خودروی تمام الکتریکی مزدا سال آینده از راه می رسد

رسانه کلیک - خودروی تمام الکتریکی مزدا سال 2020 معرفی می شود. این شرکت ژاپنی قصد دارد در سال های آینده محصولات هیبریدی خود را نیز وارد بازار کند.

خودروی تمام الکتریکی مزدا سال آینده از راه می رسد

مزدا وارد دنیای خودروهای تمام برقی می شود. این شرکت در سال های گذشته وارد این بخش از بازار نشده بود. به تازگی مدیر عامل این برند، Akira Marumoto در مصاحبه با Automotive News Europe به این موضوع اشاره کرده که اولین خودروی تمام الکتریکی مزدا سال آینده میلادی معرفی می شود.

این خودرو با همکاری شرکت تویوتا توسعه نیافته و مزدا برای تولید آن از پلتفرم انحصاری خود استفاده می کند. علاوه بر خودروی تمام الکتریکی این برند ژاپنی، باید منتظر عرضه خودروهای هیبریدی مزدا در سال 2021 و یا 2022 باشیم.

مزدا در سال های اخیر علاقه ای نسبت به توسعه خودروهای هیبریدی از خود نشان نداده بود؛ با این حال قوانین سخت گیرانه اتحادیه اروپا باعث شده این شرکت به سمت تولید خودروهای هیبریدی حرکت کند.

مزدا باید تا سال 2021 میزان تولید گاز CO2 خودروهای تولیدی خود را کاهش دهد. در صورتی که این شرکت ژاپنی میزان تولید گاز CO2 محصولات خود را کاهش ندهد، در بازار از شرکت های دیگر شکست می خورد و یا مجبور به پرداخت جریمه به ازای فروش هر خودرو می شود.

مزدا در گذشته نه چندان دور از نسل جدید مزدا 3 با موتور انقلابی Skyactiv-X رونمایی کرد ( نسل جدید مزدا 3 رسما معرفی شد؛ انقلاب در طراحی و موتور ). در حالی که این موتور در مقایسه با موتورهای بنزینی موجود در بازار مصرف سوخت کمتری دارد، نمی تواند با موتورهای هیبریدی رقابت کند و میزان تولید گازهای آلاینده آن بیشتر از رقباست ( مشخصات موتور Skyactiv-X مزدا به قدرت 178 اسب بخاری آن اشاره می کند ).

در حال حاضر اطلاعاتی در رابطه با خودروی تمام الکتریکی مزدا در اختیار رسانه ها قرار نگرفته است. انتظار می رود این خودرو با زبان طراحی جدید این شرکت ژاپنی توسعه پیدا کند.

ارسال نظر