خدمات پرداخت با USSD فعلا ادامه دارد

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات از تفاهم با رییس کل بانک مرکزی خبر داد و گفت: موضوع توقف خدمات پرداخت با استفاده از کدهای دستوری USSD فعلا منتفی شود.

خدمات پرداخت با USSD فعلا ادامه دارد

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توییتی اعلام کرد که در تفاهمی که با ولی‌ الله سیف، رییس کل بانک مرکزی داشته است بنا شد با رعایت الزاماتی از سوی اپراتورهای تلفن همراه، موضوع توقف خدمات پرداخت با استفاده از کدهای دستوری USSD فعلا منتفی شود.

وی در ادامه نوشت: از توجه ویژه جناب آقای دکتر سیف و تیم بانک مرکزی به توسعه کسب و کارهای نوپا و بازار ICT کشور قدردانی می‌ نمایم.

پیش از این در تاریخ 6 بهمن بانک مرکزی در ابلاغیه‌ ای از قطع خدمات پرداخت با کدهای دستوری به دلیل نا امن بودن از تاریخ 15 بهمن ماه خبر داده بود اما بعد از آن اخباری از قول یک مقام مسئول در وزارت ارتباطات مبنی بر تعویق اجرای بخش نامه و ادامه امکان استفاده مردم از شیوه های فعلی در پی توافق وزیر ارتباطات و بانک مرکزی منتشر شد؛ اما منابع خبری در بانک مرکزی با تکذیب هرگونه توافق برای تعویق توقف خرید شارژ با کدهای دستوری،‌ اعلام کرده بودند که؛ هیچ توافقی مبنی بر تعویق یا تغییر زمان یا شیوه اجرای بخشنامه USSD میان وزارت ارتباطات و بانک مرکزی انجام نشده و تنها نامه‌ ای در این باره از سوی وزارت ارتباطات به بانک مرکزی ارسال شده که قرار بر بررسی آن است.

در همین مورد ناصر حکیمی معاون فناوری های نوین بانک مرکزی در پاسخ به این سوال که طبق آخرین بخشنامه بانک مرکزی قرار است از 15 بهمن‌ ماه تراکنش‌ های الکترونیکی از مبدأ تا مقصد در مسیرهای بدون حضور کارت امن‌ سازی شود و این موضوع نگرانی‌ هایی را بابت توقف خرید شارژ از سرویس‌ های کد دستوری کوتاه (USSD) بین مشترکان موبایل ایجاد کرده است، عنوان کرد: این بخشنامه راجع به روش امن‌ سازی تراکنش‌ ها است و بنابراین موضوع بستن سرویسی نیست زیرا سرویسی که مردم استفاده می‌ کنند را که نمی‌ بندند.

وی با تاکید دوباره بر اینکه این بخشنامه فنی و راجع به امن‌ سازی است، تصریح کرد: یا مسیری امن است ادامه پیدا می‌ کند یا امن نیست و باید امن‌ سازی شود یا با مسیرهای دیگر جایگزین شود که در حال کار روی این موضوع هستیم.

ارسال نظر