گوگل و وزارت مسکن آمریکا برای خانواده‌های کم درآمد اینترنت رایگان عرضه می‌کنند

با پیشرفت علم و تکنولوژی، اینترنت به یکی از نیازهای روزمره و ضروری افراد تبدیل شده است. اما متاسفانه هنوز در بسیاری از مکان‌ها افرادی حضور دارند که از این تکنولوژی بی‌بهره هستند.

گوگل و وزارت مسکن آمریکا برای خانواده‌های کم درآمد اینترنت رایگان عرضه می‌کنند

بر اساس تازه‌ترین گزارش‌های به دست آمده، ظاهرا گوگل و وزارت مسکن و شهرسازی ایالات متحده قصد دارند که پوشش کامل و نامحدود سرویس اینترنت را برای خانه‌ها و خانواده‌های با درآمد پایین ارائه کنند تا از این طریق تمامی افراد کم درآمد جامعه نیز بتوانند از اینترنت نامحدود، پر سرعت و رایگان بهره ببرند.

به تازگی نشستی در ایالت کالیفرنیا برپا شده و به موجب آن رئیس شرکت Alphabet (دپارتمانی از شرکت بزرگ گوگل) یعنی آقای اریک اسمیت (Eric Schmidt) به همراه دست اندرکاران وزارت مسکن و شهرسازی ایالات متحده بر سر مسائل مرتبط با این پروژه به بحث و رایزنی پرداختند. در این نشست‌های انجام شده، انواع استراتژی‌های سرویس دهی اینترنتی برای خانواده‌های پردرآمده، درآمد متوسط و کم درآمد مورد بررسی قرار گرفت.

به طور کلی دستورات و اقدامات مرتبط با ارائه سرویس‌های دیجیتال و اینترنتی بهتر در ایالات متحده همواره مورد استقبال دولتمردان این شرکت قرار گرفته و وزارت مسکن و شهرسازی ایالات متحده نیز همواره در تلاش بوده که طبق قوانین خاصی بهترین کیفیت خدمات رسانی شهری را در اختیار شهروندان آمریکایی قرار دهد. رئیس جمهور آمریکا آقای باراک اوباما هم طی ماه جولای سال 2015 به طور رسمی پروژه‌ پیاده‌سازی طرحی با عنوان ConnectHome را به امضاء رساند. پروژه و طرح ConnectHome در واقع یک طرح اجرایی سیاسی است که به موجب آن می‌بایست تمامی خانه‌ها و مناطق رسمی تحت نظر وزارت مسکن و شهرسازی ایالات متحده از امکانات مربوط به اینترنت پرسرعت بهره ببرند. حتی در جنبه‌هایی از این طرح امکان ارائه تبلت‌ها، گوشی‌ها و لپ‎‌تاپ‌های رایگان نیز به برخی از شهروندان آمریکایی وجود دارد.

بر اساس طرح ConnectHome و بحث‌هایی که اخیرا در رابطه با گسترش اینترنت در ایالات متحده صورت گرفته، هدف اصلی پروژه بهره‌مند ساختن چیزی در حدود 275000 خانوار کم درآمد آمریکایی از اینترنت پرسرعت است. بر اساس آمار به دست آمده، با پیاده‌سازی این طرح و ارائه اینترنت پرسرعت رایگان به خانواده‌های کم درآمد چیزی در حدود 20000 کودک آمریکایی قادر به بهره‌مندی از سرویس‌ها و قابلیت‌های اینترنت خواهد شد. کمپانی گوگل همچنین قصد دارد که در آینده بسیار نزدیک اینترنت پرسرعت و رایگان را در برخی از مراکز عمومی و ارتباطی واقع در شمال کالیفرنیا، آتلانتا، کانزاس سیتی و ... نیز ارائه کند. کاملا مشخص است که گوگل و دولتمردان آمریکایی استفاده از اینترنت پرسرعت را حق تمامی شهروندان خود دانسته و به سختی در تلاش هستند تا در این زمینه بهترین کیفیت ممکن را برای آن‌ها ارائه کنند. بدون تردید ارائه اینترنت پرسرعت و رایگان برای خانواده‌های کم درآمد ساکن برخی از مناطق ایالات متحده نه تنها منجر به گسترش هرچه بیشتر علم، دانش و فناوری می‌شود بلکه از نظر انسانی و هم دوستی نیز اقدامی تحسین‌برانگیز خواهد بود.

منبع: androidheadlines

ارسال نظر