ادعای جدید موزیلا: گوگل سرعت یوتیوب را در مرورگر فایرفاکس عمدا پایین آورد!

رسانه کلیک - موزیلا ادعا می کند شرکت گوگل باعث کاهش سرعت یوتیوب بر روی مرورگرهای فایرفاکس و Edge شده است تا کاربران کروم را افزایش دهد.

ادعای جدید موزیلا: گوگل سرعت یوتیوب را در مرورگر فایرفاکس عمدا پایین آورد!

اوایل سال گذشته میلادی طراحی وب‌سایت یوتیوب تغییر کرد. گوگل برای بازطراحی این سرویس پخش ویدیو، کتابخانه اختصاصی Polymer را مورد استفاده قرار داد تا سریع تر قادر به توسعه قابلیت های جدید برای آن باشد ( یوتیوب با استفاده از ویکی پدیا جلوی انتشار اطلاعات جعلی را می گیرد ).

به تازگی مقامات اجرایی موزیلا ادعا کرده اند استفاده از این فریم‌ ورک باعث کاهش سرعت یوتیوب بر روی مرورگرهای فایرفاکس و Edge شده است. این دو مرورگر را به ترتیب شرکت های موزیلا و مایکروسافت توسعه داده اند.

کریس پترسون ، مدیر فنی موزیلا در توییتی نوشت؛ Polymer که در بازطراحی وب‌سایت یوتیوب مورد استفاده قرار است وابستگی زیادی به رابط برنامه نویسی Shadom DOM v0 دارد. این API در حال حاضر تنها در کروم قابل دسترس است. این موضوع باعث کاهش سرعت یوتیوب تا 5 برابر بر روی مرورگرهای رقیب مانند فایرفاکس و Edge می شود.

پترسون برای رفع این مشکل راهکارهایی را برای کاربران فایرفاکس و Edge ارائه کرده است. یکی از این راهکارها استفاده از افزونه برای استفاده از نسخه پیشین یوتیوب است. یکی دیگر از راهکارهای مربوط به این مشکل، استفاده از نسخه های قدیمی تر یوتیوب است. در گذشته گوگل این مشکل را برای کاربران مرورگر اینترنت اکسپلورر 11 رفع کرده بود.

در حال حاضر آخرین نسخه از Polymer قادر به پشتیبانی از رابط های برنامه نویسی Shadow DOM v0 و V1 است با این حال گوگل تصمیم گرفته از Polymer 1.0 در یوتیوب استفاده کند. احتمال تغییر نسخه Polymer برای وب‌سایت یوتیوب در آینده وجود دارد.

لازم به ذکر است؛ در حال حاضر غول جستجوی اینترنتی، گوگل در رابطه با ادعای مدیر فنی شرکت موزیلا اظهار نظری نکرده است.

ارسال نظر