حداقل حقوق ۱۴۰۱ کارمندان ۴ و نیم میلیون تومان شد!

افزایش حداقل حقوق کارمندان برای سال آینده، با پیش‌بینی‌های در نظر گرفته شده در لایحه بودجه 1401 تنها یک میلیون است و از 3.5 میلیون تومان به 4.5 میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

حداقل حقوق ۱۴۰۱ کارمندان ۴ و نیم میلیون تومان شد!

بر اساس اظهارات محمدباقر قالیباف رئیس مجلس، ارائه لایحه بودجه سال 1401 به یکشنبه هفته آینده موکول شد.

طبق آیین نامه داخلی مجلس، دولت تا 15 آذرماه باید لایحه بودجه سال بعد را به مجلس تقدیم کند. با این حساب دوشنبه (فردا) موعد ارائه لایحه است.

از آنجایی روز کاری مجلس سه شنبه خواهد بود و با توجه به بررسی تبصره‌ها و ارقام کلان بودجه سال آینده در هیات وزیران،‌ زمان ارائه 5 روز کاری به تعویق افتاد.

جزئیات بودجه نشان می‌دهد حداقل حقوق بگیران دولتی، سال آینده 4.5 میلیون تومان دریافتی خواهند داشت.

حداقل حقوق از ۳ و نیم به چهار و نیم میلیون تومان افزایش می‌یابد

یک مقام آگاه در سازمان برنامه و بودجه در این باره می‌گوید: «حداقل حقوق کارمندان در سال جاری 3.5 میلیون تومان است که برای سال بعد به 4.5 میلیون تومان افزایش می‌یابد.»

وی تاکید کرد: «طبق بخشنامه بودجه و تصمیمات گرفته شده متوسط افزایش کارمندان در لایحه بودجه سال 1401 بالغ بر 10 درصد پیش بینی شده است. به عبارت دیگر حداقل بگیران 29 درصد افزایش حقوق را تجربه می‌کنند و هر چقدر حقوق بالاتر برود به همان نسبت ضریب افزایش حقوق کاهشی می‌شود.»

بیشتر بخوانید: افزایش پلکانی حقوق در 1401 | به ضرر یا نفع کارمندان؟

سقف معافیت مالیاتی حقوق در سال 1401 چقدر می‌شود؟

این مقام مطلع بیان داشت: معافیت مالیاتی حقوق برای سال آینده نیز 5 میلیون تومان پیش بینی شده است. طبق قانون بودجه سال جاری معافیت حقوق سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده (84) قانون مالیات‌های مستقیم در سال 1400 مبلغ چهارصد و هشتاد میلیون (480.000.000) ریال تعیین شده است.

بیشتر بخوانید: حقوق ۴میلیونی اداره کار چند روز در ماه دوام می‌آورد؟

منبع: فارس

ارسال نظر