جرایم سایبری هر سال زیادتر می شود

رسانه کلیک - فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه کمک و همراهی از جانب سایر کشورها در حوزه جرایم سایبری با ایران در مقایسه با کمک و همراهی ایران در این زمینه بسیار کم است، گفت: جرایم در فضای مجازی هر سال نسبت به سال‌ های گذشته افزایش می‌ یابد.

جرایم سایبری هر سال زیادتر می شود

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه ششمین نشست روسای بخش‌ های سایبری پلیس ایران و اروپا با حضور در جمع خبرنگاران عنوان کرد: این نشست به مدت سه روز و به میزبانی ایران برگزار شده و معتقدم که نتایج آن در شناسایی مجرمان سایبری و برخورد با اقدامات سازمان یافته مجرمانه در فضای مجازی بسیار موثر است.

وی با بیان اینکه جرایم در فضای مجازی هر سال نسبت به سال‌ های گذشته افزایش می‌ یابد، گفت: بنابراین لازم است که پلیس‌ های کشورها در این زمینه با یکدیگر همراهی و همکاری داشته باشند تا با سرعت بیشتری با مجرمان برخورد کرده و از جرایم نیز پیشگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه همکاری میان پلیس سایر کشورها در فضای مجازی سبب ارتقای امنیت و آسایش بیشتر کاربران می‌ شود، ادامه داد:‌ امیدوارم که نتایج این اجلاس منجر به افزایش همکاری‌ ها شود.

فرمانده ناجا در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا پلیس‌ های سایبری دیگر کشورها به اندازه ایران با پلیس فتا کشورمان همکاری دارند، ‌تصریح کرد: متأسفانه کمک و همراهی از جانب کشورها و سازمان‌ های بین‌ المللی در حوزه مقابله با جرایم سایبری کمتر از کمک و همکاری است که ایران در این زمینه با پلیس‌ های مختلف دارد و کمک‌ های پلیس فتا در این زمینه بیشتر بوده است و مواردی بوده که ما آنها را شناسایی کرده و موضوع را به کشورهای مورد هدف منتقل کرده‌ ایم.

سردار اشتری درباره عرضه پول دیجیتال در کشور یادآور شد: این موضوع در حال رسیدگی است و با هماهنگی مقام قضایی اقدامات لازم برای برخورد با متخلفان انجام خواهد شد.

ارسال نظر