تغییرات جدید در سامانه نسخه الکترونیک | امکان تجویز نسخه برای تاریخ آینده

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، امکان تجویز نسخه برای تاریخ آینده و تغییرات مرتبط با ارجاع و دسترسی به سوابق بیمه شده را از مهمترین تغییرات اعمال شده در پنل نسخه الکترونیک عنوان کرد.

تغییرات جدید در سامانه نسخه الکترونیک | امکان تجویز نسخه برای تاریخ آینده

دکتر حنان حاجی محمودی گفت: «کلیه پیشنهاداتی که در راستای بهبود استقرار نسخه الکترونیک مطرح می‌گردد، در کارگروه‌های مربوطه بررسی شده و اولویت‌بندی می‌شود. تاکنون نیز تغییرات زیادی جهت سهولت استفاده کاربران در سامانه ایجاد شده است.»

به گفته او بیشتر مشکلات مراکز درمانی در ثبت نسخ الکترونیک برطرف شده و هر ماهه نیز شاهد اعمال تغییرات جدید در سامانه هستیم.

بیشتر بخوانید: نسخه الکترونیک چیست؟ | خداحافظی همیشگی با دفترچه‌های کاغذی بیمه

وی افزود: «هم‌اکنون نیز بسیاری از موارد از جمله استعلام از سامانه نظام پزشکی در ثبت نسخه کاغذی، قوانین و تعرفه‌های دندان‌پزشکان متخصص و جداسازی فیلد تجهیزات پزشکی از داروها در سامانه نسخه الکترونیک در محیط تست مستقر شده‌اند و پس از بررسی‌های کارشناسی به محیط اصلی منتقل می‌شوند.»

او ادامه داد: «یکی از تغییراتی که در سامانه اضافه شده است، امکان مشاهده سوابق بیمه شده برای پزشک است. برای استفاده از این امکان، با درخواست پزشک، پیامکی برای بیمه شده ارسال می‌شود و در صورتی که بیمه شده دسترسی پزشک به محتوای سوابق درمانی خود را تأیید کند، دسترسی پزشک ایجاد می‌شود.»

شاید خواندن این مطلب هم برایتان آموزنده باشد: نحوه دسترسی بیمه‌شدگان به سوابق و اطلاعات هویتی‌شان

حاجی محمودی به پیاده‌سازی تغییراتی در نحوه نمایش اصالت‌های سوزانده شده در سامانه اشاره کرد و افزود: «امکان ثبت اصالت برای داروهای غیربیمه‌ای نیز در سامانه فراهم است و داروخانه می‌تواند نسبت به سوزاندن داروهای مشخص شده در این گروه اقدام کند. در مجموع ثبت و کنترل اصالت‌های ثبت شده برای داروخانه راحت‌تر شده است.»

همچنین او یکی دیگر از تغییراتی که اخیراً در سامانه ایجاد شده است را امکان دسترسی به داشبورد جهت رویت عملکرد پزشکان شاغل در درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها معرفی و تصریح کرد: «با استفاده از این امکان که به زودی برای سایر مراکز طرف قرارداد نیز ایجاد می‌شود، مراکز می‌توانند نسبت به کنترل عملکرد، سهم سازمان و تعداد نسخ ثبت شده در مرکز اقدام کنند.»

ارسال نظر