هفت پیش بینی محتمل بیل گیتس در مورد دنیای آینده

در این مطلب به بیان هفت مورد از پیش بینی های بیل گیتس در مورد دنیای آینده می پردازیم. شواهد قابل استنادی وجود دارند که نشان می دهند تمام این هفت پیش بینی به حقیقت می پیوندند.

هفت پیش بینی محتمل بیل گیتس در مورد دنیای آینده

کلیک - بیل گیتس انسانی است که ذهنش دائما درگیر آینده است. این میلیاردر بشر دوست پیش بینی هایی در مورد دنیای آینده در رابطه با آینده ربات ها، سلامت عمومی و محیط زیست انجام داده است که ما هفت مورد از آن ها را در این مطلب بیان کنیم. احتمالا تمام این پیش بینی ها به حقیقت خواهند پیوست؛ زیرا روزی بیل گیتس ظهور گوشی های هوشمند و شبکه های اجتماعی در آینده را پیش بینی کرد و امروز همه ما به حقیقت پیوستن این پیش بینی را با چشم خود می بینیم. شواهد زیادی وجود دارند که با استناد به آن ها می توانیم بگوییم که تمام این پیش بینی ها به حقیقت می پیوندند.

بیوتروریسم ۳۳ میلیون نفر را در عرض یک سال نابود خواهد کرد

در توضیح بیوتروریسم باید گفت که این کار غیر اخلاقی انتشار عمدی عوامل بیماری زا برای نابودی انسان ها است. این عوامل بیماری زا هم می توانند طبیعی باشند و هم توسط انسان دستخوش تغییر شوند. بیل گیتس در یک کنفرانس که در مونیخ آلمان برگزار شد، اذعان کرد که در آینده یک پاتوژن (ویروس عامل بیماری) منتشر شده در هوا که ترکیبی از ویروس آبله و آنفولانزای شدید است، به یک عامل خطرناک نابودی انسان تبدیل می شود.

اپدیدمیولوژیست ها (افراد متخصص در زمینه نحوه انتشار عوامل بیماری زا و بیماری ها در زمان ها، مکان ها و قومیت ها یا نژادهای مختلف) اذعان کرده اند که به احتمال قوی در ۱۰ تا ۱۵ سال آینده چنین فاجعه بزرگی در سراسر جهان رخ خواهد داد و در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد، در هر سال ۳۳ میلیون نفر نابود خواهند شد.

به همین دلیل بیل گیتس و اعضای یک سازمان تاسیس شده توسط او، واکسیناسیون گسترده ای را در اولویت های خود قرار داده اند.

خودکفایی قاره آفریقا از نظر تولید غذا در آینده

میلیاردر آمریکایی در سال ۲۰۱۵ پیش بینی کرده است که توانایی کشاورزان قاره آفریقا در تولید مواد غذایی تا سال ۲۰۳۰، ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت و کل قاره از نظر تولید غذا خودکفا خواهد شد.

در حال حاضر کشورهای این قاره سالانه ۵۰ میلیارد دلار مواد غذایی وارد می کنند. این در حالی است که ۷۰ درصد از جمعیت کشورهای جنوب صحرای آفریقا کشاورز هستند.

بیل گیتس در سال ۲۰۱۵ اذعان کرد که استفاده از فناوری های مبتکرانه در کشاورزی باعث می شود وابستگی غذایی قاره آفریقا تا ۱۵ سال دیگر از بین برود.

در حال حاضر در سراسر جهان از کودهایی استفاده می شود که از عملکرد بهتری برخوردار هستند و محصولاتی پرورش داده می شود که در برابر عواملی همچون خشکسالی و آفات مختلف مقاومت بیشتری دارند. کشاورزان آفریقایی می توانند با دستیابی به این فناوری ها و فناوری هایی که در حال حاضر به آن ها دسترسی دارند، تولید سالانه خود را دو برابر کنند.

بانکداری همراه زندگی افراد فقیر را متحول خواهد کرد

به دلیل اینکه در کشورهای آفریقایی مردم به سختی امرار معاش می کنند، آن ها برای پرداخت پول جهت خرید مواد غذایی، استفاده از خدمات درمانی، آموزشی و تعمیری با مشکل مواجه می شوند و نمی دانند کدام یک را انتخاب کنند.

بیل گیتس معتقد است که این مشکلات از ضعف در بانکداری سرچشمه می گیرند. سرویس های مالی مانند M-PESA در حال حاضر در حال ارائه خدماتی به منظور دسترسی همه افراد به حساب های بانکی دیجیتالی در کشورهایی همانند کنیا و اوگاندا است. در این صورت افرادی که قبلا به حساب های بانکی دسترسی نداشته اند می توانند از این حساب ها استفاده کنند و پول خود را راحت تر ذخیره کنند.

بیل گیتس در سال ۲۰۱۵ پیش بینی کرد که تا سال ۲۰۳۰، ۲ میلیارد نفر از جمعیت جهان که در حال حاضر فاقد حساب بانکی هستند، می توانند از این حساب های دیجیتالی برای ذخیره سازی پول خود استفاده کنند و مبالغ مختلفی را به راحتی با گوشی های خود بپردازند.

این سرویس های همراه تامین کننده پول می توانند یک سری از خدمات مالی همانند ایجاد حساب سپرده و پرداخت سود و همچنین تامین اعتبار برای شرکت های بیمه را نیز ارائه دهند.

