درمان افسردگی از طریق مصرف ماست

گروه محققان دانشگاه ویرجینیا در طی تحقیقاتی به این نتیجه رسیده‌اند که خوردن ماست به بهبود افسردگی کمک شایانی می کند.

درمان افسردگی از طریق مصرف ماست

به گزارش کلیک ، محققان دانشگاه ویرجینیا در طی تحقیقاتی به این نتیجه رسیده اند که بیماران افسرده در طول روند درمان خود با استفاده از ماست می توانند طول درمان خود را کمتر کنند و خوردن ماست به تسریع روند بهبود کمک خواهد کرد. باکتری های پروبیتویک در ماست وجود دارد که این باکتری ها در واقع از فرمول های شیمیایی مؤثر در درمان افسردگی تشکیل شده اند و براساس آزمایش هایی که بر روی موش ها صورت گرفته است، نتیجه حاصل شده، رضایت بخش بوده است.

در واقع باکتری موجود در ماست، نقش قابل توجهی در کاهش استرس دارد و تحقیقات نشان می دهد پس از خورانده شدن باکتری لاکتوباسیلوس به دسته ای از موش های آزمایشگاهی آن ها به حالت طبیعی خود بازگشته اند.

در واقع لاکتوباسیلوس در خون و سطح روده وجود دارد که افزایش آن باعث بروز علائم افسردگی می شود. Alban Gaultier مدیر بخش تحقیقات، بر روی این نکته تاکید دارد که بیماران افسرده در مراجعه به پزشک با انبوهی از قرص ها و دارو ها مواجه می شوند که هیچ کمکی به فرد بیمار نمی کند. تنها با دقت در مصرف مواد غذایی و استفاده از تحلیل های میکروبیولوژی می توان راه حل بسیار ساده تری برای حل مشکل افسردگی پیدا کرد.

وی در ادامه افزود: شاید شبیه به معجزه باشد ولی شما با تغییر عادات غذایی خود و رفتن به سمت عادات غذایی سالم به راحتی می توانید با هر مشکل روحی و روانی بجنگید بدون نیاز به دارو های رنگارنگ!

این پروژه در دست بررسی است و هنوز نتایج نهایی آن اعلام نشده است، امید است روش های بسیار متنوع تری برای درمان بیماری های روحی بررسی شود تا بیماران روحی علاوه بر درد روحی حاصل از بیماری، درد و رنج دیگری را تحمل نکنند.

ارسال نظر