اپلیکیشن های گوشی را نبندید؛ سوایپ کردن ممنوع!

رسانه کلیک - یکی از عادت های همیشگی کاربران تلفن های هوشمند، بستن اپلیکیشن ها است. کاربران معمولا به لیست اپلیکیشن های فعال می‌روند و با عمل سوایپ اقدام به بستن آنها می‌کنند؛ غافل از اینکه این اقدام ضربه شدیدی به دوام باتری گوشی وارد می‌کند.

اپلیکیشن های گوشی را نبندید؛ سوایپ کردن ممنوع!

بسیاری اعتقاد دارند که این کار به سرعت کارکرد دستگاه کمک نمی‌کند و فقط جنبه سرگرمی دارد. این در حالی است که بستن اپلیکیشن ها نه تنها عمل مفیدی به حساب نمی‌آید، بلکه ممکن است بازدهی تلفن همراه و مصرف بهینه باتری آن را دچار اختلال کند. علاوه بر این، بستن اپلیکیشن ممکن است باعث مشکلات متعددی در کارکرد صحیح نرم افزارها و بازی ها شود.

حتی بسیاری از تولیدکنندگان تلفن های همراه و توسعه دهندگان سیستم عامل نظیر گوگل و اپل نیز در مورد تبعات این کار به کاربران هشدار داده‌اند. با این حال هنوز بسیاری از کاربران دوست دارند که پس از کار با یک اپلیکیشن، آن را ببندند.

به همین دلیل، گوگل و اپل به عنوان توسعه دهندگان اصلی سیستم عامل های مناسب برای تلفن های هوشمند، اقدام به ایجاد راه کارهایی جدید برای دشوار کردن روند بستن اپلیکیشن کرده‌اند تا تعداد دفعات انجام این کار توسط کاربران کمتر شود.

بستن اپلیکیشن ها به صورت اجباری (Force Stop) به معنای باز کردن دوباره آنها به صورت کامل است. واضح است که این عمل باعث می‌شود تا دستگاه یک کار را چنین بار تکرار کند. همین مسئله باعث شده تا نسخه های جدید اندروید و iOS به گونه ای طراحی شوند که نیاز به بستن اپلیکیشن ها از بین برود.

در نسخه جدید اندروید و iOS اگر اپلیکیشنی برای مدت طولانی مورد استفاده نگیرد و در عین حال منابع سخت افزاری زیادی را اشغال کند، دستگاه به طور خودکار آن را در حالت تعلیق نگه می‌دارد. این امر باعث بهبود عمر باتری تلفن هوشمند می‌شود و در عین حال اپلیکیشن ها به طور معلق در پردازش های پیش زمینه باقی می‌مانند؛ پس زمانی که شما برای بار دیگر اپلیکیشن را باز می‌کنید، دستگاه نیازی به شروع دوباره و مصرف انرژی بیشتر برای آن ندارد.

این مسئله بارها توسط توسعه دهندگان و کمپانی ها اعلام شده است. با این حال هنوز بسیاری از مردم با سوایپ کردن اقدام به بستن اپلیکیشن ها می‌کنند.

گفتنی است؛ اپل در توسعه آیفون ایکس رابط کاربری جدیدی را ارائه داده است که امکان بستن اپلیکیشن ها با سوایپ را غیر ممکن می‌کند. برای بستن اپلیکیشن ها در آیفون ایکس، از آنجایی که دیگر دکمه فیزیکی هوم وجود ندارد، باید آنها را نگه داشته و گزینه خط تیره قرمز را برای هر اپلیکیشن بزنید تا اپلیکیشن ها بسته شوند.

ارسال نظر