آذری جهرمی: افت کیفیت اینترنت حق ‌الناس است

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: ما افت سرعت نداشته‌ ایم، اما شاهد کاهش کیفیت بودیم که امیدواریم به زودی برطرف شود؛ افت کیفیت اینترنت حق‌ الناس است.

آذری جهرمی: افت کیفیت اینترنت حق ‌الناس است

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیات دولت این هفته در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به حکم قضایی صادره برای فیلترینگ تلگرام سازمان تنظیمات مقررات اشکالاتی را در مورد سرعت اینترنت جمع آوری کرد که جلسه‌ ای با شرکت‌ های اینترنتی داشتیم راه‌ کارهایی برای رفع افت کیفیت اینترنت که در سرویس‌ های اینترنتی ایجاد شده بود اندیشیده و استفاده از روش‌ هایی که کیفیت را بهبود ببخشد، آغاز شد.

وی بیان کرد: کیفیت، دو بحث دارد. یکی به کیفیت ارائه خدمات شرکت‌ های اینترنتی که همواره بحث بر سر این موضوع وجود داشته است و برخی از مطالبات به افت کیفیت اینترنت در اثر فیلترینگ باز می‌ گردد. همه این موضوعات مورد توجه است؛ چرا که افت کیفیت سرویس بخشی از حق‌ الناس است و ما بر حل این موضوع جدیت داریم. مطالبه به حق مردم را پیگیری می‌ کنیم و امیدواریم به سرانجام مطلوبی برسد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: آن موضوعاتی که تا امروز تلاش شده تا شرایط بهتری پیدا کند یکی کیفیت بازی‌ های رایانه‌ ای بوده است که بخش عمده‌ ای از جوانان با آن سرو کار داشتند و مورد اعتراض بود. برای کسب و کارها نیز تمهداتی اندیشیده شده است تا از طریق شرکت‌ ها مشکلاتشان برطرف شود.

وی اضافه کرد: سرویس ‌های داخلی که مسیریابیشان از داخل دچار مشکل شده بود با تشکیل کارگروهی مشکلاتشان هدایت شد. دیروز جلسه‌ ای با مدیران شرکت مخابرات داشتم تا این مشکل را کامل برطرف کنم. موضوع کیفیت بحثی است که خود من با آن مشکل دارم و خواهان برطرف شدنش هستم امیدوارم ظرف روزهای آینده رضایت را به سرویس‌ ها بازگردانیم.

آذری جهرمی خاطر نشان کرد: از مردم تقاضا داریم اگر در حوزه کیفیت اینترنت مشکلاتی دارند با جزییات اطلاع دهند. کانال‌ هایی برای کسب و کارهای کوچک فراهم کرده ایم، شرکت‌ ارتباطات زیرساخت ارتباط ایمیلی را فراهم آورده با آدرس help@tic.ir که کسب و کارها می‌ توانند اطلاعاتشان را ارسال کنند.

وی افزود: همچنین برای خبرگزاری‌ ها و خبرنگاران تسهیلاتی از سوی وزارت ارشاد فراهم آمده است. خبرنگاران و خبرگزاری‌ ها می توانند اطلاعاتشان را از طریق وزارت ارشاد برای حل مشکلات به ما برسانند.

وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات گفت: مردم می توانند از طریق 195 نظراتشان را درباره مشکلات اینترنتی ارائه کنند.ما افت سرعت نداشته‌ ایم اما شاهد کاهش کیفیت اینترنت بودیم که امیدواریم به زودی برطرف شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در مورد تلگرام تصمیمات جدیدی گرفته شده است یا خیر اظهار کرد: ما صاحب تصمیم نیستیم اگر صاحب تصمیم‌ ها تصمیم جدیدی گرفتند خودشان اعلام می‌ کنند.

آذری جهرمی تصریح کرد: نرم افزارهایی که در عرصه فضای مجازی ارائه خدمت می‌ کنند باید از صنف خودشان مجوز بگیرند. و مطابق قانون موجود صنفشان برای آنها تصمیم گیری می‌ کند. کسب و کارهای اینترنتی یک صنف دارند و کسب‌ کارهای سنتی یک صنف دیگر دارند . اپلیکیشن‌ ها بر اساس نوع فعالیت‌ شان از یکی از این اصناف مجوز می گیرند و از سوی دیگر برای خدمات بانکی‌ شان مجوز "ای نماد" را می‌ گیرند و در حوزه گردشگری از سازمان میراث مجوزشان را تهیه می‌ کنند. البته قرار است که تمام این مجوزها تجمیع شود و به صورت پنجره واحد در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

وزیر ارتباطات در پایان با اشاره به در پیش بودن راه پیمایی روز قدس یادآور شد: مردم ایران همواره حامی مردم فلسطین بوده‌ اند .مردم فلسطین در شرایط نامناسبی هستند. از یک سو اشغال کشورشان و از سوی دیگر حملاتی که به آنها می شود شرایط را برایشان سخت‌ تر می‌ کند. حرکتی که به تدبیر امام راحل جهت نام گذاری یک روز بین المللی به نام روز قدس صورت گرفته است از جمله تصمیم‌ های مهم در راستای حمایت از این مردم بوده است .

ارسال نظر