پلمپ دفاتر خدمات ارتباطی که اقدام به فروش اطلاعات مشترکان کرده اند!

رسانه کلیک - معاون وزیر ارتباطات از مسدودسازی فعالیت برخی دفاتر خدمات ارتباطی که اقدام به فروش اطلاعات مشترکان موبایل می کردند، خبر داد.

پلمپ دفاتر خدمات ارتباطی که اقدام به فروش اطلاعات مشترکان کرده اند!

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر ارتباطات در مورد این موضوع که شماره مشترکان موبایل چگونه در اختیار برخی کسب و کارها برای ارسال پیامک تبلیغاتی قرار می گیرد، عنوان کرد: این موضوع که گفته می شود دیتابیس مشترکان تلفن همراه به طور گسترده و ساماندهی شده از سوی اپراتورها به بیرون درز می شود به هیچ وجه درست نیست.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون روش های مختلفی برای دریافت اطلاعات و شماره مشترکان موبایل در فضای مجازی وجود دارد، اظهار داشت: عضویت کاربران در شبکه های اجتماعی و راه اندازی پروفایل برای عضویت در اپلیکیشن های مختلف سبب شده که دسترسی به شماره تلفن مشترک، خیلی دور از تصور نباشد.

معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: در بسیاری از موارد مردم در زمان خرید از فروشگاه ها، شماره تلفن همراه خود را به مسئول صندوق اعلام می کنند و این اطلاعات قابل دسترسی برای بسیاری از کسب و کارها است.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در خصوص فروش اطلاعات مشترکان موبایل تاکید کرد: این سازمان بررسی های بسیاری با هدف حفظ امنیت اطلاعات مشترکان و جلوگیری از درز اطلاعات آنها در شبکه ارتباطی کشور انجام داده است و دستورالعمل بسیار سختگیرانه ای در این مورد به اپراتورهای موبایل داده است.

فلاح جوشقانی تصریح کرد: تنها در بعضی موارد مشاهده شده است که برخی دفاتر خدمات ارتباطی و امور مشترکان، اقدام به فروش و لو دادن یک سری از اطلاعات مشترکان می کردند که این دفاتر را مسدود کردیم.

وی یادآور شد: البته این به معنای اینکه این دفاتر به دیتابیس اصلی اپراتورهای موبایل دسترسی داشته اند نبوده و این اطلاعات قابل دسترسی نیست، چرا که اپراتورها از تبعات منفی از بین رفتن اعتماد مشترکان خود آگاهی کامل دارند.

ارسال نظر