اگر اپل دارید نگران نباشید اما اپل نخرید

طی چند روز گذشته خبرهایی مبنی بر محدودیت فعالیت گوشی های آیفون منتشر شد که این خبر نگرانی هایی را نیز به همراه داشت.

اگر اپل دارید نگران نباشید اما اپل نخرید

به گزارش کلیک، اجرای طرح رجیستری موبایل طبق اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مرحله پایلوت قرار دارد و طبق اظهارات سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا قرار است از ابتدای مرداد اجرای نهایی شود.

اما در چند روز گذشته خبرهایی مبنی بر محدودیت فعالیت برند اپل در ایران مطرح شد.

خورشیدی، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا، در این خصوص گفت: طبق قوانین فعلی هیچ منعی برای تاسیس نمایندگی این برند آمریکایی در کشور وجود ندارد و وزارت صنعت نیز به عنوان مرجع تاسیس نمایندگی برندهای مختلف در این باره قادر به اظهارنظر قطعی است.

خورشیدی تاکید کرد: مردم به هیچ وجه نباید نگرانی نسبت به اجرای این طرح داشته باشند، انجام طرح رجیستری هیچگونه هزینه ‌ای بر مجموعه مصرف ‌کنندگان و توزیع‌ کنندگان موبایل تحمیل نخواهد کرد.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا توضیح داد: براساس قانون نظام صنفی و حمایت از مصرف‌ کنندگان هر کالایی که قرار است در کشور توزیع شود باید از شبکه خدمات پس از فروش در کشور بهره ‌مند باشد ولی متاسفانه کمپانی آمریکایی اپل و تولید کننده گوشی ‌های آیفون فاقد نماینده رسمی در کشور هستند و پشتیبانی و تامین قطعات پس از فروش را عهده‌ دار نیست.

وی عنوان کرد: در شرایط فعلی نیز سرویس ‌دهی اپراتورهای تلفن همراه به محصولات این کمپانی مغایرت قانونی با قوانین دارد ولی پس از اجرایی شدن رجیستری، قطعا سرویس مخابراتی به این محصولات داده نخواهد شد.

او تصریح کرد: اجرایی شدن این طرح برای گوشی‌ هایی است که بعد از تاریخ اجرای طرح رجیستری موبایل عرضه می ‌شود و هیچ نگرانی بابت گوشی‌های فعال فعلی وجود ندارد.

رگولاتوری و اپراتورهای تلفن همراه در قالب دو طرح استعلام گوشی تلفن همراه و اعمال سیاست روی گوشی مشترک و استعلام گوشی تلفن همراه و اعمال سیاست روی سیم‌ کارت مشترک قرار است رجیستری را انجام دهند که در حال حاضر روش اول در مرحله پایلوت به سر می ‌برد.

ارسال نظر