آمار کاربران ایرانی اینستاگرام و تلگرام اعلام شد

ابوالحسن فیروز‌آبادی، رئیس مرکز ملی فضای مجازی از فعالیت زیاد کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی خبر داد و گفت: در پیام‌رسان تلگرام، ۱۰۰ هزار کانال ایرانی داریم که در شبانه‌روز حدود یک میلیون و دویست‌هزار مطلب به اشتراک گذاشته می‌شود.

آمار کاربران ایرانی اینستاگرام و تلگرام اعلام شد

به گزارش کلیک، دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه عدد بازدیدها از این مطالب بسیار بالاست خاطرنشان کرد: به طور متوسط هر مطلب حدود ۵۰۰ هزار بار در روز دیده می شود و برخی از کانال‌ها بیش از یک میلیون عضو دارند.

وی در مورد فعالیت کاربران ایرانی در شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز گفت: ایرانی‌ها چندین میلیون فالوئر در صفحات اینستاگرام دارند و بسیاری از این صفحات در ظرف ۲۴ ساعت بیش از دو تا سه هزار کامنت به خود اختصاص می دهند حتی شاهد آن هستیم که برخی اخبار در این شبکه که حتی جزو اولین‌های شبکه‌های اجتماعی نیست؛ بیش از ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار لایک می‌خورد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با شاره به وجود ۴۰ میلیون گوشی هوشمند و۴۰ میلیون کاربر در این فضا تاکید کرد این فضا پویا است و قطعا نیاز به حضور شبکه‌های اجتماعی وجود دارد. وی با بیان اینکه روند افزاش استفاده از شبکه‌های اجتماعی بسیار چشمگیر است تاکید کرد: «میزان رشد متغییرهای مختلف در شبکه‌های اجتماعی مانند لایک، کامنت، عضو و فالوئر در هر ماه دو رقمی شده است.»

دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به بررسی‌های صورت گرفته از نقش رسانه‌های خبری در تلگرام خبر داد و گفت: از سال گذشته تاکنون میزان چشم‌گیری مطالب غیر سرگرمی در شبکه اجتماعی تلگرام دیده می شود به طوری که تا سال گذشته ۱۰ درصد فضای تلگرام را محتوای خبری تشکیل می‌دهد اما امروز این رقم به ۲۴ درصد رسیده است.

وی با تاکید بر رشد رسانه‌های خبری در تلگرام تاکید کرد: در فضای ناهنجاری تلگرام شاهد عملکرد خوب نخبه‌های خوب رسانه‌های خبری بوده‌ایم که این موضوع باید در سایر حوزه‌ها از جمله آموزش نیز انجام شود.

ارسال نظر