استفاده از دوربین زیر نمایشگر در گوشی های آینده سامسونگ

رسانه کلیک - سامسونگ قصد دارد در آینده گوشی های خود را با نسبت نمایشگر به بدنه بالایی روانه بازار کند که برای دستیابی به این هدف، دوربین زیر صفحه نمایش را توسعه می دهد.

استفاده از دوربین زیر نمایشگر در گوشی های آینده سامسونگ

گوشی های هوشمند در دو سال اخیر یک تغییر را تجربه کرده اند و آن، برش نمایشگر و یا حفره درون صفحه نمایش است. در حالی که بسیاری از افراد علاقه ای به این سبک از طراحی ندارند، شرکت ها همچنان محصولات خود را با این طراحی وارد بازار می کنند.

با توجه به توسعه سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر توسط شرکت های مختلف، این احتمال وجود دارد که در آینده دوربین سلفی نیز زیر صفحه نمایش قرار بگیرد. سامسونگ یکی از شرکت هایی محسوب می شود که توسعه این فناوری را در برنامه خود قرار داده است.

اخیرا معاون ریاست بخش تحقیق و توسعه این برند کره ای، Yang Byung-duk در مصاحبه ای با یک رسانه کره ای، این موضوع را رسما تایید کرده است.

شرکت های تولیدکننده گوشی های هوشمند راه های زیادی را برای حذف قطعات قرار گرفته روی پنل جلویی محصولات خود امتحان کرده اند. دوربین سلفی و اسپیکر مکالمه مانع از طراحی یک گوشی هوشمند به صورت تمام صفحه می شود.

سامسونگ گلکسی S10 پلاس

برخی شرکت ها برای دوربین سلفی، مکانیزم کشویی و یا پاپ آپ را در نظر گرفته اند. تعدادی دیگر، محصولات خود را با برش نمایشگر قطره ای روانه بازار کرده اند.

هواوی ، دومین تولیدکننده بزرگ گوشی های هوشمند در جهان، جدیدترین پرچمدار خود را با برش نمایشگر قطره ای و همچنین اسپیکر مکالمه زیر نمایشگر معرفی کرده است ( نگاهی به فناوری Acoustic Display در هواوی P30 پرو ).

در حال حاضر اطلاعات زیادی در رابطه با فناوری سامسونگ در اختیار رسانه ها قرار نگرفته؛ با این حال انتظار می رود بخشی از نمایشگر که دوربین سلفی زیر آن قرار گرفته، در زمان ثبت تصاویر شفاف شود.

ارسال نظر