25 هزار گوشی مسافری متخلف قطع و وصل شد/ لزوم رسیدگی به تخلف گیرندگان ارز دولتی

رسانه کلیک - رییس اتحادیه لوازم صوت و تصویر و موبایل گفت: 90 درصد گوشی‌های مسافری دارای اشکال توسط افراد انگشت شمار حرفه‌ ای که شبکه‌ ای کار می‌ کنند، وارد شده‌ اند و نقش شرکت‌ های واردکننده گوشی متخلف در پشت پرده این واردات دور از ذهن نیست.

25 هزار گوشی مسافری متخلف قطع و وصل شد/ لزوم رسیدگی به تخلف گیرندگان ارز دولتی

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ ابراهیم درستی رییس اتحادیه لوازم صوتی تصویری و موبایل از قطع موقت و وصل مجدد ارتباط خطوط 25 هزار گوشی موبایل مسافری مشکل‌ دار در هفته گذشته خبر داد ( فرآیند شناسایی و قطع گوشی های مسافری فاقد شرایط آغاز شد ).

رییس اتحادیه لوازم صوتی تصویری و موبایل درباره دستور گمرک برای قطع گوشی‌های مسافری که با تخلف اظهار شده بودند و دستور وزیر ارتباطات برای وصل مجدد این گوشی‌ ها، عنوان کرد: اگر ثبت و رجیستری این گوشی‌های مسافری خلاف قانون بوده است، گمرک نباید اجازه ثبت آنها را می‌ داد و عوارض نیز نمی‌ گرفت ( دستور وصل کردن گوشی‌ های مسافری از سوی وزیر ارتباطات صادر شد ).

وی اظهار کرد: اما اگر گمرک عوارض گرفت و به مردم اجازه واردات داد دیگر نباید آنها را قطع کند، بسیاری از مردم از مقررات اطلاع ندارند و در این رویه متضرر می‌ شدند.

رییس اتحادیه لوازم صوتی تصویری و موبایل افزود: به جای قطع این گوشی‌های مسافری باید با جدیت در برخورد با شرکت‌ های واردکننده متخلف وارد شوند که در حوزه شرکت‌ ها تخلف زیاد داشته‌ ایم و آن پرونده نباید رها شود، زیرا چیزی که مشمول زمان شود از حساسیت آن کم خواهد شد.

وی در پاسخ به این سؤال که چه تعداد گوشی مسافری دارای اشکال بود و قطع شد، بیان کرد: طبق آماری که از آقای دهقانی‌ نیا در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گرفتم حدود 20 تا 25 هزار گوشی مسافری دارای اشکال بوده و قطع شده و در مجموع نیز آمار گوشی‌های مسافری قطع شده، زیر 30 هزار گوشی بوده است.

درستی ادامه داد: اینکه با یک کد ملی و روی یک پاسپورت چند هزار گوشی مسافری ثبت شده است، مشخص می‌ کند که این کار با هدف انجام شده و مسئله سوغات آوردن چند گوشی مسافری توسط مصرف کننده نبوده است.

به گفته وی، شاید 90 درصد گوشی‌های مسافری دارای اشکال توسط افراد انگشت شماری وارد شده است، آنهایی که حرفه‌ ای هستند و شبکه‌ ای کار می‌ کنند و نقش شرکت‌ های واردکننده در پشت پرده این واردات نیز دور از ذهن نیست، زیرا از آقای دهقانی‌ نیا شنیدم که به شرکت‌ های واردکننده گفته بودند، همکاری کنند، اما برخی از آنها تخلف می‌ کنند.

وی اضافه کرد: شاید تنها 20 درصد گوشی‌ هایی که قطع شده بود، دست مصرف‌ کنندگان بود و بسیاری از گوشی‌ ها هنوز از دست شرکت و عمده‌ فروش خارج نشده بود.

وی تصریح کرد: وصل مجدد این گوشی‌ ها اقدام بسیار درستی بود که از وزرای ارتباطات و صنعت مطالبه شد، از وزرایی که همکاری کرده‌ اند، تشکر می کنیم که بحرانی که خودشان ایجاد کرده بودند، را پایان دادند تا مغازه‌ دار و مصرف‌ کننده را نجات دهند.

رییس اتحادیه لوازم صوتی تصویری و موبایل یادآور شد: گوشی‌های مسافری قطع شده به طور کامل وصل شده و دیگر مشکلی وجود ندارد.

ارسال نظر