انصراف ایلان ماسک از پیوستن به هیئت مدیره توییتر

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس، از برنامه‌های خود برای پیوستن به هیئت مدیره توییتر و تصاحب کرسی اختصاصی دست کشید.

انصراف ایلان ماسک از پیوستن به هیئت مدیره توییتر

به گزارش ایسنا، پاراک آگراوال، مدیرعامل توییتر اعلام کرد ایلان ماسک بزرگترین سهامدار توییتر می‌ماند و این شرکت پذیرای نظرات او خواهد بود. ماسک صبح شنبه به توییتر اطلاع داد که کرسی در هیئت مدیره این شرکت نخواهد گرفت.

آگراوال گفت: «انتصاب ماسک قرار بود روز شنبه با بررسی سابقه و پذیرش رسمی آغاز شود.»

با این حال وی اشاره نکرد که آیا ماسک دلایل خاصی برای تغییر نظرش درباره ورود به هیئت مدیره این شرکت داشته است یا خیر. مدیرعامل توییتر کارمندان توییتر را تشویق کرد متمرکز بمانند و گفت: «حواشی پیش روی ما وجود خواهد داشت، اما هدف و اولویت‌های ما بدون تغییر مانده‌اند.»

ایلان ماسک در پنجم آوریل اعلام کرده بود به هیئت مدیره توییتر ملحق خواهد شد. یک روز قبل، اودر اظهارنامه مالی فاش کرده بود که بزرگترین سهامدار توییتر است.

ارزش سهام توییتر روز سه‌شنبه پس از اعلام حضور ماسک در هیئت مدیره این شرکت، 4 درصد صعود کرده بود و پس از اینکه اعلام شد ماسک بزرگترین سهامدار توییتر است، سهام این شرکت بهترین عملکرد روزانه را از زمان عرضه اولیه عمومی سهام در سال ۲۰۱۳ تجربه کرد و بیش از ۲۷ درصد افزایش یافت.

در اظهارنامه مالی توییتر قید شده است تا هنگامی که ماسک در هیئت مدیره بماند، نمی‌تواند بیشتر از ۱۴.۹ درصد سهام این شرکت را داشته باشد. ماسک اکنون می‌تواند سهام خود را در توییتر تا ۹ درصد دیگر افزایش دهد.

بر اساس گزارش شبکه سی‌ان‌بی‌سی، ایلان ماسک پیشنهادهای زیادی برای توییتر مطرح کرده که شامل پیشنهاد پرداخت حق اشتراک سرویس پولی توییتر با دوج‌کوین، گرفتن تیک آبی مشترکان سرویس توییتر بلو و عدم نمایش تبلیغات در این سرویس بوده است.

او همچنین پیشنهاد کرده است توییتر دفتر مرکزی خود در سن‌فرانسیسکو را به پناهگاه بی‌خانمان‌ها تبدیل کند، زیرا هیچ کارمندی در آنجا حاضر نمی‌شود.

ارسال نظر