دوربین هواوی Mate 10 در رتبه دوم جهان ایستاد!

رسانه کلیک – دوربین هواوی Mate 10 توانست با کسب امتیاز ۹۷ در سایت DxOMark پس از گوشی پیکسل ۲ گوگل، در جایگاه دوم بهترین دوربین گوشی های همراه قرار گیرد.

دوربین هواوی Mate 10 در رتبه دوم جهان ایستاد!

به نظر می رسد که این روزها گوشی پیکسل دو گوگل در حال رقابت سخت و نزدیک با گوشی های جدید شرکت هواوی است. همین دو هفته پیش بود که اعلام شد گوشی جدید گوگل توانسته به یک رکورد در کیفیت تصاویر دست پیدا کند و برای اولین بار امتیاز ۹۸ را در DxO کسب و جایگاه نخست جهان را از آن خود کند.

حالا امروز اعلام شده که دوربین هواوی Mate 10 در رقابتی بسیار نزدیک با پیکسل ۲ توانست امتیاز قابل توجه ۹۷ را بدست آورده و در جایگاه دوم قرار گیرد.

DxO یک آزمایشگاه است که به صورت حرفه ای کیفیت دوربین ها و تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری را آزمایش کرده و به آنها امتیاز می دهد. در سایت این شرکت رتبه بندی برای دوربین گوشی های همراه نیز وجود دارد که در رتبه بندی سال ۲۰۱۷ گوشی پیکسل ۲ گوگل ۹۸ امتیاز، هواوی میت ده ۹۷ امتیاز و آیفون ۸ نیز ۹۲ امتیاز کسب کردند.

در مقایسه با دوربین یک لنز گوشی پیکسل ۲، هواوی Mate 10 یک دوربین دوگانه دارد که در یکی از دوربین ها سنسور ۱۲ مگاپیکسلی RGB قرار گرفته و دیگری یک سنسور ۲۰ مگاپیکسلی مونوکروم با دریچه دیافراگم f/1.6 دارد.

به لطف هوش مصنوعی و پردازش قوی دوربین‌ها، عمل تشخیص چهره و اشیا به‌ درستی انجام می‌شود. دوربین این گوشی علاوه بر کیفیت فوق‌العاده به لرزش‌گیر اپتیکال نیز مجهز است.

فوکوس اتوماتیک لیزر، زوم عالی x2 و استفاده از لنزهای Leica از دیگر نقاط قوت دوربین در گوشی هواوی Mate 10 است. دوربین دوم در این گوشی نیز ۸ مگاپیکسل است.

اما نکته جالب‌ توجه در دوربین‌ این پرچم‌دار جدید حالت‌های مختلفی است که برای عکاسی با آنها پیش‌بینی شده است؛ حالت عکاسی پرتره، غذا، منظره، مردم و غیره با توجه به رابط کاربری هوشمند و هوش مصنوعی درون قلب تپنده این دو گوشی به‌ صورت خودکار انتخاب می‌شود.

بر اساس آزمایش های DXO، دوربین هواوی Mate 10 برای ویژگی هایی چون ثبت جزئیات، فوکوس سریع، وضوح خوب، و رنج دینامیک پهن قابل تحسین است، البته بر اساس اعلام این آزمایشگاه نقطه ضعف این گوشی جزئیات کم بافت در شرایط روشنایی زیاد است.

البته این نقطه ضعف اهمیت چندانی ندارد و میت ۱۰ توانست امتیاز کم نظیر ۹۷ را کسب کند و در جایگاه دوم قرار گیرد.

شایان ذکر است؛ برای رسیدن به این نمره، مهندسان DxOMark بیش از ۱۵۰۰ عکس و ۲ ساعت ویدئو را توسط این گوشی در هر دو محیط آزمایشگاهی کنترل شده و محیط های طبیعی ثبت و ارزیابی کردند.

ارسال نظر