سونی در حال ساخت یک بازی ترسناک برای پلی استیشن 5 است

رسانه کلیک - بر اساس ادعای امر کایا، به نظر می رسد که شرکت سونی در حال حاضر روی ساخت یک بازی ترسناک برای کنسول پلی استیشن 5 فعالیت می کند.

سونی در حال ساخت یک بازی ترسناک برای پلی استیشن 5 است

به خاطر انتشار بازی های Outlast و Resident Evil 7، بازار بازی های سبک ترسناک طی این سال ها داغ شده و بازیکنان زیادی در انتظار تجربه عناوین جدید در این ژانر محبوب هستند. از طرفی، شرکت سونی هم با ساخت آثاری همچون The Last of Us، بلادبورن و Until Dawn تمایل خود به تولید بازی های ترسناک را نشان داده و گام های بلندی در این راستا برداشته است. حال با نزدیک شدن به عرضه کنسول های نسل نهم، امر کایا (Emre Kaya) که در گذشته گزارش های زیادی درباره سری بتمن فاش کرده است، به تازگی مدعی است که سونی در حال ساخت یک بازی ترسناک برای پلی استیشن جدید است. البته این بازی با سایر آثار سبک ترس متفاوت بوده و قرار است ترسناک ترین بازی ویدیویی تاریخ شود.

امر کایا خاطرنشان کرد:

اطلاع دارم که به طور معمول به غیر از اخبار پیرامون بازی های سری بتمن، اطلاعاتی درباره بازی های دیگر منتشر نمی کنم، اما به تازگی متوجه شده ام که سونی روی ساخت یک بازی ترسناک مشغول به کار است.

در ادامه، امر کایا ادعا کرد که این بازی توسط صاحب سبک ترس یعنی هیدئو کوجیما ساخته می شود. باید در نظر داشت که کوجیما چند ماه پیش تازه ترین اثر خود به نام Death Stranding را به طور انحصاری برای پلی استیشن 4 عرضه کرد و ظاهرا پروژه بعدی وی مربوط به کنسول پلی استیشن 5 خواهد بود. امر کایا در این باره می گوید:

این بازی توسط سازنده قابل احترام سبک ساخته می شود، بله درست حدس زدید، هیدئو کوجیما!

البته توییت بعدی امر کایا صحبت های خود را نقض می کند. وی در بیانیه ای دیگر ادعا کرده که امیدوار است این بازی توسط کوجیما ساخته شود و و هیچ مدرک روشنی مبنی بر ساخت این اثر توسط کویجما و استودیوی او وجود ندارد. با این حال، هیدئو کوجیما علاقه زیادی به ساخت بازی های ترسناک دارد و به خاطر خلق مجموعه Silent Hills، به خوبی با این سبک آشنا است. از این رو، خیلی بعید نیست که سونی و کوجیما بار دیگر با همکاری یکدیگر به ساخت بازی جدید بپردازند.

کنسول پلی استیشن 5 در تعطیلات کریسمس سال جاری میلادی به بازار عرضه خواهد شد. مایکروسافت هم کنسول جدید ایکس باکس به نام ایکس باکس سری ایکس را در این بازه زمانی به دست بازیکنان می رساند. با این وجود، هیچ کدام یک از این دو دستگاه به طور کامل معرفی نشده اند و شایعه شده که پلی استیشن جدید در اواسط ماه فوریه در جریان مراسم PlayStation Meeting به نمایش گذاشته خواهد شد ( سونی به معرفی کنسول پلی استیشن 5 در ماه آینده اشاره می‌کند؟ ). این در حالی است که مایکروسافت به احتمال قوی در رویداد E3 2020 از کنسول جدید بازی خود رونمایی کند.

ارسال نظر