معرفی بهترین پرینترهای ارزان قیمت

رسانه کلیک – اگر به دنبال یک پرینتر ارزان قیمت هستید، باید به شما بگوییم که HP و کانن بازار ارزان قیمت ها را به دست گرفته‌اند؛ البته می توان در برندهای اپسون و برادر هم چاپگرهای ارزان قیمت پیدا کرد.

معرفی بهترین پرینترهای ارزان قیمت

پیدا کردن یک پرینتر که کمتر از ۱۰۰ دلار قیمت داشته باشد کمی سخت است، اما در این متن می توانید پرینترهای ارزان و مناسبی پیدا کنید که جدا از کیفیت خوب چاپ، می توانند کارهای دیگر همانند اسکن، فکس و کپی را هم انجام دهند.

پرینتر ارزان قیمت

پرینتر HP OfficeJet 4650 با قیمت ۷۰ دلار

این دستگاه چندکاره قابلیت‌هایی چون چاپ دوطرفه، فکس، اسکن و کپی را انجام می‌دهد. یک صفحه نمایش LCD 2.2 اینچ در جلوی این پرینتر ارزان قیمت برای کنترل عملکرد دستگاه تعبیه شده است. گزینه های اتصال شامل اتصال با USB، wifi و یا ارتباط مستقیم به چاپگر است که این کار از طریق قابلیت بی سیم AirPrint اپل یا نقطه دستیابی بی سیم داخلی (مانند Wireless Direct) انجام می شود.

HP ادعا می کند که OfficeJet 4650 می تواند ۶٫۸ صفحه رنگی را درهر دقیقه چاپ کند و این سرعت در چاپ سیاه و سفید به ۹٫۵ صفحه در هر دقیقه می‌رسد.

به‌جز توانایی چاپ، این دستگاه دارای یک اسکنر flatbed است که می تواند اسناد و عکس‌های چاپ شده را با (TIFF، JPG، BMP، PDF و غیره) اسکن کن. توانایی کپی کردن با رزولوشن بالا و تبدیل اسناد فیزیکی به چیزی که می توانید ویرایش کنید از دیگر ویژگی های OfficeJet 4650 است. این دستگاه در قسمت فکس، اسناد شما را در کلاس Super G3 با مودم ۳۳٫۶ Kbps و وضوح ۳۰۰ × ۳۰۰ ارسال می‌کند. با استفاده از این پرینتر جوهرافشان تا ۵۰ درصد می توان در مصرف جوهر صرفه‌جویی کرد.

حداکثر رزولوشن چاپ رنگ:

۴,۸۰۰ × ۱,۲۰۰ dots per inch

حداکثر وضوح سیاه چاپ:

۱,۲۰۰ × ۱,۲۰۰ dots per inch

اسکنر حداکثر رزولوشن:

۱,۲۰۰ × ۲,۴۰۰ dots per inch

وضوح کپی (متن سیاه):

۶۰۰ × ۳۰۰ dots per inch

وضوح کپی (متن رنگ و گرافیک):

۶۰۰ × ۳۰۰ dots per inch

پرینتر Canon PIXMA MG6820 با قیمت ۸۵ دلار

این دستگاه هم یکی دیگر از پرینترهای ارزان قیمت است که توانایی چاپ در هر دو طرف را داراست. آنچه که شما در PIXMA MG6820 همانند دستگاه قبلی چندکاره است البته توانایی ارسال فکس را ندارد که به لطف ایمیل و اینترنت، این روزها دیگر ارسال فکس خیلی کاربردی نیست.

در جلو دستگاه یک صفحه نمایش بزرگ‌تر با ابعاد ۳ اینچ قرار دارد که کار هدایت و تنظیمات دستگاه از را راحت‌تر می کند. همچنین برای اضافه کردن جلوه های ویژه به چاپ های خود مانند Blur Background و Soft Focus، می توانید از فیلترهای داخلی دستگاه استفاده کنید.

آنچه در مورد پرینتر ارزان قیمت غیر معمول است این است که بجای یک کارتریج برای رنگ سیاه و یک کارتریج برای رنگ مایل به قرمز، قرمز و زرد، Canon پنج اسلات برای پنج کارتریج جوهرافشان جداگانه در آن تعبیه کرده است که ترتیب رنگ ها در آن به این گونه است: Pigment Black، Black (ترکیب با رنگ)، Cyan، Magenta و Yellow.

مشخصات MG6820 کانن نشان می دهد که این دستگاه می تواند در چاپ های رنگی در هر دقیقه تا ۹٫۷ برگ A4 را پرینت بگیرد و این سرعت در چاپ سیاه و سفید به حداکثر ۱۵ صفحه در دقیقه می رسد.

گزینه های اتصال هم شامل اتصال با USB، شبکه های بی سیم و استفاده از برنامه کانن برای چاپ از یک دستگاه تلفن همراه است. این پرینتر از Apple AirPrint و Google Cloud Print هم پشتیبانی می کند.

