نوجوان 12 ساله 40 دقیقه پس از ریزش بهمن زنده ماند!

رسانه کلیک - گروه امداد بعد از ظهر روز چهارشنبه موفق به نجات یک نوجوان ۱۲ ساله از زیر بهمن شد. این پسر به مدت ۴۰ دقیقه زیر انبوهی از برف و یخ مدفون شده بود.

نوجوان 12 ساله 40 دقیقه پس از ریزش بهمن زنده ماند!

بر اساس گزارش های USA Today، یک نوجوان ۱۲ ساله سرگرم اسکی در مجموعه La Plagne در جنوب فرانسه بود که ناگهان با ریزش بهمن، زیر برف و یخ مدفون می شود.

طبق گزارش RTE، این نوجوان حوالی ساعت ۲ بعد از ظهر (به وقت محلی) همراه خانواده اش به پیست اسکی آمده بود اما پس از مدتی از مسیر اصلی خارج شده و زیر بهمن گرفتار می شود. این بهمن که در ارتفاع ۲۴۰۰ متری اتفاق افتاده، این پسر را حدود ۱۰۰ متر با خود می کشاند. هیچ ردیابی به نوجوان متصل نشده بود و همین موضوع، کار را برای گروه امداد سخت تر کرد. با این حال سگ های زنده یاب توانستند در کمتر از یک ساعت این فرد را پیدا کنند.

نجات کودک از زیر بهمن

برای برخی از شاهدان این ماجرا، عملیات نجات نوجوان دست کمی از معجزه نداشت. طبق اظهارات یکی از کارمندان RTE، نجات این پسر از بهمن معجزه بود؛ زیرا حداکثر زمان لازم برای زنده ماندن انسان زیر برف، تنها ۱۵ دقیقه است. کاپیتان پاتریک رایبز، پلیس بورگ سینت موریس نیز در مصاحبه ای با خبرگزاری USA Today ، این عملیات معجزه آسا را هدیه ای از جانب خداوند خوانده که پس از کریسمس به آن‌ها اعطا شده است.

خوشبختانه برف راه تنفس نوجوان را مسدود نکرده بود. وی در این حادثه تنها دچار شکستگی پا شد و بلافاصله پس از نجات به نزدیک ترین بیمارستان منطقه انتقال یافت.

قرار گرفتن در معرض چنین حوادثی می تواند برای تمام افراد به شدت سخت و ترسناک باشد؛ اما خوشبختانه راه های بسیاری برای مقابله وجود دارد که در صورت نیاز می توان از آن‌ها کمک گرفت.

ارسال نظر