرم افزار (تمامی پلتفرم ها): 965 میلیون دلار (104 درصد افزایش)
 • فروش سخت افزار: 300 میلیون دلار (26 درصد افزایش)
 • فروش لوازم جانبی: 280 میلیون دلار (54 درصد افزایش)

به علاوه، فروش کلیه محصولات بازی های ویدیویی از ابتدای سال میلادی 2018 تا پایان ماه اکتبر به صورت زیر اعلام شده است:

 • فروش کلی: 10.52 میلیارد دلار (21 درصد افزایش)
 • فروش نرم افزار ( تمامی پلتفرم ها): 4.84 میلیارد دلار (16 درصد افزایش)
 • فروش سخت افزار: 2.72 میلیارد دلار (19 درصد افزایش)
 • فروش لوازم جانبی: 2.96 میلیارد دلار (35 درصد افزایش)

در ادامه می‌ توانید فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های ماه اکتبر 2018 را به تفکیک پلتفرم مشاهده کنید. توجه داشته باشید فروش دیجیتالی عناوین ویدیویی «*» دار و فروش دیجیتالی نسخه رایانه شخصی عناوین ویدیویی «**» دار در نظر گرفته نشده است.

پرفروش ترین بازی های ماه اکتبر 2018:

این فهرست شامل بازی های تمامی پلتفرم ها می شود.
 1. Call of Duty: Black Ops IIII**
 2. Red Dead Redemption II
 3. Assassin's Creed: Odyssey
 4. NBA 2K19
 5. Super Mario Party*
 6. Soul Calibur VI
 7. FIFA 19**
 8. Marvel's Spider-Man
 9. Madden NFL 19**
 10. WWE 2K19
 11. Forza Horizon 4
 12. Lego DC Super Villains
 13. My Hero One's Justice
 14. Shadow Of The Tomb Raider
 15. Mario Kart 8*
 16. Grand Theft Auto V
 17. Super Mario Odyssey*
 18. Diablo III**
 19. The Legend of Zelda: Breath of the Wild*
 20. NHL 19

پرفروش ترین بازی های کنسول PS4 در ماه اکتبر:

 1. Call of Duty: Black Ops 4
 2. Red Dead Redemption II
 3. Assassin's Creed: Odyssey
 4. Marvel's Spider-Man
 5. Soul Calibur VI
 6. NBA 2K19
 7. FIFA 19
 8. WWE 2K19
 9. Madden NFL 19
 10. My Hero One's Justice

پرفروش ترین بازی های کنسول Xbox One در ماه اکتبر:

 1. Call of Duty: Black Ops 4
 2. Red Dead Redemption II
 3. Assassin's Creed: Odyssey
 4. Forza Horizon 4
 5. NBA 2K19
 6. Madden NFL 19
 7. FIFA 19
 8. WWE 2K19
 9. Soul Calibur VI
 10. Shadow Of The Tomb Raider

پرفروش ترین بازی های کنسول سوییچ در ماه اکتبر:

 1. Super Mario Party
 2. Mario Kart 8
 3. Super Mario Odyssey
 4. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 5. Diablo III
 6. Starlink: Battle For Atlas
 7. Dark Souls Remastered
 8. The World Ends with You: Final Remix
 9. Lego DC Super Villains
 10. My Hero One's Justice

لیست پرفروش ترین بازی های ویدیویی سال میلادی 2018:

 1. Call of Duty: Black Ops 4**
 2. Red Dead Redemption II
 3. Far Cry 5
 4. Marvel's Spider-Man
 5. NBA 2K19
 6. God of War 2018
 7. Monster Hunter: World
 8. Madden NFL 19**
 9. Grand Theft Auto V
 10. Call of Duty: WWII**

حال، دیدگاه شما در رابطه با پرفروش ترین بازی های ماه اکتبر 2018 و صدرنشینی عنوان ویدیویی Call of Duty: Black Ops 4 در تمامی گروه ها از جمله پرفروش ترین بازی کنسول پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان چیست؟ به نظر شما، آیا این صدرنشینی در ماه نوامبر نیز ادامه خواهد داشت و یا شاهکار تازه استودیوی «راک استار گیمز» به نام «رد دد ردمپشن 2» به این سلطنت خاتمه می دهد؟ نظرات و دیدگاه های شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر