حالت پرتره آیفون۷ پلاس شگفت انگیز است

پس از این که آیفون۷ و آیفون۷ پلاس عرضه شدند، سیستم عامل جدید آی او اس ۱۰ هم با آن ها آمد. اما کمی بعد آپدیتی برای آن منتشر شد که ویژگی جدیدی را برای دوربین آیفون۷ پلاس به همراه داشت.

حالت پرتره آیفون۷ پلاس شگفت انگیز است

به گزارش کلیک، قبلا در مورد این ویژگی که پرتره (Portrait) نام دارد توضیحات مختصری دادیم، اما حالا می خواهیم بیشتر به این ویژگی که به نوعی می توان گفت دنیای عکاسی در گوشی های هوشمند را تغییر داده است، توضیح دهیم.

حالت پرتره در آیفون۷ پلاس برای عکاسی از دو دوربین پشت گوشی استفاده کرده و با ایجاد عمق میدانی بیشتر، بر روی سوژه مورد نظر فوکوس کرده و به صورت خودکار پس زمینه کار را به حالت بلور یا تار در می آورد. باید اعتراف کرد تصاویر ثبت شده بسیار جالب و زیبا هستند و این نوآوری اپل بی نظیر است. از دیگر ویژگی های شگفت انگیز این حالت تصویربرداری، این است که قبل از ثبت عکس می توانید آن را مشاهده کنید.

۱

هم چنین این گوشی عمق تصویری متفاوتی را در هنگام ثبت تصویر در اختیار کاربر قرار می دهد، در نتیجه تنها با یک عکس شاخص و منصر به فرد همراه نیستید. اگر بخواهیم به بیان ساده تر این ویژگی را شرح دهیم، این گونه می شود که کاربر می تواند پس زمینه عکس را به اندازه دلخواه خود تار کند و میزان تاری بودن را افزایش یا کاهش دهد. از مزایای این کار می توان به این اشاره کرد که می توان دو عکس را از نظر تار بودن با هم مقایسه کرد و بر اساس سلیقه مورد بهتر را انتخاب نمود.

هنگامی که شما حالت پرتره را انتخاب کنید، دوربین به طور خودکار به لنز تله فوتو تغییر می کند. این بدان معنا است که شما در این حالت تصویربرداری از ۲ برابر زوم اپتیکال در مقایسه با دوربین معمولی برخوردار هستید.

اپل برای این که روال کار این حالت را به بهترین شیوه ممکن به کاربران یاد دهد، آموزش هایی را همراه با سیستم عامل در درون خود دوربین عرضه کرده است. این آموزش به این گونه است که وقتی برای اولین بار وارد حالت پرتره شوید، به شما گفته می شود که شی ای را در فاصله ۸ فوتی از دوربین دستگاه قرار دهید و عکسی بگیرید. اگر جسم را در فاصله مناسب قرار دهید به راحتی می توانید عکس برداری کنید، ولی اگر جسم را بیش از حد نزدیک کنید، پیام هشداری به شما داده می شود که جسم بسیار نزدیک قرار دارد و لنز دوربین نمی تواند به خوبی و با بالاترین کیفیت روی آن زوم کند. هم چنین بعد از پیام، پیغام دیگری داده می شود و از کاربر می خواهد که جسم را دورتر کند و در فاصله مناسبی قرار دهد. به نظر که اپل در این کار سنگ تمام گذاشته و اگر این ویژگی همان طور که گفته شد عمل کند، نشان دهنده پیشرفت بزرگی خواهد بود.

البته لازم به ذکر است که این ویژگی در نور کم عملکرد چندان دل چسبی ندارد و فقط می توان تصاویر معمولی را ثبت کرد، از طرفی در حالت نوری مناسب هم نمی توان به دوربین خرده گرفت و عملکرد قابل ستایشی دارد.

۳

همان طور که از نام آن پیداست، حالت پرتره برای عکس گرفتن از افراد و چهره ها طراحی شده است، و با استفاده از عمق تصاویر به صورت هوشمند کیفیت چهره را پردازش می کند. این ویژگی به خوبی کار می کند و به راحتی می توان تصاویر شگفت انگیز و باکیفیتی ثبت کرد.

به خاطر داشته باشید که iOS 10.1 هنوز در مرحله بتا قرار دارد، بنابراین شانس این که اپل بر روی آن کار کند و کیفیت مدل نهایی آن بهبود ببخشد، بسیار خواهد بود. ما هم امیدواریم این اتفاق بیفتد و تا شاهکار جدید اپل با چنین نواقصی همراه نباشد.

ارسال نظر