نصب دوربین روی لباس ماموران پلیس به کجا رسید؟

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از نصب دوربین روی لباس مأموران پلیس خبر داد. این طرح قرار بود سال ۱۳۹۶ اجرایی شود.

نصب دوربین روی لباس ماموران پلیس به کجا رسید؟

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا ، نخستین بار در مهرماه سال ۱۳۹۶ بود که در مراسمی با حضور سردار اسکندر مومنی، جانشین وقت ناجا و سردار محمد شرفی، رییس وقت پلیس پیشگیری ناجا، از دوربین‌های البسه ماموران پلیس رونمایی شد.

در این رونمایی که به مناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شد، وعده داده شد که خیلی زود لباس اکثر ماموران پلیس به دوربین البسه مجهز شود، تا هم مستندات وقوع جرم در آن ثبت شده و هم ضمانتی بر حسن رفتار ماموران پلیس باشد.

دوربین‌های البسه اما با آن سرعتی که در ابتدا وعده داده شده بود، روی لباس ماموران نصب نشد. دلیل اصلی آن هم کمبود منابع اعلام شد؛ موضوعی که بارها از سوی فرماندهان نیروی انتظامی مورد اشاره قرار گرفت.

نصب دوربین روی لباس ماموران پلیس

از جمله این موارد می‌توان به اظهارات سردار حسین اشتری، فرمانده کل انتظامی کشور اشاره کرد که در دی‌ماه سال ۹۷ با حضور در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سؤالی مبنی بر توقف تجهیز لباس‌های دوربین‌دار ماموران نیروی انتظامی گفت: «هنوز منابع برای خرید لباس دوربین‌دار تأمین نشده است. باید اعتبارات از طریق دولت واگذار شود که امیدواریم برای سال آینده (۹۸) این کسری برطرف شود.»

مشابه این اظهارات را سردار معصوم بیگی، رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی کشور نیز چند ماه پیش به زبان آورد. هرچند در این مدت هزاران دوربین روی لباس ماموران نصب شده بوده است، اما او گفته بود: «تاکنون ۱۰ هزار دوربین به ماموران داده شده است، ولی برای عملی شدن این طرح به همین تعداد دوربین نیاز داریم.»

سردار حاجیان، سخنگوی انتظامی کشور هم درباره نصب دوربین روی لباس تمام ماموران پلیس این‌طور گفته بود:‌ «مشکل اصلی ما بودجه است. اگر مجلس بودجه مناسب را تصویب کند، با سرعت برای لباس‌های همه ماموران دوربین تهیه خواهد شد.»

ارسال نظر