اسنپ چت آثار هنرمندان جهان را به صورت واقعیت افزوده نمایش می‌دهد

رسانه کلیک - پروژه هنری واقعیت افزوده اسنپ چت از دیروز کلید خورد، در این پروژه کاربران قادرند آثار هنرمندان جهان را به صورت افکت‌های واقعیت افزوده در مکان‌های مختلف به نظاره بنشینند.

اسنپ چت آثار هنرمندان جهان را به صورت واقعیت افزوده نمایش می‌دهد

به گزارش کلیک ؛ به نقل از وب سایت engadget؛ چند روز پیش ناظران تیزبین متوجه یک شمارش معکوس جدید در سایت art.snapchat شدند که حکایت از آن داشت که اسنپ‌چت قصد دارد یک پروژه هنری واقعیت افزوده را توسعه دهد که آثار جف کوونز و احتمالاً آثار هنرمندان بیشتری را در بر می‌گیرد. هنگامی‌ که وارد این برنامه می‌شوید، قادر خواهید بود تلفن‌های خود را در یک نقطه مشخص قرار دهید تا آثار درخشان این هنرمند را به صورت واقعیت افزوده مشاهده کنید.

ساعت ۳ بعد از ظهر دیروز این شمارش معکوس به پایان رسید و پروژه هنری واقعیت افزوده اسنپ چت به نمایش گذاشته شد.

افکت‌های واقعیت افزوده جف کوونز اکنون در موقعیت‌های مختلفی در معرض دید کاربران اسنپ چت قرار گرفته است که این مکان‌ها شامل Champ de Mars پاریس، پارک مرکزی نیویورک و Hyde Park لندن، Roundhouse پارک در تورنتو، خانه اپرای سیدنی، پارک Millenium در شیکاگو، ساحل Copacabana در ریودوژانیرو، بازار ملی در واشنگتن دی.سی و و نیز بردوالک در کالیفرنیا می‌شود.

اکنون در پروژه هنری واقعیت افزوده اسنپ چت، فقط آثار هنری کونز موجود است، اما اسنپ‌چت این امکان را در اختیار سایر هنرمندان هم قرار داده است و آنها می‌توانند که از طریق وب سایت این شرکت برای نمایش آثار خود ثبت نام کنند.

کاربران برای مشاهده آثار هنری Koons در یکی از این محل‌ها ابتدا باید نرم افزار خود را به روز رسانی کنند، سپس در حدود ۳۰۰ متری از محل لنز قرار بگیرند و برنامه را اجرا کنند. سپس این آثار هنری به بزرگی یک ساختمان سه طبقه قابل مشاهده خواهند بود.

سخنگوی اسنپ چت در مصاحبه با وب‌سایت Engadget گفت: پروژه هنری واقعیت افزوده اسنپ چت رو به توسعه است و به زودی این آثار هنری در مکان‌های بیشتری در دسترس کاربران خواهد بود.

به نظر می‌رسد این سرویس جدید مشابه فناوری که اسنپ‌چت برای طراحی لنزهای جهانی خود استفاده می‌کند (که از طریق گوشی هوشمند انیمیشن‌ها را در دنیای واقعی به نمایش در می‌آورد) باشد و این اقدام بسیار شبیه عملکرد نرم افزار واقعیت افزوده Holo است.

اینکه پروژه هنری واقعیت افزوده وابسته به Snap Map هست یا خیر، هنوز مشخص نیست اما این ابزار واقعیت افزوده در اختیار تبلیغ‌ کنندگان نیز قرار می‌گیرد و احتمالاً اسنپ چت آن را بیشتر گسترش خواهد داد.

ارسال نظر