حداکثر رزولوشن چاپ رنگ:

۴,۸۰۰ × ۱,۲۰۰ dots per inch

حداکثر وضوح سیاه چاپ:

۶۰۰ × ۶۰۰ dots per inch

اسکنر حداکثر رزولوشن:

۱,۲۰۰ × ۲,۴۰۰ dots per inch

وضوح کپی (متن سیاه):

۶۰۰ × ۶۰۰ dots per inch

وضوح کپی (متن رنگ و گرافیک):

۶۰۰ × ۶۰۰ dots per inch

پرینترEpson WorkForce Pro WF-3720 با قیمت ۹۹ دلار

این پرینتر جوهر افشان اپسون هم علی‌رغم قیمت بالاترش نسبت به پرینترهای قبلی که معرفی کردیم اما هنوز هم در رده زیر ۱۰۰ دلار قرار می گرد. یک صفحه نمایش لمسی رنگی با ابعاد ۲٫۷ اینچی در جلو این دستگاه قرار دارد که می توانید امکان انجام تنظیمات با یک انگشت را فراهم می کند. اگر شما همچنان به فناوری قدیمی ارسال فکس نیاز دارید باید به شما بگوییم که این دستگاه در کنار اسکن و کپی توانایی ارسال فکس را هم دارد.

اما چیزی که این پرینتر ارزان قیمت را نسبت به نمونه های قبلی برجسته می کند پشتیبانی از فناوری NFC است. این بدان معنی است که برای ارسال یک پرینت از گوشی، همه کاری که باید انجام دهید این است که دستگاه را به سطح چاپگر برای اتصال مستقیم نزدیک کنید. به‌جز این روش، شما می توانید با استفاده از کابل USB، از طریق شبکه wifi و یا به طور مستقیم از AirPrint یا Wi-Fi Direct اپل به پرینتر WF-3720 وصل شوید.

اپسون می گوید که این پرینتر تا ۲۰ چاپ سیاه و سفید در دقیقه را می تواند که این میزان در چاپ های رنگی به ۱۰ برگ در دقیقه می رسد. چاپ رنگی با کیفیت بالا ازدیگر ویژگی های این دستگاه است.

حداکثر رزولوشن چاپ رنگ:

۴,۸۰۰ × ۲,۴۰۰ dots per inch

حداکثر وضوح سیاه چاپ:

۴,۸۰۰ × ۲,۴۰۰ dots per inch

اسکنر حداکثر رزولوشن:

۱,۲۰۰ × ۲,۴۰۰ dots per inch

پرینتر ارزان قیمت

پرینترBrother MFC-J460DW با قیمت ۸۹ دلار

این پرینتر جوهر افشان هم همانند نمونه های قبلی دستگاهی چندکاره است که می تواند فکس، کپی و اسکن را در کنار چاپ دوطرفه انجام دهد.

یک صفحه نمایش رنگی ۱٫۸ اینچی است که به راحتی تنظیمات، فیدر سند اتوماتیک و پشتیبانی از چاپ دوطرفه را مدیریت می کند. این وعده چاپ سرعت تا ۱۲ صفحه در دقیقه با استفاده از تنها سیاه و سفید و تا شش صفحات در دقیقه با استفاده از رنگ.

در خصوص قابلیت های اتصال هم باید بگوییم که چاپگر برادر دارای یک پورت USB برای اتصال به کامپیوتر و یک پورت Ethernet برای اتصال سیمی به شبکه محلی است و برای ارسال دستور چاپ از راه دور هم می توان از Wi-Fi Direct استفاده کرد ضمن آنکه این دستگاه از Apple AirPrint، Google Cloud Print و چندین سرویس دیگر پشتیبانی می کند.

با MFC-J460DW، مجموعه ای رایگان از اپلیکیشن ها برای دستگاه های تلفن همراه ارائه می شود که امکان چاپ تصاویر از فیس بوک، گوگل درایو، Dropbox و دیگر خدمات مبتنی بر ابر را فراهم می کند.

همچنین این پرینتر ارزان قیمت شامل برنامه‌های داخلی برای اضافه کردن تنظیمات خاص به چاپ یا ایجاد اسناد اداری قابل‌ویرایش از طریق اسکن است.

حداکثر رزولوشن چاپ رنگ:

۶,۰۰۰ × ۱,۲۰۰ dots per inch

حداکثر وضوح سیاه چاپ:

۶,۰۰۰ × ۱,۲۰۰ dots per inch

اسکنر حداکثر رزولوشن:

۲,۴۰۰ × ۱,۲۰۰ dots per inch

وضوح کپی (متن سیاه):

۲,۴۰۰ × ۱,۲۰۰ dots per inch

وضوح کپی (متن رنگ و گرافیک):

۲,۴۰۰ × ۱,۲۰۰ dots per inch

پرینترDell E310DW با قیمت ۸۴ دلار

اگر شما به دنبال یک پرینتر ساده هستید که تنها با جوهر سیاه کار کند می توانید E310DW Dell را انتخاب کنید که یک دستگاه مقرون به صرفه است.

این پرینتر ارزان قیمت قادر به چاپ ۲۷ صفحه در دقیقه است. هیچ پانل ال سی دی برای تنظیم لمسی وجود ندارد، اما این دستگاه قادر به چاپ دوطرفه اتوماتیک است.

شما می‌توانید دستگاه را با استفاده از کابل USB به کامپیوتر و یا با استفاده از پورت Ethernet به شبکه محلی وصل کنید. برای ارسال چاپ بدون سیم هم این دستگاه دارای سرویس Dell Document Hub است که امکان چاپ فایل ها و تصاویر از سرویس های ابری مانند Dropbox، Google Drive، OneDrive و موارد دیگر را فراهم می کند.

این چاپگر کیفیت خوبی هم دارد و خروجی تک رنگ آن تا ۲۴۰۰ × ۶۰۰ نقطه کیفیت دارد.

ارسال نظر