کاربران ایرانی هر روز بیش از 11 میلیارد تومان برای تلگرام هزینه می کنند!

رسانه کلیک - یک کارشناس فضای مجازی با بیان اینکه 30 درصد ترافیک بین المللی اینترنت کشور را تلگرام می‌ بلعد، گفت: روزانه 11 میلیارد و 394 میلیون تومان هزینه حضور کاربران ایرانی در تلگرام است که معادل سالانه 985 میلیون دلار است و این هزینه‌ از جیب مردم پرداخت می شود.

کاربران ایرانی هر روز بیش از 11 میلیارد تومان برای تلگرام هزینه می کنند!

به گزارش کلیک به نقل از تسنیم؛ رسول جلیلی عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه ماندن در پیام رسان خارجی از لحاظ امنیت ملی و مسائل اقتصادی و فرهنگی به صلاح کشور نیست، عنوان کرد: هیچ کشوری بر روی مسائلی همچون عزت، امنیت، اقتصاد و فرهنگ ملی شان شوخی نمی‌ کند.

وی با اشاره به اینکه تلگرام برای تولید رمز ارز جدیدش برنامه ریزی کرده که قرار است در خرداد و تیر ارائه شود اظهار کرد: با احتساب بیش از 40 میلیون کاربر ایرانی در تلگرام همه آن‌ ها به طور بالقوه، پول ملی کشور گرام خواهند داشت که پشتوانه قانونی و حقوقی ندارد.

عضو شورای عالی فضای مجازی ادامه داد: نمونه این مسئله بیت کوین است که روزی 18 هزار دلار به ازای یک بیت کوین بود و الان به زیر 10 هزار دلار رسیده است و هیچ کس پاسخگوی آن نیست.

جلیلی با اشاره به تلاش صورت گرفته برای رونق کسب و کار در پیام رسان‌ های داخلی بیان کرد: در صورت تصویب مجلس بانک مرکزی ملزم می‌ شود که به صاحبان کسب و کار‌ها در پیام رسان‌ های داخلی امکان پرداخت درون پیام رسانی را بدهد.

وی افزود: اعلام حرام شرعی نقض حریم خصوصی کاربران از سوی مقام معظم رهبری، آیین نامه ابلاغی رییس قوه قضاییه، اصل 25 قانون اساسی ضامن امنیت اطلاعات کابران در پیام رسان‌ های داخلی است.

عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: پیام رسان‌ های داخلی ملزم به حفظ چارچوب‌ های قانونی هستند و همه می‌ توانند در صورت بروز سوء​ استفاده از این پیام رسان‌ ها و کابران آن‌ ها شکایت کنند.

جلیلی افزود: شرکت‌ هایی که در پیام رسان‌ های داخلی مشغول به فعالیت هستند در حال سرمایه گذاری اند تا روزی که بازگشت سرمایه شان شکل بگیرد و این مهم مستلزم اعتماد عمومی مردم و حضور بیشتر کابران است.

یک کارشناس فضای مجازی هم در این برنامه گفت: 30 درصد ترافیک بین المللی اینترنت کشور را تلگرام می‌ بلعد.

هومن اهرمی در رابطه با حضور کاربران ایرانی در تلگرام افزود: روزانه 11 میلیارد و 394 میلیون تومان هزینه حضور کاربران ایرانی در تلگرام است که معادل سالانه 985 میلیون دلار است.

وی گفت: همه این هزینه‌ ها از جیب مردم پرداخت می‌ شود و بخش عمده‌ ای از آن با تبدیل شدن به دلار از کشور خارج می‌ شود در صورتی که با استفاده از پیام رسان‌ های داخلی اشتغال فراوانی در کشور ایجاد می‌ شود.

این کارشناس فضای مجازی تصریح کرد: برخی پیام رسان‌ های داخلی تا یک سوم هزینه ترافیک داخلی را دریافت می‌ کنند و برخی از آن‌ ها هم مجانی هستند و این به نفع کشور و مردم است.

اهرمی ویترین مجازی، امکانات پرداخت وجه، توجه به اقتصاد محتوا و فروش محتوا را از ویژگی‌ های پیام رسان‌ های داخلی دانست.

ارسال نظر