95 درصد حجم معاملات بیت کوین جعلی است!

رسانه کلیک - رشد قیمت بیت کوین در چند ماه گذشته باعث جذب خریداران زیادی شده است؛ با این حال، حجم معاملات بیت کوین در هر پلتفرم تفاوت دارد. بیت وایز به تازگی اعلام کرده 95 درصد از حجم معاملات در صرافی ها، جعلی هستند.

95 درصد حجم معاملات بیت کوین جعلی است!

شرکت بیت وایز با تحلیل 83 صرافی ارز دیجیتال مختلف، در روزهای اخیر طی گزارشی مدعی شده است که نزدیک به 95 درصد از حجم معاملات در صرافی های ارز دیجیتال جعلی هستند. آن ها با بررسی هیستوگرام حجم معاملات، الگوهای گسترش صرافی ها و داده های دیگر به این نتایج رسیدند.

در این تحقیق تنها پلتفرم 10 صرافی، حجم واقعی معاملات را نشان می دادند. این پلتفرم ها شامل بایننسBitfines ،bitFlyer ،Bitstamp ،Bittrex ، Coinbase Pro ،Gemini ،itBit ،Kraken و Poloniex بودند.

صرافی های OKEx، HitBTC و Huobi نیز شامل صرافی هایی می شوند که حجم معاملات جعلی دارند. گفته می شود این صرافی ها حجم معاملات را از 554 میلیون دلار به 662 میلیون دلار افزایش داده اند.

حجم معاملات بیت کوین

لازم به ذکر است؛ این صرافی ها به این موضوع واکنش نشان داده اند. صرافی HitBTC بیان کرده است که کاربران آن در مقایسه با دیگر صرافی های بازار، دارای پروفایل مشتری متفاوتی هستند. گزارش های منتشر شده از سوی صرافی هایی که حجم معاملات واقعی داشتند، تفاوت زیادی با HitBTC و کاربران آن داشت.

همچنین شرکت بیت وایز دریافت که برخی الگوریتم های موجود در بازار روی اختلاف قیمت ها سرمایه گذاری می کنند تا قیمت ها را نزدیک به یکدیگر نگه دارند.

OKEx، یکی دیگر از این صرافی ها بیان کرد که برخی از معامله گران اقدام به فعالیت هایی همچون پول شویی می کنند تا حجم معاملات خود را بالا ببرند و هزینه پایین تری داشته باشند. برخی صرافی ها برای کاربرانی که قصد مبادله مقدار مشخصی بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال در مدت زمان مشخصی را دارند، کارمزد کمتری تعیین می کنند.

بازار ارز دیجیتال نیاز به توجه بیشتر و بهبود دارد. ارائه خدمات با کیفیت بالا برای کمپانی ها کمی سخت است، اما دولت ها با ایجاد فضای مناسب می توانند این امر را محقق سازند.

ارسال نظر