تا هفته آینده موبایل نخرید!

رسانه کلیک - درحالی که بازار تلفن همراه طی هفته‌ های گذشته با افزایش بی‌ سابقه‌ قیمت مواجه شده و مردم برای خرید این کالا سردرگم هستند، رییس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه اعلام کرد که مردم فعلا گوشی موبایل هوشمند نخرند، چرا که تا یک هفته آینده وضعیت بهتر می‌ شود.

تا هفته آینده موبایل نخرید!

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ طی ماه‌ های اخیر و با افزایش و نوسان نرخ ارز در بازار، قیمت کالاهای مختلف وارداتی نیز با افزایش روبرو شد به گونه‌ ای که در این بازه زمانی شاهد افزایش قیمت بی‌ رویه و کم‌ سابقه‌ ای در بازار تلفن همراه بوده‌ ایم.

البته با وجود انتشار لیست شرکت‌ هایی که از دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات گوشی موبایل استفاده کرده بودند و باید این کالا را با قیمت ارز دولتی در بازار عرضه می‌ کردند، قیمت تلفن همراه کاهش پیدا نکرد و روز به‌ روز بیشتر شد. تا جایی که به عنوان مثال یک دستگاه گوشی تلفن همراه با برندی چینی که تا حدود یک ماه پیش قیمتی تقریبا یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان داشت، امروز به بیش از سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است ( فهرست شرکت های واردکننده موبایل با ارز دولتی منتشر شد ).

ابراهیم درستی رییس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، تصویری و تلفن همراه دراین باره عنوان کرد: هم‌ اکنون دیگر ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی برای واردات گوشی اختصاص پیدا نمی‌ کند و بخشی از این نوسان قیمت به این دلیل است، اما توصیه می‌ شود فعلا گوشی موبایل هوشمند نخرید، چرا که در آینده نزدیک شاهد کاهش قیمت آن خواهیم بود.

وی اظهار داشت: حدود ۱۳۰ هزار تلفن همراه که با ارز دولتی وارد شده بود و هم‌ اکنون توقیف شده است، به زودی رفع توقیف و در بازار با همان نرخ ارز دولتی عرضه می‌ شود که سبب کاهش قیمت خواهد شد؛ بنابراین مردم بهتر است فعلا دست نگه دارند تا اوضاع بهتر شود ( 100 هزار گوشی موبایل توقیف شده به بازار عرضه می‌ شود ).

در این میان مشخص نیست که چه اتفاقی برای این بازار می‌ افتد، چرا که پیش از این نیز بسیاری از شرکت‌ ها ارز دولتی گرفته بودند، اما تاثیری در قیمت و بازار تلفن همراه نداشت، اما دستگاه‌ های نظارتی باید با جدیت به بازار ورود پیدا کنند و اجازه ندهند عده‌ ای سودجو منافع شخصی خود را ببینند.

ارسال نظر