در آینده تقریبا هیچ کشور فقیری وجود ندارد

بیل گیتس در سال ۲۰۱۴ در نامه سالانه خود پیش بینی کرد که با توجه به روند ادامه دار کمک های خارجی، تا سال ۲۰۳۵ تقریبا هیچ کشور فقیری وجود نخواهد داشت. البته اعضای سازمان تأسیس شده توسط او، در مورد سیاست ترامپ در مورد بودجه مربوط به کمک های خارجی، ابزار نگرانی کرده اند. بیل گیتس طبق اطلاعات ارائه شده از سوی بانک جهانی، مردمی را فقیر می داند که درآمد آن ها تنها ۱٫۹۰ دلار آمریکا در روز باشد و در حال حاضر تقریبا در ۳۵ کشور جهان مردم در چنین وضعیتی هستند.

بیل گیتس در نامه سالانه ۲۰۱۴ خود این گونه توضیح داد که در آینده درآمد مردم در بیشتر کشورهای دنیا (تقریبا همه کشورها) در سطحی خواهد بود که امروزه آن را متوسط رو به پایین می دانیم (البته ممکن است درآمد آن ها بیش از این میزان نیز باشد) وی در ادامه گفته های خود نوشته است در آینده کشورهای مختلف از کشورهای همسایه خود که بهترین عملکرد را در زمینه های مختلف دارند، الگو برداری خواهند کرد و یا از فناوری های مبتکرانه ای مانند واکسن های جدید، بذرهای اصلاح شده و انقلاب دیجیتالی بهره مند خواهند شد.

دستیابی به یک فناوری شگفت انگیز جهت استفاده از انرژی های پاک برای تامین نیروی مورد نیاز جهان تا سال ۲۰۳۰

بیل گیتس در سال ۲۰۱۶ پیش بینی امیدوار کننده ای مطرح کرد و اعلام کرد که انرژی خورشیدی، انرژی بادی و سایر منابع انرژی های پاک و تجدیدپذیر دیگر تا سال ۲۰۳۰ بخش اعظمی از انرژی جهان را تأمین خواهند کرد.

او در نامه سالانه خود توضیح داد که محققان سراسر جهان در این زمینه با چالش بزرگی روبرو هستند و این چالش از آنچه بیشتر مردم تصور می کنند، هم بزرگ تر است؛ اما به هر حال انرژی های تجدیدپذیر فرصتی است که باید از آن استفاده کرد. مردم بیشتر کشورهای فقیری که بیل گیتس به آن ها سفر کرده است، حتی دسترسی به آب شرب و برق هم ندارند و وضعیت مردم این کشورها به قدری بد است که شب ها نمی توانند برق و روشنایی منازل خود را تأمین کنند یا مغازه های خود را شب ها باز نگه دارند و حتی توانایی تأسیس مراکز درمانی ضروری را نیز ندارند.

در صورتی که محققان بتوانند به یک منبع انرژی پاک و ارزان قیمت دست پیدا کنند، نه تنها معضل بزرگ پدیده تغییر اقلیم پایان می یابد، بلکه زندگی فقیرترین مردم جهان نیز متحول خواهد شد.

از بین رفتن تعداد بسیار زیادی از مشاغل به دلیل فرایند اتوماسیون سازی

طبق گفته بیل گیتس، مسئولین تمام انبارها و کارخانه های آمریکا تا ۲۰ سال دیگر ربات ها را جایگزین تمام نیروهای انسانی خود خواهند کرد. او معتقد است این کار بسته به صنعتی که بیشترین میزان اتوماسیون سازی در آن انجام خواهد شد، باعث از بین رفتن هزاران شغل و یا حتی میلیون ها شغل خواهد شد.

وی اذعان کرد که روند جایگزینی انسان ها با ربات ها در تمام صنایع آغاز شده است؛ اما این روند هنوز در ابتدای راه خود قرار دارد.

پیشنهاد او برای کاهش سرعت جایگزینی انسان با ربات ها، تعیین مالیات برای افرادی است که به جای نیروی انسانی از ربات استفاده می کنند.

ریشه کن شدن کامل بیماری فلج اطفال تا سال ۲۰۱۹ در سراسر جهان

جدیدترین آمار ارائه شده مربوط به این موضوع در سال ۲۰۱۶ نشان داد که تنها ۳۷ مورد جدید از بیماری فلج اطفال در سراسر جهان مشاهده شده است. این در حالی است که در اواخر دهه ۱۹۸۰ بیش از ۴۰۰ هزار فرد مبتلا به بیماری فلج اطفال وجود داشت.

طبق اطلاعات ارائه شده، در حال حاضر تنها چند صد فرد مبتلا به فلج اطفال در سراسر جهان باقی مانده اند و بیل گیتس امیدوار است این بیماری نیز به عنوان دومین بیماری پس از آبله تا چند سال دیگر برای همیشه نابود شود.

بیل گیتس در نامه سالانه خود در سال ۲۰۱۳ اذعان کرد که در حال حاضر اعضای جامعه جهانی فلج اطفال در حال انجام مراحل پایانی تدوین یک برنامه با جزییات کامل هستند و در صورت اجرای این برنامه، بیماری فلج اطفال تا شش سال دیگر به طور کامل ریشه کن می شود.

وی در ادامه این نامه گفته است که مراحل آغازین این برنامه، باید اطلاع رسانی بیشتر در مورد واکسیناسیون باشد.

در صورتی که رویای ریشه کردن این بیماری به حقیقت بپیوندد، بیماری مهلکی از بین خواهد رفت که زمانی سالانه ۴۰۰ هزار کودک را معلول می کرد.

ارسال نظر